4. kolejka - porażka z Granitem

• autor: Myka, 2011-09-19 23:06

Pierwsze dwie kolejki nowego sezonu były dość udane dla drużyny parzyckiego TS-u. Po zwycięstwie 3:2 w Parowej i rozgromieniu u siebie LZS-u Niwnice 6:1 zaczęły się schody - Towarzysze nie sprostali na wyjeździe LZS-owi Brzeźnik przegrywając 0:2. Odmiana miała nastąpić w potyczce z Gierałtowem. Takowa jednak nie nastąpiła.

Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 2. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniel Mrozik głową skierował piłkę w stronę bramkarza przyjezdnych Romana Gardulskiego, który fatalnie interweniując przepuścił piłkę poza linię bramkową. Chwilę później powinno być 2:0, ale świetnej okazji nie wykorzystał Mrozik. I tylko na tyle stać było gospodarzy w pierwszej połowie. W 20. minucie stan meczu wyrównał Marcin Szuter, pewnie wykańczając rajd Rafała Zawrotniaka. Szybki i przebojowy napastnik gości po raz kolejny dał o sobie znać kilka minut później, tym razem samemu wykańczając akcję i wyprowadzając przyjezdnych na prowadzenie. Kolejny zabójczy rajd Zawrotniaka zakończył się trzecią bramką dla gości autorstwa Macieja Słabickiego.

Po przerwie poważnie za odrabianie strat wzięli się miejscowi. Towarzysze w końcu dopięli swego i Mrozik po raz drugi w meczu wpisał się na listę strzelców, tym razem w efektowny sposób lobując golkipera gości. Parzyczanie stworzyli sobie jeszcze kilka dobrych sytuacji i gdy wydawało się, że zdołają doprowadzić do wyrównania zabójczą kontrę przeprowadził Granit. Błąd naszego defensora pewnie wykorzystał Marcin Szuter, kierując piłkę do pustej bramki po wygranym pojedynku sam na sam z Marcinem Rogowskim. Czwarta bramka podcięła skrzydła miejscowym, którzy do końca meczy nie stworzyli poważnego zagrożenia pod bramką Gierałtowa i po raz drugi w sezonie musieli przełknąć gorycz porażki.

Parzyce, 18 września 2011, godzina 15:00

TS PARZYCE - GRANIT GIERAŁTÓW  2:4 (1:3)

1:0 Daniel Mrozik 2'

1:1 Marcin Szuter 20'