5. kolejka - remis z Orlikami

• autor: Myka, 2011-10-01 02:13

Po porażce z Granitem piłkarze parzyckiego TS-u pokazali, że potrafią grać w piłkę i wywieźli z trudnego terenu 1 punkt.

Młoda drużyna z Węglińca od początku spotkania zdobyła przewagę. Gospodarze prowadzili grę i stwarzali duże zagrożenie pod bramką Marcina Rogowskiego. Towarzysze próbowali swych sił w kontratakach, jednak te nie przynosiły żadnego skutku. Jednak to goście jako pierwsi mieli niepowtarzalną okazję na wyjście na prowadzenie. W 20. minucie po przypadkowym zagraniu ręką obrońcy Orlików sędzia wskazał na jedenastkę. Strzał z karnego Romana Sondaja obronił jednak Mateusz Pelak. Kilka minut później potwierdzenie znalazło piłkarskie porzekadło mówiące, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Po zamieszaniu w polu karnym TS-u gospodarza przyjezdnych pokonał Michał Czajkowski, dobijając strzał kolegi. Od 30. minuty miejscowi musieli radzić sobie w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie ujrzał Andrzej Gołyźniak. Po tej sytuacji parzyczanie nabrali wiatru w żagle i w końcu zaczęli zagrażać bramce gospodarzy.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Na składne akcje Orlików często odpowiadali goście. Ciągle lekką przewagę mieli miejscowi, ale Towarzysze w końcu doprowadzili do remisu. Bramkę dającą wyrównanie w 78. minucie zdobył Roman Sondaj, przytomnie przyjmując piłkę w polu karnym i pewnym strzałem pokonując Pelaka. Do końca spotkania żadna z ekip nie wypracowała sytuacji mogącej rozstrzygnąć wynik meczu. Zawodnicy TS-u powinni być zadowoleni z wywalczenia cennego punktu na trudnym terenie w Czerwonej Wodzie, bowiem w ostatnich tygodniach forma prezentowana przez naszą drużynę była daleka od oczekiwanej.

Czerwona Woda, 25 września 2011, godzina 15:00

UKS ORLIKI WĘGLINIEC - TS PARZYCE  1:1 (1:0)

1:0 Michał Czajkowski 24'

1:1 Roman Sondaj 78'