statystyki szczegółowe

Aktualności

7. kolejka - pewne zwycięstwo nad Kotliskami

• autor: Myka, 2011-10-14 21:42

Towarzysze skromnie pokonali zbierający ostatnio tęgie baty KS Kotliska tylko 3:1, nie wykorzystując wielu okazji by podreperować swój dorobek strzelecki.

Już po kilki minutach od rozpoczęcia gry niespodziewanie goście wyszli na prowadzenie. Błąd naszego obrońcy bezbłędnie wykorzystał Mariusz Jankowski z bliskiej odległości kierując piłkę do siatki. Gospodarze grali nieskładnie, nie potrafiąc doprowadzić do bramkowych okazji pod bramką gości. Gra była wyrównana, a przyjezdnym kilkakrotnie udało się poważnie zagrozić bramce Marcina Rogowskiego. Świetną okazję na wyrównanie zmarnował w 20. minucie Jarosław Oleksiak, pudłując z rzutu karnego. W końcu jednak Towarzysze złapali wiatr w żagle i doprowadzili do wyrównania. Fatalnie pudłujących napastników TS-u wyręczył Krystian Mucek, zdobywając bramkę z ostrego kąta po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W drugie odsłonie spotkania obraz gry znacząco się zmienił. Zawodnicy KS-u odpadli z sił i inicjatywę na dobre przejęli miejscowi. Parzyczanie wytworzyli sobie kilka stuprocentowych szans na objęcie i podwyższenie prowadzenia, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki gości. Kotliszczan nie stać było na stworzenie jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką TS-u, a ofensywna nawałnica gospodarzy w końcu przyniosła efekt. Krystian Szymański świetnie wystawił piłkę Danielowi Mrozikowi, a nasz snajper dopełnił formalności kierując piłkę do pustej bramki. Towarzysze ciągle atakowali, ale indolencja strzelecka w ataku brała tego dnia górę nad skutecznością. Kilkanaście minut przed końcem spotkania po dwóch żółtych kartkach boisko musiał opuścić Tomasz Wojciechowicz. Niepewnie prowadzenie udało się podwyższyć dopiero w ostatniej minucie gry, gdy rzut karny wykorzystał Mrozik.

Widzów: 30

Sędziowie: Konrad Paś (arbiter główny), Ryszard Juszkiewicz (asystent), Franciszek Chyła (asystent)

Składy:

TS PARZYCE: Marcin Rogowski - Artur Miechurski, Franciszek Moczydlak, Jarosław Oleksiak, Tomasz Mucek - Krystian Mucek (45' Krystian Szymański), Patryk Michalski (45' Mariusz Szajwaj), Roman Sondaj, Henryk Kusy - Marcin Bajek (80' Maciej Przybylski), Daniel Mrozik

KS KOTLISKA: Leszek Kwas - Andrzej Kowal, Łukasz Woś, Dawid Łopato, Maciej Kisielowski - Ernest Wutowicz, Kajetan Kycler, Tomasz Wojciechowicz, Tomasz Wróblewski - Tomasz Charęzowicz, Mariusz Jankowski