8. kolejka - przegrana w Nowogrodźcu

• autor: Myka, 2011-10-19 12:10

Piłkarze parzyckiego TS-u jechali na derbowy mecz do Nowogrodźca z nadzieją na przywiezienie kolejnych punktów. Niestety, tylko na nadziejach się skończyło, a podrażniony trzema porażkami z rzędu Chrobry pewnie wygrał 4:2.

Początkowe kilkanaście minut meczu upłynęło pod znakiem wyrównanej gry, parzyczanie odważnie starali się konstruować akcje ofensywne. Chrobry w końcu przejął inicjatywę i rozpoczął swój festiwal strzelecki. Najpierw w 16. minucie Robert Zarzycki uruchomił Waldemara Sondaja i napastnik miejscowych pewnym strzałem pokonał Marcina Rogowskiego. Chwilę później boisko musiał opuścić kontuzjowany stoper TS-u Artur Miechurski. Nie minęło kilka minut, a wynik brzmiał już 2:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę strzałem głową zamienił Maciej Kędzia. MKS nie ustawał w atakowaniu, co przyniosło kolejną bramkę w 27. minucie. Znów po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym odnalazł się Kędzia, strzałem z bliska podwyższając wynik. Czwarty cios padł w 35. minucie - dośrodkowanie Zarzyckiego celnym strzałem wykończył Jakub Piekarz. Cztery bramki po ponad pół godzinie gry - Towarzysze już dawno nie mieli nieprzyjemności bycia w tak niekorzystnej sytuacji. Niemal przez całą pierwszą połowę parzyczanie nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką MKS-u. Dopiero na kilka minut przed końcem połowy bramkę ładnym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył Daniel Mrozik. Niestety Towarzyszy nie stać było na więcej.

W drugiej odsłonie spotkania nowogrodźczanie spuścili z tonu i w końcu swoją szansę zwietrzyli goście. TS coraz częściej przebywał pod bramką rywala, ale zdołał wypracować tylko jedną stuprocentową sytuację - będący sam przed bramkarzem Marcin Bajek posłał piłkę nad bramką. W odpowiedzi Chrobry wypracował sobie kolejne świetne okazje do podwyższenia prowadzenia, jednak najpierw dwukrotnie Rogowski w świetnym stylu zatrzymał Zarzyckiego, a potem Norbert Fila będąc sam na sam z naszym golkiperem trafił w boczną siatkę. W 79. minucie wychodzącego na czystą pozycję Romana Sondaja zatrzymał Franciszek Doliński (przez ostatnie trzy sezony zawodnik TS-u), za co musiał opuścić boisko po czerwonej kartce. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie na bramkę głową uderzył Mrozik i Kamil Faltyn po raz drugi musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Przebudzenie Parzyc nastąpiło zdecydowanie za późno i mimo kolejnych okazji podbramkowych wynik nie uległ zmianie, i Chrobry zasłużenie wygrał z lokalnym rywalem 4:2.

Nowogrodziec, 16 października 2010, godzina 15:00

MKS CHROBRY NOWOGRODZIEC - TS PARZYCE  4:2 (4:1)

1:0 Waldemar Sondaj 16'

2:0 Maciej Kędzia 20'