10. kolejka - TS bez punktów w Tomisławiu

• autor: Myka, 2011-10-30 20:56

Parzycki TS przegrał 1:4 ważny mecz w Tomisławiu, chociaż wynik końcowy nie odzwierciedla przebiegu gry. Parzyczanie znów nie wykorzystali jedenastki i kilku stuprocentowych sytuacji. Choć TS zagrał dobry mecz, Roan był bardziej skuteczny i zasłużenie wygrał ten pojedynek.

Mecz świetnie rozpoczął się dla miejscowych. Roan wyprowadził składną akcję, zakończoną celnym strzałem będącego w pozycji sam na sam Radosława Hyjka. Goście nie pozostawali jednak dłużni i widowisko szybko się wyrównało. Roan wypracował sobie lekką przewagę, którą potwierdził w 17. minucie podwyższając prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hubert Hyjek wykorzystał błędy obrońców i umieścił piłkę w siatce. Po stracie drugiej bramki parzyczanie zaczęli atakować ze zdwojoną mocą. TS przejął kontrolę nad przebiegiem spotkania i groźnie atakował. Najlepszą sytuację na zmniejszenie strat miał Paweł Ostrowski, jednak nie potrafił on skierować piłki z bliska do odsłoniętej bramki po odbiciu piłki przez Mariusza Kornackiego. W 35. minucie miała miejsce kontrowersyjna sytuacja, gdy obrońca miejscowych przy wybiciu piłki pomógł sobie ręką, jednak arbiter meczu nakazał grać dalej. Towarzysze zaciekle atakowali, co w końcu przyniosło skutek w postaci bramki. Po składnej akcji w polu karnym Sebastian Marzec z bliska zdobył kontaktowego gola. Kilka minut później piłkę zmierzającą do będącego na czystej pozycji Ostrowskiego ręką odbija stoper Tomisławia, za co sędzia odgwizduje jedenastkę. W najbardziej newralgicznym momencie spotkania znów zawodzi jednak wykonawca karnego - Marek Pławiak strzela nad bramką, tym samym podwyższając liczbę zmarnowanych jedenastek TS-u w tej rundzie do trzech. Zmarnowana okazja nie podcięła jednak skrzydeł gościom, którzy ciągle kontynuowali ataki, jednak na wyrównanie wyniku w pierwszej połowie czasu już zabrakło. Przez pierwsze 45 minut spotkania w Tomisławiu mogliśmy zobaczyć postawę Parzyc jakiej dawno nie widzieliśmy - heroiczna walka o każdą piłkę i konstruowanie składnych, groźnych akcji podbramkowych.

Po kilku minutach drugiej odsłony spotkania tomisławianie podwyższyli prowadzenie - Marcina Rogowskiego strzałem w długi róg pokonał R. Hyjek. Tempo meczu nie spadało, a gra się wyrównała. Obie drużyny stwarzały sobie dobre okazje pod bramką przeciwnika, jednak to piłkarze Roana byli bardziej skuteczni. Najpierw z bliska do bramki nie trafił Łukasz Tokicz, ale kilka minut przez końcem spotkania hat-tricka skompletował R. Hyjek, strzelając niemal identyczną bramkę jak na 3:1. Pomimo przesądzonego rezultatu spotkania Towarzysze się nie poddawali, i do końca meczu walczyli o każdą piłkę, ale nie udało im się wykorzystać kilku rzutów rożnych z rzędu i Roan odniósł zasłużone zwycięstwo. Trzeba jednak podziękować zawodnikom TS-u za wysiłek i walkę jaką włożyli w ten pojedynek.

Tomisław, 30 października 2011, godzina 14:00

ROAN TOMISŁAW - TS PARZYCE  4:1 (2:1)

1:0 Radosław Hyjek 2'

2:0 Hubert Hyjek 17'