Relacje z pozostałych spotkań 17. kolejki A-klasy

• autor: Myka, 2009-04-12 21:29
Relacje z pozostałych spotkań 17. kolejki A-klasy. Nie odpowiadamy za treść zamieszczonych poniżej relacji.

Kwisa Świeradów-Zdrój - Pogoń Markocice (2-3)

Po dotkliwej porażce 1:4 z Bazaltem naszą drużynę czekała ciężka wyprawa do Świeradowa. Kwisa to dobry zespół, który u siebie nie zwykł łatwo oddawać punktów.
Nasza drużyna wybrała się mocno osłabiona. Z różnych powodów nie zagrali Czeczot, Molka J., Kubica, Szajerka. Mimo tych osłabień Pogoń spisała się bardzo dobrze i przywiozła ze sobą komplet punktów.
Pierwsza połowa to dobra gra gospodarzy, którzy przejęli inicjatywę i prowadzili grę. Na szczęście dobrze wyglądała gra obronna całego zespołu i gospodarze nie stworzyli sobie zbyt wielu klarownych sytuacji. W najlepszej Osterejko przestelił z bliskiej odległości. Bardzo groźny okazał się także przypadkowy strzał z 30 metrów, który wylądował na poprzeczce bramki Nalepki. Większość akcji gospodarze opierali na centrach w pole karne, gdzie wysocy zawodnicy próbowali kończyć je strzałami głową. W tej części spotkania Kwisa egzekwowała około 10 rzutów rożnych. Z naszej strony można wyróżnić jedynie bramkę zdobytą przez Rogalę, niestety nieuznaną ( naszym zdaniem niesłusznie ), dobrą okazję Czekańskiego (zagrał z konieczności w ataku) oraz strzał Bregina zza szesnastki. Dobrą okazję zmarnował też Kopczyński, który po rzucie rożnym uderzył z woleja tuż nad poprzeczką. Celem na pierwszą połowę było utrzymać dobry wynik i to się udało. Trzeba jednak zaznaczyć, że gospodarze byli wyraźnie lepsi,a nam sprzyjało szczęście. Popełniliśmy zbyt wiele błędów w środku boiska. Zdawaliśmy sobie sprawę, że wraz z upływem czasu gospodarze będą słabnąć, a my uzyskamy przewagę. Do przerwy 0:0, ale mecz był ciekawy i prowadzony w szybkim tempie.
Druga połowa zaczęła się po naszej myśli. Lepiej zagraliśmy w środku boiska co owocowało dużą liczbą przechwytów i wyprowadzaniem szybkich ataków. Z gospodarzy wyraźnie schodziło powietrze co wykorzystali nasi zawodnicy. W 60 minucie rzut wolny spod linii bocznej boiska. Deszcz dośrodkowuje piłkę wprost na głowę Kloczkowskiego, a ten pięknym strzałem po długim rogu nie daje szans Nowosielskiemu. Gospodarze rzucają się do odrabiania strat, ale to my zdobywamy bramkę. W 68 minucie Bregin wygrywa pojedynek jeden na jeden z obrońcą, wykłada piłkę Kloczkowskiemu, a ten z 20 metrów uderza nie do obrony. Wydawało się, że mecz będzie pod naszą kontrolą, ale już trzy minuty później Kwisa zdobywa piękną bramkę z rzutu wolnego. Strzelcem był Rosołek. Po zdobyciu kontaktowej bramki gospodarze poczuli wiatr w żagle i ostro przycisnęli. Nadziewają się jednak w 78 minucie na wzorowo wyprowadzoną kontrę. Przejmujemy piłkę w środku boiska, Deszcz prostopadłym podaniem uruchomił Bregina, ten wpada w pole karne i pewnie podwyższa wynik. Zawodnicy Kwisy nie stracili jednak nadziei i próbowali odwrócić wynik. W doliczonym czasie gry niepotrzebny faul w polu karnym wykorzystuje strzałem z jedenastki Włodarek. Po tym zdarzeniu sędzia kończy spotkanie, a trzy punkty jadą do Markocic. Nasza drużyna zasługuje na wyrazy uznania. Mimo mocno osłabionego składu zdołała wygrać na trudnym terenie. Kwisa natomiast udowodniła, że jest mocną drużyną i na pewno jeszcze zgromadzi sporo punktów. Na słowa uznania zasłużył także sędzia główny spotkania, którego chwaliły obie drużyny. Oby jak najwięcej takich panów w naszej piłce. Tak więc zawodnicy Pogoni sprawili sobie i licznie przybyłym kibicom (dzięki za wsparcie) miły prezent od ,,zajączka". Już za tydzień derby z Sudetami. Serdecznie zapraszamy.

Źródło: http://www.markocice.to.pl/

Bazalt Sulików - Czarni Strzyżowiec (3-0)

O wyniku Strzyżowiec wiedział od początku, że będzie dla niego negatywny, lecz drużyna nie poddawała się i chciała walczyć chociaż o jeden punkt. Już przed meczem było coś nie tak sędzia nie dopuścił do gry trzech graczy ze Strzyżowca lecz to i tak nie skłoniło drużyny do załamania rąk i wyszli z nadzieją na boisko.
Pierwsza połowa nie zaczęła się zbyt dobrze dla Czarnych bo już w 2min meczu gospodarze(Sulków) miał rzut karny, który to obrońca poświęcając dalszą grę w meczu wybijając ręką piłkę z bramki w wyniku czemu to dostał czerwoną kartkę, lecz zawodnik gospodarzy nie wykorzystał, już po wybiciu bramkarza Czarnych poszła kontra i piłka wpadła lekko za linię w bramce lecz nie zauważył tego sędzia i nakazał grać dalej. W 25min meczu Sulików miał doskonałą sytuację do strzelenia pierwszej bramki meczy lecz zawodnik z 17m nie trafił w bramkę. W 32min spotkania napięcie Czarnych podniósł sędzia pokazując żółtą kartkę pomocnikowi ze Strzyżowca który to po ciężkim faulu chciał zejść na chwilę z boiska. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0
W drugiej to połowie po konsultacji z trenerem Strzyżowiec wszedł na boisko zdeterminowany i chcący wygrać. Strzyżowiec do 66min grał szybką piłkę, lecz w 67min Bazalt strzelił swoją pierwszą bramkę. Strzyżowiec nie odpuszczał przeciwnikowi lecz Czarni grając w dziesiątkę dużo nie mógł gdyż jeszcze sędziowie zapewne byli PRZEKUPIENI, więc w 85min Sulików strzelił kolejną bramkę i już było 2:0. Czarni próbując strzelić bramkę honorową więc to prawie cały zespół grał na połowie przeciwnika, lecz wyszło z tego coś gorszego i w +90min Sulików Strzela trzeciego gola, po rozpoczęciu gry prze Strzyżowiec sędzia(sprzedawczyk) zakończył mecz wynikiem 3:0 dla Bazaltu Sulików.
Strzyżowiec oraz reporterzy czarnistrzyzowiec.dbv.pl dziękują panu sędziemu. a mówią że władze walczą z korupcją z piłce nożnej.

Źródło: http://www.czarnistrzyzowiec.dbv.pl/

autor: sito1826 2009-05-02 21:00:51