statystyki szczegółowe

Aktualności

Porażka Parzyc w Platerówce

• autor: Myka, 2009-04-19 20:32

Wybierając się na mecz do Platerówki nasza drużyna wiedziała, że ciężko będzie wywieźć stamtąd punkty. Jednak nasze marzenie się nie spełniło i gospodarze zwyciężyli 3-0.

Od początku meczu gospodarze zaczęli atakować i zdobyli przewagę. W 11. minucie meczu świetną okazję do zdobycia gola miał zawodnik Orła, jednak Tomasz Jasiński w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg napastnika na rzut rożny. Chwilę później znowu obrońcy Parzyc w ostatniej chwili wybijają piłkę z własnej szesnastki. W odpowiedzi strzału na bramkę próbują Daniel Mrozik i Jarosław Oleksiak, jednak ich strzały wyłapuje bramkarz gospodarzy. W 17. minucie piłkę do  bramki miejscowych skierował Józef Skóra, jednak sędzia odgwizduje spalonego. W następnych kilkunastu minutach gra się wyrównała i atakować próbowali przyjezdni. W 27. minucie zawodnik Orła z kilku metrów trafia w boczną siatkę bramki Parzyc. Chwilę potem w zamieszaniu pod bramką po rzucie rożnym zawodnik z Platerówki uderza w poprzeczkę, a dobitka ląduje nad bramka Kamila Krzyśki. Gracze miejscowych dopięli swego, kiedy w 39. minucie zdobyli gola na 1-0 po składnej akcji. Po zdobyciu tej bramki gospodarze chcieli pójść za ciosem i zdobyć kolejną jeszcze przed przerwą, jednak w bramce Koników Polnych dobrze spisuje się Krzyśko. Wynik do przerwy dobrze obrazował to, co sie działo na boisku.

Na początku drugiej części gry lekką przewagę osiagnęli gospodarze, jednak obrona TS-u spisywała się bez zarzutu. W 55. minucie meczu dobrą sytuację do podwyższenia wyniku mieli gospodarze, jednak piłka po strzale z rzutu wolnego została wybita przez Romana Sondaja. W następnych kilkunastu minutach inicjatywę przejęli goście, jednak nie wykorzystali kilku dobrych szans, m.in. kiedy to piłka po strzale Mrozika wylądowała na poprzeczce, a dobitkę Mariusza Szajwaja złapał golkiper Orła. W 75. minucie wynik na 2-0 podwyższają gospodarze. Po wrzutce z prawej strony piłkę niepewnie odbija Krzyśko, a zawodnik Orła wykorzystuje prezent i z bliska pakuje piłkę do siatki. Po stracie tej bramki głównym bohaterem spotkania stał się arbiter, który nie potrafił zapanować nad sytuacją i popełniał błąd za błędem. W 80. minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany zostaje Daniel Wyspiański, a sędzia ponadto daje żółte kartki pozostałym uczestnikom przepychanki, w tym Skórze. Pod koniec meczu gra się zaostrzyła, czego konsekwencją były kolejne upomniena sędziego dla zawodnikóe obydwu drużyn. W 88. minucie trzecią bramkę zdobyli gracze z Platerówki, kopiując akcję z pierwszej bramki. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Po meczu w Platerówce pozostaje niedosyt, bo przynajmniej 1 punkt był w naszym zasięgu, jednak sędzia tego spotkania swoimi błędnymi decyzjami wypaczył przebieg końcówki meczu, a również kłopoty kadrowe nie pomogły w odniesieniu sukcesu.

Platerówka, 19 kwietnia 2009, godzina 15:00

ORZEŁ PLATERÓWKA - TS PARZYCE  3:0 (1:0)