Klękajcie narody! To idą Parzyce!

• autor: Myka, 2009-05-03 19:24
To, co zobaczyliśmy dzisiaj na boisku w Parzycach przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. W końcu zobaczyliśmy drużynę walczącą, dającą z siebie wszystko, a co najważniejsze wygrywającą. Wynik 6-2 mówi chyba sam za siebie.

Od samego początku meczu nasi zawodnicy zaczęli atakować bramkę gości. Już po paru minutach dogodne sytuacje stworzyli sobie Sebastian Jaśkiewicz i Roman Sondaj, lecz piłka po ich strzałach nie znajduje drogi do bramki. Parę minut później groźnie zrobiło się pod bramką Kamila Krzyśki, jednak dobrze piłkę wybija Tomasz Jasiński. Następnych kilkanaście minut meczu to akcja za akcją w wykonaniu obydwu ekip. W 18. minucie meczu groźnie na bramkę rywali głową uderza Jaśkiewicz, jednak piłka minimalnie mija bramkę. Kilka minut później Chmielanka miała 3 rzuty rożne z rzędu, jednak w naszej bramce dobrze spisywał się Kamil Krzyśko, który wyłapał niebezpieczne dośrodkowanie gości. W 27. minucie Jarosław Oleksiak wykonuje rzut wolny z narożnika pola karnego, a piłkę głową do siatki kieruje zamykający akcję Daniel Wyspiański. Jednak po tym golu gospodarze nie spoczywają na laurach i dalej zaciekle atakują bramkę Chmielanki. Szczęścia próbuje Sondaj, jednak jego strzał ląduje obok słupka. W 33. minucie po centrze z rzutu rożnego Jaśkiewicza piłkę głową do bramki kieruje Roman Sondaj i podwyższa wynik na 2-0. Po tej bramce do ataku rzucili się Chmielanie, jednak ich strzały mijają bramkę Krzyśki. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy świetną paradą wykazuję się Krzyśko i wybija piłkę na róg po niebezpiecznym strzale zawodnika gości. W 45. minucie na pozycję sam na sam wychodzi Sondaj i spokojnie kieruje piłkę do siatki obok interweniującego bramkarza gości. Sędzia po tym golu gwiżdże koniec pierwszej połowy i to nasi zawodnicy schodzą do szatni z zapasem trzech goli.

W drugiej połowie na boisku niepodzielnie rządzili zawodnicy Koników Polnych. 2 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy na bramkę gości uderza Henryk Kusy, bramkarz odbija ten strzał ale po dobitce Mariusza Szajwaja po raz czwarty wyjmuje piłkę z siatki. Rozluźnieni gracze Parzyc w 52. minucie doprowadzają do groźnej sytuacji pod bramką Krzyśki. Groźny strzał zawodnika z Chmielenia broni Krzyśko, jednak przy dobitce nie miał nic do powiedzenia i goście zdobywają swojego pierwszego gola w tym meczu. Jednak kilkanaście sekund później bramką odpowiadają Parzyce, a dokładnie Daniel Mrozik, który ładnym strzałem pokonuje golkipera gości. Do końca meczu wyraźnie przeważali nasi zawodnicy i nieustannie atakowali bramkę rywala. W 58. minucie Jarosław Oleksiak zostaje brzydko sfaulowany, a na boisku dochodzi do kłótni. Jednak sędzia żółtym kartonikiem karze tylko naszego pomocnika. 10 minut później drugą bramkę w tym meczu zdobywają goście po strzale głową, a na tablicy wyników pojawia się rezultat 5-2. W odpowiedzi w 71. po raz drugi na listę strzelców wpisuje się Daniel Mrozik, który w ostatniej chwili kieruje piłkę obok wychodzącego bramkarza gości. Do końca meczu nasza drużyna spokojnie kontroluje przebieg gry i bezskutecznie próbuje podwyższyć wynik. Kilkakrotnie piłkarze Chmielanki prowokowali naszych zawodników i na boisku dochodziło do spięć, jednak dziś to TS Parzyce schodzą z boiska z trzema punktami.

Dzisiaj w końcu zobaczyliśmy Parzyce grające naprawdę dobry futbol. W końcu trener Zbigniew Andrzejczuk miał do dyspozycji prawie wszystkich zawodników, a i drużyna w końcu zaczęła grać skrzydłami i dokładnie rozgrywać piłkę. Mimo, że gra naszej drużyny nie była jeszcze doskonała, to możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość i oczekiwać pozytywnego rezultatu w Sulikowie.

Parzyce, 3 maja 2009, godzina 15:00

TS PARZYCE - CHMIELANKA CHMIELEŃ  6:2 (3:0)

1:0 Daniel Wyspiański 27'

2:0 Roman Sondaj 33'

3:0 Roman Sondaj 45'

4:0 Mariusz Szajwaj 47'

4:1 Marcin Brodziński 52'

5:1 Daniel Mrozik 52'

5:2 Dariusz Wiatrak 68'

6:2 Daniel Mrozik 71'

TS PARZYCE: Kamil Krzyśko - Tomasz Jasiński, Michał Mierzwa (74' Maciej Przybylski), Franciszek Doliński, Rafał Antoniszyn (46' Henryk Kusy) - Daniel Wyspiański, Jarosław Oleksiak (67' Franciszek Moczydlak), Sebastian Jaśkiewicz (60' Józef Skóra), Mariusz Szajwaj, Roman Sondaj - Daniel Mrozik

autor: kamilek25 2009-05-03 20:52:54

Profil kamilek25 w Futbolowo  to był arcy wazny mecz, kolejne przed nami.

autor: vanMyka 2009-05-03 20:55:55

Profil vanMyka w Futbolowo

Jak w Sulikowie zagracie tak dobrze albo i lepiej jak dzisiaj to 3 punkty przyjdą same :) Graty za dzisiaj!!!

autor: pilkarznr11 2009-05-04 08:02:12

Profil pilkarznr11 w Futbolowo Ja Chciałbym Tylko tyle, "To, co zobaczyliśmy dzisiaj (niedziela, 3.05.2009) na boisku w Parzycach przeszło nasze najśmielsze oczekiwania." Dzięki Pany!!

autor: bacian18 2009-05-04 11:49:59

avatar w tym meczy pokazaliscie co do jest  druzyna ktura gra  pikła   czekam na kolejne 3 pukty:D