Zła passa ciągle trwa

• autor: Myka, 2009-05-10 19:54
Niestety zła passa Parzyc na wyjazdach ciągle trwa. Mecz z Sulikowem był już trzecim z rzędu przegranym w stosunku 0-3.

Już przed meczem było wiadomo, że 3 punkty wywieźć z Sulikowa będzie niezmiernie ciężko. Mecz od początku nie ułożył się po naszej myśli. Już w 2. minucie meczu gospodarze wychodzą na prowadzenie. Po długim wyrzucie z autu w pole karne piłkę spokojnie przyjmuje niepilnowany zawodnik gości i z kilkunastu metrów uderza piłkę, która ląduje w siatce tuż przy słupku. Nasi zawodnicy jednak nie poddają się i próbują konstruować kolejne akcje. W 6. minucie goście mieli 3 rzuty rożne z rzędu, jednak pierwsze dwa zostały zatrzymane przez obrońców Bazaltu, a przy trzecim rożnym strzał Tomasza Jasińskiego mija bramkę rywala. 2 minuty później zawodnik gospodarzy ręką zatrzymuje piłkę lecącą do wychodzącego na czystą pozycję Daniela Mrozika, za co w konsekwencji zostaje ukarany żółtą kartką. Jednak piłka po rzucie wolnym wykonanym przez Sebastiana Jaśkiewicza nie znajduje drogi do bramki rywala. Od tej pory do końca meczu to zawodnicy Bazalta przeważali i przeprowadzali groźniejsze akcje niż przyjezdni. W 21. minucie groźną wrzutkę w pole karne w ostatniej chwili zatrzymuje Jasiński. 2 minuty później zrobiło gorąco w polu karnym Parzyc. Po błędach obrońców do świetnej okazji do podwyższenia wyniku dochodzą gospodarze, jednak ich strzał zatrzymuje Kamil Krzyśko. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i w 37. minucie gospodarze podwyższają na 2-0. W polu karnym zawodnik Sulikowa odbiera piłkę Mariuszowi Szajwajowi, podaje na piąty metr, a tam formalności dopełnia inny gracz gospodarzy. Kilka minut później mogło być już 3-0, jednak po składnej akcji w polu karnym Bazalt niecelnie uderza na bramkę Krzyśki.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Nasi zawodnicy podcięci bramką na 2-0 byli tylko tłem drużyny która tydzień temu rozbiła ekipę Chmielanki. Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy piłkę ręką na granicy pola karnego zagrywa zawodnik gospodarze. Sędzia dyktuje jednak tylko rzut wolny i wlepia po żółtym kartoniku Romanowi Sondajowi i Józefowi Skórze, którzy nie zgadzali się z decyzją sędziego. Rzut wolny wykonuje Jarosław Oleksiak,  jednak bramkarz odbija piłkę przed siebie a do dobitki nie dochodzą zawodnicy TS-u. Dziesięć minut później po zamieszaniu w polu karnym Parzyc gracz Bazaltu uderza piłkę na bramkę Krzyśki, jednak ta odbija się od słupka. Kilkanaście minut przed końcem spotkania boisko musiał opuścić kontuzjowany Jaśkiewicz i do końca meczu Parzyce z konieczności musiały bronić się w dziesiątkę. Gospodarze nie ustawali w atakowaniu bramki Parzyc, ale bramkę zdobyli dopiero w 90. minucie meczu, kiedy to wykorzystali akcję sam na sam. W doliczonym czasie gry jeszcze mogli podwyższyć wynik, ale piłkę w porę wybił Franciszek Doliński.

W tym meczu nie zobaczyliśmy pięknego widowiska, dużo było niecelnych podań i niedokładności z obu stron. Nasza drużyna rozegrała słabe spotkanie, Bazalt również nie rozegrał świetnego spotkania, ale potrafił wykorzystać błędy naszej defensywy i zasłużenie wygrał ten mecz. A co do sędziów, to dzisiaj sędziowali dobrze, pomimo pojedynczych błędów.

Sulików, 10 maja 2009, godzina 15:00

BAZALT SULIKÓW - TS PARZYCE  3:0 (2:0)

1:0 Marek Borowy 2'

2:0 Marek Borowy 37'