Kolejna porażka

• autor: Myka, 2009-05-18 17:59
Wiadomym było, iż mecz z Kwisą Świeradów-Zdrój łatwą potyczką nie będzie. Jednak nasza drużyna w końcu pokazała charakter, mimo porażki 2-4.

Od początku meczu wiadomo było, że będzie to niezmiernie ciężki pojedynek. W tym meczu zabrakło kilku podstawowych zawodników, a w bramce z konieczności musiał stanąć nominalny pomocnik Sebastian Jaśkiewicz. Od początku jednak mecz był dość wyrównany. Na boisku nie było zbytnio widać różnicy dzielącej oba te zespoły w tabeli. Odważnie zaczęli atakować gospodarze, a już w 7. minucie gorąco zrobiło się pod bramką Kwisy. Na dobrą pozycję wyszedł Jarosław Oleksiak, jednak bramkarz wyszedł z bramki, skrócił kąt, co spowodowało, że piłka po strzale naszego zawodnika nie znajduje drogi do bramki. Następne minuty meczu to walka akcja za akcję. W 18. minucie dobrą okazję do zdobycia gola miał Daniel Mrozik, kiedy to po wrzutce Dariusza Sochy z prawej strony boiska piłka dochodzi do naszego napastnika, jednak jego strzał broni golkiper gości. W następnych minutach żadna z drużyn nie osiągnęła zdecydowanej przewagi, a w 34. minucie kolejny groźny strzał oddaje Mrozik, jednak jego strzał znów broni bramkarz Kwisy. 5 minut później jest już 0-1. Goście wrzucają piłkę na piąty metr przed bramką, Jaśkiewicz próbuje ją wybić, jednak ta trafia pod nogi zawodnika gości, który bez problemu kieruje ją z bliska do siatki. Chwilę później tracimy kolejną bramkę. W podobnej sytuacji nasi obrońcy dopuszczają napastnika Kwisy przed samą bramkę, a ten z bliska kieruję piłkę w krótki róg obok bezradnego Jaśkiewicza. Do końca połowy wynik nie zmienia się.

W przerwie trener Zbigniew Andrzejczuk był zmuszony dokonać zmiany bramkarza. Kontuzjowanego Sebastiana Jaśkiewicza zastąpił weteran piłkarskich boisk, również grający w polu Mirosław Rutyna. Od początku drugiej połowy piłkarze TS-u wzięli się do odrabiania strat. Chwilę po rozpoczęciu groźnie głową uderzał wprowadzony w drugiej połowie Marek Sondaj. Parę minut później piłka po strzale głową zawodnika gości tylko musnęła poprzeczkę. W odpowiedzi strzela Mrozik, jednak jego strzał okazuje się niecelny. W 55. minucie nareszcie pada upragniona bramka dla Parzyc. Po wrzutce z rogu boiska piłkę głową nad bramkarzem uderza Paweł Zieliński i golkiper gości musi wyciągać futbolówkę z siatki. Gospodarze nie poprzestają i atakują dalej, czego efektem jest kolejna bramka. Piłkę kopniętą z rzutu rożnego do siatki Kwisy kieruje zamykający akcję Roman Sondaj i wyrównuje stan spotkania. Po tej bramce coraz częściej zaczynają atakować Świeradowianie. W 66. minucie Daniel Wyspiański przecina groźne dośrodkowanie gości. Niestety, goście w 77. minucie zdobywają swą trzecią bramkę. Po rozmontowaniu naszej obrony piłkę do siatki obok wychodzącego Rutyny kieruje napastnik gości. Kilka minut później wspaniałą paradą popisuje się nasz bramkarz, który w efektowny sposób wygrywa pojedynek sam na sam z zawodnikiem gości. W 84. minucie Kwisa przypieczętowuje swoje zwycięstwo czwartą bramką, po kolejnych błedach obrońców. Jeszcze pod sam koniec meczu Parzyce miały szanse na trzecią bramkę, jednak w zamieszaniu w piątce Kwisy żaden z naszych zawodników nie potrafił skierować piłki do bramki.

Wynik na pewno nie zadowala, jednak w tym meczu momentami gra naszej drużyny mogła się naprawdę podobać. Należy również szczególnie pochwalić Sebastiana Jaśkiewicza i Mirosława Rutynę za naprawdę dobrą grę na bramce.

Parzyce, 17 maja 2009, godzina 15:00

TS PARZYCE - KWISA ŚWIERADÓW-ZDRÓJ  2:4 (0:2)

0:1 Antoni Włodarek 39'

0:2 Wojciech Ostrejko 41'