Porażka w Sieniawce

• autor: Myka, 2009-05-24 19:27
To miał być mecz o wszystko. I był. Jednak na boisku o zwycięstwie czasami nie decydują umiejętności, a zwykłe szczęście. I to szczęście sprzyjało dzisiaj gospodarzom.

Od początku meczu odważniej zaczęli atakować gospodarze. Już po pięciu minutach gospodarze mogli otworzyć wynik meczu, jednak górą w sytuacji sam na sam wychodzi Kamil Krzyśko, który chwilę później przenosi piłkę palcami nad poprzeczką. W odpowiedzi na bramkę Sudetów strzelał Jarosław Oleksiak, jednak piłka po jego strzale ląduje nad poprzeczką. Chwilę później strzał Henryka Kusego zablokowali obrońcy. Sieniawka nie pozostawała dłużna i szarżowała bramkę Krzyśki, jednak bezskutecznie. W 16. minucie głową niecelnie na bramkę rywala uderza Daniel Mrozik. Parę minut później Krzyśko znowu ratuje nasz zespół od straty bramki, wybijając piłkę na róg. W tym momencie gry przewagę osiągnął zespół gospodarzy. W 27. minucie piłka minimalnie mija bramkę Parzyc. Jednak 7 minut później gospodarze obejmują prowadzenie, po tym jak zawodnik gospodarzy w sytuacji jeden na jeden uderza piłkę obok wychodzącego Krzyśki. Goście jednak się nie poddają, a chwilę później do wyrównania mógł doprowadzić Kusy, jednak w zamieszaniu na piątce przegrał on walkę z obrońcą gospodarzy. Pod koniec pierwszej połowy strzału głową próbował również Roman Sondaj, jednak piłka nie znajduje drogi do bramki.

W drugiej połowie gra naszej drużyny się poprawiła i nareszcie osiągnęliśmy przewagę. Najpierw prosto w bramkarza uderza Mrozik, a chwilę potem Sondaj nie trafi czysto w piłkę z piątego metra i bramkarz wyłapuje futbolówkę. Przewaga TS-u przełożyła się w 59. minucie na bramkę. Z rzutu rożnego wrzuca Kusy, piłka uderzona przez naszego zawodnika uderza w rękę stojącego na linii bramkowej obrońcy a dobitkę na bramkę zamienia Daniel Wyspiański. Przyjezdni nie poprzestają i ciągle atakują bramkę Sieniawki. Jednak strzały Sondaja i Mrozika broni golkiper miejscowych. W 71. minucie piłka po strzale Mariusza Szajwaja ląduje nad poprzeczką. Gracze Parzyc oblegali bramkę Sudetów, a gospodarze czyhali na kontry i jedna z nich o mało co nie skończyła się bramką. Napastnik gospodarzy wychodzi na czystą pozycję, jego strzał broni Krzyśko a Franciszek Doliński wybija piłkę sprzed nóg rywala. Goście nie potrafią jednak przypieczętować swej przewagi kolejną bramką. W 78. minucie doskonałą okazję marnuje Kusy, który próbuje przelobować wychodzącego bramkarza, jednak piłka ląduje nad bramką Sudetów. Chwilę później gospodarze mają ogromne szczęście, kiedy piłka po strzale Oleksiaka z rzutu wolnego ląduje tylko na poprzeczce. W 84. minucie znowu strzał Romana Sondaja broni bramkarz gospodarzy, a piłka po rzucie rożnym mija bramkę miejscowych. Piłkarskie porzekadło mówi, iż niewykorzystane sytuacje się mszczą. I niestety potwierdza się to w 87. minucie. Gospodarze przedostają się w nasze pole karne, piłka po uderzeniu zawodnika Sudetów uderza w poprzeczkę i ląduje pod nogami innego zawodnika który zagrywa piłkę przed siebie, gdzie inny gracz dopełnia formalności i umieszcza piłkę w siatce. O dziwo w tej sytuacji żaden z sędziów nie widział pozycji spalonej zawodnika zdobywającego bramkę. Parzyce jednak próbują jeszcze zaatakować. W doliczonym czasie gry dobrze sędziujący to tej pory zawody sędzia popełnia najważniejszy błąd tego spotkania. Zawodnik gospodarzy zagrywa piłkę ręką w polu karnym, czeka na decyzję sędziego, a główny i boczny arbiter spoglądają na siebie nawzajem i po chwili konsternacji nakazują grać dalej. Chwilę później sędzia odgwizduje koniec spotkania.

Po tym meczu pozostaje wielki niedosyt. Zwycięstwo było w naszym zasięgu, a w drugiej połowie naszą przewagę powinniśmy przypieczętować kilkoma bramkami. Pozostaje również ogromny żal do sędziów za sytuację z ostatniej minuty i za kontrowersyjną drugą bramkę dla gospodarzy. Obecnie nasza sytuacja przedstawia się bardzo nieciekawie. Do końca sezonu pozostają nam 3 mecze z trzema czołowymi drużynami w tabeli, a żeby spokojnie myśleć o utrzymaniu musimy zdobyć co najmniej 6 punktów, co będzie niezwykle ciężkim zadaniem. Ale pamiętajmy: dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

Sieniawka, 24 maja 2009, godzina 15:00

SUDETY SIENIAWKA - TS PARZYCE  2:1 (1:0)

1:0 Piotr Sawicki 34'

1:1 Daniel Wyspiański 59'