Relacje z pozostałych spotkań 24. kolejki A-klasy

• autor: Myka, 2009-06-04 23:13

Relacje z pozostałych spotkań 24. kolejki A-klasy. Nie odpowiadamy za treść zamieszczonych poniżej relacji.

Chmielanka Chmieleń - Kwisa Świeradów-Zdrój (1-2)

Kwisa wygrała dzisiejszy mecz na błotnistym boisku w Chmieleniu. W rzęsistych strugach ulewnego deszczu mecz przypominał raczej błotną bitwę niż widowisko piłkarskie. Dopiero w 60 minucie padła pierwsza bramka, niestety dla gospodarzy. Kwisa odpowiedziała w 75 minucie, kiedy to po asyście Antoniego Włodarka , nasz supersnajper Wojtek Ostrejko silnym strzałem z 16 metrów pokonał bramkarza Chmielanki. W 82 minucie Robert Fido dokładnie wykonał rzut z autu - wprost na głowę Włodarka, który przedłużył jej lot, a Ostrejko efektownym strzałem z przewrotki ustalił wynik meczu. Gospodarze mieli jeszcze szanse wyrównać lecz na nasze szczęście trafili w słupek. Bardzo słabo prowadził zawody sędzia Juszkiewicz, który min. nie odgwizdał karnego po ewidentym faulu na Wojtku Ostrejko.
Źródło:

Stella Lubomierz - Czarni Strzyżowiec (1-4)

W ostatni dzień miesiąca maja Stella Lubomierz na własnym stadionie zmierzyła się z Czarnymi Strzyżowiec. Wszyscy myśleliśmy, że z tego pojedynku nasi ulubieńcy muszą wyjść zwycięsko.
Pierwsza połowa zaczęła się dość wyrównanie. Obie ekipy starały się zdobyć upragnionego gola! Niestety ta sztuka udała się gościom, którzy oddali piękny strzał zza szesnastego metra, po nim piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki Emila Lamparta. Właśnie po tym trafieniu nasi reprezentanci zaczęli powoli oddawać inicjatywę przeciwnikom. Czarni grali naprawdę ładny i zgrany futbol. I niestety przed końcem pierwszej odsłony zdołali to udokumentować bramką z rzutu wolnego! Wynik do przerwy to 0:2 dla graczy ze Strzyżowca.
Druga część także rozpoczęła się równą grą obu drużyn dość równo. Podopieczni Mirosława Laskowskiego mieli kilka sytuacji, by umieścić piłkę w siatce, lecz ich nie wykorzystali. W końcu zobaczyliśmy to co chcieliśmy ujrzeć. Po ładnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykonywanego przez Romana Sidorskiego, piłkę głową do bramki skierował Maksymilian Król. Z boku można było zobaczyć, że o tym golu Stella Lubomierz rzuciła się do ataku, zapominając o tym, że trzeba jeszcze bronić! W konsekwencji trzeci raz wyjmowaliśmy futbolówkę z siatki, po błędzie naszej obrony. Ładne strzały z dystansu oddawał rozgrywający gospodarzy Robert "Bebi" Dżamalis, lecz niestety brakowało im szczęścia!
Straciliśmy kolejną bramkę z niczego i to spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4. Należy także dodać, iż dzisiejsze warunki były tragiczne- padał deszcz, grad i było chłodno. Dziś nie możemy niestety pochwalić zawodników z Lubomierza za grę, nic nie pokazaliśmy w tej konfrontacji, a jest to nasza ósma przegrana w rundzie wiosennej. Kolejny mecz nasi ulubieńcy rozegrają z Orłem Platerówka. Zapraszamy wszystkich sympatyków lubomierskiej Stelli na to piłkarskie starcie!
Źródło:

Orzeł Platerówka - Bazalt Sulików (4-2)

Sędzia podyktował aż cztery rzuty karne, w tym 3 dla Orła. „Jedenastki” wykorzystali Paweł Burzyński i Sylwester Gębuś, do siatki nie trafił Dariusz Burzyński. Dla gości z „wapna” gola zdobył Sławomir Mikołajczyk. Pozostałe zwycięskie bramki strzelili Andrzej Rzońca i Wojciech Sondaj, dla Bazaltu Marcin Malinowski. Czerwoną kartkę ujrzał Jarek Borowy z Sulikowa. Żródło: www.nj24.pl

Skalnik Rębiszów - Sudety Sieniawka (2-3)

Trwa czarna seria Skalnika, któremu nie pomogły gole Łukasza Kondratowicza i Damiana Hryciewa. Przyjezdni cieszyli się z kompletu potrzebnych do utrzymania się w A klasie punktów dzięki umiejętnościom Rafała i Pawła Sawickich oraz Rafała Wiśniarza. Źródło: www.nj24.pl

LZS Radostów – Olsza Olszyna Lubańska (1-2)

Waleczni zawodnicy outsidera grali jak równy z równym z pierwszym zespołem drugiej grupy, ale doznali porażki po dwóch golach Marcina Cieślaka. Honorowe trafienie dla „zielonych” zaliczył Adam Urbański. Źródło: www.nj24.pl

Cosmos Milików – Pogoń Markocice (1-2)

„Galaktyczni” prowadzili po bramce Kamila Kowalskiego, ale potem razili brakiem skuteczności. „Zaliczyli” po kilka uderzeń piłki w słupek i w poprzeczkę. Na 1:1 wyrównał Dawid Kloczkowski. Siedem minut przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Grzegorz Deszcz (rzut karny). Źródło: www.nj24.pl