Pewne zwycięstwo lidera

• autor: Myka, 2009-06-07 20:57
Dziś w Olszynie rozluźniony lider tabeli skromnie, ale pewnie pokonał pogodzoną ze spadkiem drużynę Parzyc.

Od początku spotkania dużą przewagę wypracowali sobie gospodarze. Mimo zapewnionego awansu, Olsza ciągle atakowała bramkę Parzyc, jednak większość akcji była przerywana w polu karnym naszej drużyny. Toczony w dość szybkim tempie mecz zdominowali Olszynianie, którzy swoją przewagę udokumentowali bramką, kiedy to w 19. minucie wbiegający z lewej strony w pole karne Wojciech Karolewicz umieścił piłkę w bramce obok wychodzącego Kamila Krzyśko. Akcji ze strony naszej drużyny było jak na lekarstwo. Dopiero w 33. minucie pierwszy groźny strzał na bramkę rywali oddał Jarosław Oleksiak. Gracze Olszy ciągle atakowali, a kolejną bramkę zdobyli 5 minut przed końcem pierwszej połowy. Po koszmarnych błędach naszych obrońców, piłkę w polu karnym przejął Krystian Baudur i z kilku metrów dopełnił formalności kierując piłkę do bramki. Do końca połowy wynik się nie zmienił.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Adam Śmigielski, kiedy to po wrzutce z rzutu wolnego skierował piłkę głową do bramki. Po tym golu Olszynianie wyraźnie się rozluźnieni, a nasza drużyna coraz częściej zbliżała się do bramki Olszy. W 60. minucie groźny strzał głową oddał Daniel Mrozik, jednak w tym pojedynku górą był golkiper miejscowych. Kilka chwil później gospodarze mieli kilka stuprocentowych akcji mogących podwyższyć wynik, jednak fantastycznie w bramce TS-u spisywał się Kamil Krzyśko. Kilkanaście minut przed końcem spotkania nad stadionem w Olszynie przeszła ulewa i to właśnie w tym czasie blisko zdobycia bramki byli goście, a najbliższy zdobycia bramki był Mrozik, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę Olszynian. Do końca meczu gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg meczu i niejednokrotnie mogli podwyższyć wynik.

Porażka po toczonym w piknikowej atmosferze meczu w Olszynie "przypieczętowała" nasz spadek do Klasy B, który jednak nie był dla nas zaskoczeniem i zapowiadał się już od kliku kolejek. Pozostaje nam spokojnie przygotować się do następnego sezonu, w którym wystąpi na pewno odmłodzona i bardziej doświadczona drużyna.

Olszyna Lubańska, 7 czerwca 2009, godzina 15:00

OLSZA OLSZYNA LUBAŃSKA - TS PARZYCE  3:0 (2:0)

1:0 Wojciech Karolewicz 19'

2:0 Krystian Baudur 40'

3:0 Adam Śmigielski 52'

TS PARZYCE: Kamil Krzyśko - Franciszek Moczydlak, Franciszek Doliński, Artur Miechurski, Paweł Ostrowski - Jarosław Oleksiak, Paweł Zieliński, Jarosław Magoń, Mariusz Szajwaj, Henryk Kusy  - Daniel Mrozik

autor: kamilek25 2009-06-07 22:36:54

Profil kamilek25 w Futbolowo po błedzie????????????? tzn?????

autor: vanMyka 2009-06-08 11:45:19

Profil vanMyka w Futbolowo No chyba sam wiesz najlepiej. Z boku wyglądało to na błąd, jak chcesz mogę to zmienić...