Relacje z pozostałych spotkań 25. kolejki A-klasy

• autor: Myka, 2009-06-11 20:50
Relacje z pozostałych spotkań 25. kolejki A-klasy. Nie odpowiadamy za treść zamieszczonych poniżej relacji.

Pogoń Markocice - LZS Radostów (12-1)

Witam! Po raz ostatni nasza drużyna zaprezentowała się przed własną publicznością w sezonie 2008/2009. Tym razem kibiców nie było, aż tak wielu jak zwykle, ale ci którzy przybyli nie mogli narzekać. Rywalem Pogoni był zdegradowany już wcześniej do B klasy zespół z Radostowa. Należą się przy okazji słowa uznania dla rywala za to, że przyjechał i rozegrał spotkanie. Nasza drużyna jak zwykle w niepełnym składzie. Z różnych powodów zabrakło Kloczkowskiego, Czeczota, Czekańskiego, Nietrzeby, Rogali, a Kopczyński mógł rozegrać jedynie 45 minut (w piątek wspomógł juniorów). W związku z tym mieliśmy do dyspozycji tylko 12 zawodników.
Początek meczu dość wyrównany, jednak z każdą minutą napór Pogoni rósł. Pierwsze trzy akcje okazały się nieskuteczne, ale w 16 minucie Bregin otworzył wynik, po podaniu Deszcza. Pięć minut później identyczna akcja, tym razem podaje J. Molka i Bregin zdobywa drugą bramkę. Niestety chwilę później ciężkiej kontuzji kolana doznał Bartek Bury (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia). Za niego na boisku pojawił się Smółkowski. Była to dla nas nieciekawa sytuacja bowiem skazani byliśmy grać drugą połowę w dziesięciu. Między 28 a 40 minutą padają jeszcze trzy bramki. Po podaniach Bregina do bramki trafiali kolejno Deszcz i dwókrotnie Jurek Molka. Ostatnimi akcentami tej części gry były bramka Smółkowskiego po asyście G. Molki oraz gwałtowny opad deszczu. Do przerwy 6:0.
Mimo gry w dziesięciu nasza drużyna nawet na moment nie zwalniała tempa. W 50 minucie po zagraniu J. Molki Bregin zdobywa siódmą, chwilę później po asyście Nalepki ósmą bramkę dla Pogoni. Dziewiąta bramka była ozdobą meczu. W 62 minucie Matuszewski przejął piłkę na naszej połowie, zdecydował się na rajd do przodu, minął czterech rywali i zakończył go mocnym strzałem z szesnastu metrów. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W 71 również Kubica doczekał się na swoje trafienie. Otrzymał piłkę w polu karnym, obrócił się i uderzył nie do obrony. Goście w między czasie oddali kilka niecelnych strzałów z daleka. Od 76 minuty musieliśmy sobie radzić w dziewięciu. Za faul bez piłki z boiska usunięty został Grzesiek Molka. Nie zmieniło to jednak obrazu tego meczu. Wprawdzie w 80 minucie goście zdobyli honorową bramkę, ale nasza drużyna dołożyła jeszcze dwa trafienia. Po asyście z autu Pietruszki trafił Bregin, a wynik ustalił Deszcz. Końcowy wynik 12:1. Mimo gry przez 45 minut w dziesięciu, a przez pewien czas w 9 Pogoń rozbiła drużynę z Radostowa. Mimo niesprzyjających faktów nasza drużyna pokazała charakter, a przybyłym kibicom sprawiła dużą radość. Obie drużyny pokazały otwarty futbol, ale goście nie mieli zbyt wielu atutów i ponieśli wysoką porażkę. Powoli sezon dobiega końca. Pogoń zapewniła sobie drugie miejsce w tabeli. Awans już wcześniej wywalczyła Olsza Olszyna, a spadną Parzyce wraz z Radostowem. Kto w przyszłym sezonie dołączy, okaże się w późniejszym terminie. Ostatni mecz Pogoń rozegra w Parzycach .

POGOŃ M. - LZS RADOSTÓW 12 : 1 ( 6:0 )
br. 1:0 Bregin 16' 2:0 Bregin 21' 3:0 Deszcz 28'4:0 J. Molka 33' 5:0 J. Molka 40' 6:0 Smółkowski 45' 7:0 Bregin 50' 8:0 Bregin 53' 9:0 Matuszewski 62' 10:0 Kubica 71' 10:1..........80' 11:1 Bregin 83' 12:1 Deszcz 87'
Źródło: