Relacje z pozostałych spotkań 26. kolejki A-klasy

• autor: Myka, 2009-06-16 17:08
Relacje z pozostałych spotkań 26. kolejki A-klasy. Nie odpowiadamy za treść zamieszczonych poniżej relacji.

Sklanik Rębiszów - Olsza Olszyna Lubańska (4-1)

Olsza w swym pożegnalnym spotkaniu z A Klasowymi boiskami  rozegrała mecz na boisku w Rębiszowie. Kibice Olszy którzy tradycyjnie podążyli za swymi ulubieńcami liczyli na końcowy akcent w postaci zwycięstwa. Niestety z przykrością muszę powiedzieć że się zawiedli. Gospodarze przy dość biernej postawie linii defensywnej olszyńskiego zespołu do przerwy zaaplikowali nam trzy  bramki  . Po zmianie stron obraz gry zmienił się znacząco trener Olszy dokonał dwie zmiany - weszli na boisko Bartek Rudzik i Daniel Waniowski za Damiana Szpaka i Krystiana Kołodziejczyka.  Olsza zdobyła przewagę lecz bramka gospodarzy była jak zaczarowana, natomiast Skalnik pokazał niebywałą skuteczność i w 60min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego samotnie stojący na piątym metrze pola karnego Olszy zawodnik Rębiszowa strzałem głową podwyższa wynik na 4-0. Trener  Olszy dokonuje trzeciej zmiany mającej charakter symboliczny, boisko opuszcza weteran Olszy Tomasz Bill (lat30) a jego miejsce w ataku zajmuje Adrian Szpak (lat16) dla którego ten występ jest debiutem w pierwszym zespole Olszy Olszyna. Nasz debiutant chyba jako jedyny zawodnik olszyńskiego zespołu będzie chciał wracać pamięcią do tego meczu, bowiem w 65min. strzela bramkę honorową dla Olszy ustalając wynik spotkania na 4-1 dla Skalnika.
W podsumowaniu należy zauważyć znacznie lepszą postawę naszej drużyny w drugiej połowie meczu, szkoda  że do gry nie był gotowy Marcin Markowski który powrócił po zagranicznych wojażach, a którego brak w grze olszyńskiego zespołu jest bardzo widoczny.
Źródło:

Cosmos Milików - Stella Lubomierz (2-0)

W ostatniej kolejce sezonu 2008/09 nasi ulubieńcy zmierzyli się na wyjeździe z Cosmosem Milików. Nasza kadra na ten mecz nie była pełna, ponieważ brakowało Roberta Dżamalisa, Sławomira Zawistowskiego, Damiana Hutnika, oraz naszego kapitana- Tomasza Raka. Warto także wspomniec, że po długiej przerwie w składzie naszego zespołu pojawił się Dawid Kołodyński.
Spotkanie zaczeło się dość monotonnie. Obie ekipy sprawiały wrażenie jakby w ogóle nie zależało im na uzyskaniu dobrego rezultatu. Zawodnicy Stelli Lubomierz oddawali strzały nie celne, które nie mogły zagrozić bramkarzowi gospodarzy. Cosmos Milików także nie popisał się dobrą grą w tych pierwszych 45 minutach. I tak pierwsza odsłona tego nudnego widowiska zakończyła się wynikiem remisowym (0:0).
Kolejna część tego pojedynku zapowiadała się trochę lepiej. Za równo nasi reprezentanci, jak i gospodarze starali stworzyć sobie dogodną sytuację do strzelenia pierwszej bramki. Niestety ta sztuka udała się graczom z Milikowa, którzy poprzez ładną akcję pokonali naszego bramkarza. Ten gol całkowicie wyjął siły do walki z naszych zawoników. W końcu straciliśmy drugiego gola. To oznaczało, że jest już po meczu. I tak faktycznie było, to starcie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Cosmosu Milików.
Źródło:

Orzeł Platerówka - Kwisa Świeradów-Zdrój (5-3)

Kibice z obu miejscowości obejrzeli festiwal bramek, choć mogło ich być więcej. Przy prowadzeniu 2:0 drużyny trenera Leszka Krzywonosa rzutu karnego nie wykorzystał trzeci z braci Burzyńskich, Paweł. Trzy gole dla Orła strzelił Andrzej Rzońca, po jednym Mariusz Burzyński i Sylwester Gębuś. Trzykrotnie piłkę w siatce gospodarzy umieścił Wojciech Ostrejko, który do końcowego gwizdka arbitra rywalizował z piłkarzem z Markocic o tytuł najskuteczniejszego zawodnika w drugiej grupie A klasy. Ekipa z Platerówki cieszyła się z wysokiego piątego miejsca w końcowej tabeli. Źródło: www.nj24.pl

Chmielanka Chmieleń - Włókniarz Leśna (2-4)

Przyjezdny zespół trenera Arkadiusza Cichonia prowadził 4:0 po bramkach Wojciecha Pieśkiewicza (2) i Bartosza Ilcewicza oraz po efektownie wykonanym rzucie wolnym przez Dariusza Teske, który posłał piłkę w samo okienko. Honor Chmielanki uratowali Piotr Czajkowski i Dariusz Wiatrak. Źródło: www.nj24.pl

LZS Radostów – Czarni Strzyżowiec (2-2)

„Zieloni” ze Strzyżowca przyjechali w 15-osobowym składzie, ale zagrali w juniorskim składzie, m.in. bez trenera i kapitana Dariusza Wiśniewskiego. Bramki strzelili Rafał Kostrzewa i Sebastian Słobodzian. Dla LZS-u Adam Milczanowski i Marcin Wołoszyn. Źródło: www.nj24.pl