Przygotowania do sezonu 2009/2010 rozpoczęte!

• autor: Paweł, 2009-07-07 00:49
Pierwszego lipca rozpoczęły się przygotowania do nowego sezonu.
    Na wstępie chciałbym przedstawić ogólne podsumowanie  poczynań naszej drużyny podczas sezonu 2008/200909 w II grupie jeleniogórskiej A-klasy.
Pierwszej rundy nie ma co wspominać, gdyż TS zdobył zaledwie 5 pkt i chyba nikt nie wierzył w utrzymanie. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem rundy wiosennej - rewanżowej, w Parzycach funkcję trenera objął Zbigniew Andrzejczuk (wcześniej trener juniorów BKS-u). Początek był znakomity w wykonaniu naszych piłkarzy. W pierwszych czterech meczach zdobyliśmy 7 pkt, więcej niż przez całą pierwszą rundę. Niestety przez następne 13 spotkań gracze TS-u zdołali zdobyć tylko 4 pkt (wysokie zwycięstwo z Chmielanką Chmieleń 6:2 oraz remis w kończącym rozgrywki meczu z Pogonią Markocice 2:2) Sumując, zdobycie szesnastu punktów nie wystarczyło do zapewnienia sobie miejsca pośród drużyn które w przyszłym sezonie nadal będą  rywalizować na szczeblu A-klasy. Po bardzo emocjonującej, dramatycznej rundzie spadamy z przedostatniego miejsca do B-Klasy, wyprzedzając jedynie LZS Radostów. Awans zapewnili sobie piłkarze Olszy Olszyna Lubańska z dorobkiem 67 pkt, na drugim miejscu uplasowała się Pogoń Markocice 58 pkt, tuż za nimi z sumą 57 punktów znalazł się Włókniarz Leśna.
    To tylko ogólne podsumowanie, szczegółowe ukaże się wkrótce, teraz pragnę przedstawić sprawy bieżące, dotyczące kwestii treningów oraz planowanych meczy sparingowych. Na prośbę trenera w zakończeniu artykułu wstawię kalendarz rozgrywanych sparingów oraz informację na temat treningów. Trener apeluje do wszystkich zawodników o zapoznanie się z terminarzem sparingów oraz o wysoką frekwencję na treningach!
    Mniej więcej w połowie okresu startowego ( w lipcu) następuje przerwa w rozgrywkach ligowych. Na temat tej przerwy letniej istniej szereg teorii. Niektóre z nich zakładają, że przerwa, jeżeli w ogóle jest potrzebna, musi być krótka, a zawodnicy powinni trenować nadal. Inni twierdzą, że przerwa wypoczynkowa powinna trwać dłużej, a zawodnicy mogą w tym czasie część urlopu spędzić na odpoczynku wraz z rodziną, a część na obozie letnim zorganizowanym przez klub pod opieką trenera.
    Od pierwszego lipca wiadomo jest, że starzy gracze jak i nowi zawodnicy którzy potwierdzają chęć do gry w naszym klubie obecnością na treningach odpoczywać na pewno nie będą. W środę 1 lipca podczas pierwszego treningu, trener Zbigniew Andrzejczuk przedstawił założenia oraz rozpoczął przygotowania do sezonu 2009/2010. Głównym celem nowego sezonu jest powrót do A-klasy oraz znaczne odmłodzenie zespołu. Cieszy fakt iż od rozpoczęcia treningów dołączyli do zajęć byli piłkarze Czarnych Czerna, są to Krystian Hrycaj który występował na pozycji bocznego pomocnika lub napastnika, Radosław Mandziuk -prawy obońca oraz Paweł Zieliński - pomocnik. Do grona tych zawodników prawdopodobnie dołączy jeszcze kilku zawodników, mianowicie - Krzysztof Kozioł ostatni raz grający w Jawie Otok, Dariusz Socha oraz Jarosław Magoń - zawodnicy z sąsiedniej wsi Czerna. Trener szuka również wzmocnień pośród piłkarzy z Bolesławca, są to Witold Bek oraz Dawid Wilas. Smuci natomiast frekwencja na treningach zawodników którzy niedawno występowali w pierwszym składzie Parzyc. Jedyni, którzy zasługują na pochwałę wykazując stuprocentową frekwencję są Jarosław Oleksiak i Kamil Krzyśko. Artur Miechurski opuścił jeden trening.
    Wraz z Myką życzymy trenerowi oraz  zawodnikom, powodzenia w realizacji postawionych założeń. Wracajcie do A-klasy. Do Boju TS!

Jeszcze krótka informacja na temat treningów oraz meczy sparingowych.

Treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę oraz piątek o godzinie 19:00, wszystkie zajęcia będą na boisku w Parzycach, ze względu na słaba frekwencję trener zrezygnował z możliwości treningu na nowopowstałym Orliku w Nowogrodźcu.

Nasi sparingpartnerzy :

Byli piłkarze, juniorzy BKS-u Bolesławiec - 12.07.2008, godz. 16:00 w Parzycach

LZS Łaziska - 19.07.2009, godz. 14:00 w Parzycach

Piast Wykroty - 26.07.2009, godz. 15:00 w Parzycach

LKS Ocice - 2.08.2009, godz. 15:00 w Parzycach

GKS Gromadka - 9.08.2009, godz. 11:00 w Parzycach

autor: kamilek25 2009-07-07 16:04:00

Profil kamilek25 w Futbolowo teraz tylko czekac az sie obudza z letargu nasze gwiazdki i dupe ruszą

autor: pilkarznr11 2009-07-07 19:45:41

Profil pilkarznr11 w Futbolowo No czekamy na nich ale wkrótce może być za późno....