Zwycięstwo w pierwszym sparingu

• autor: Myka, 2009-07-12 20:02
W pierwszym z zaplanowanych na międzysezonową przerwę sparingów nasza drużyna odniosła zwycięstwo, ogrywając byłych juniorów BKS-u Bolesławiec 7:4.

Drużyna z Parzyc przystąpiła do tego meczu w odmłodzonym składzie, a trener Zbigniew Andrzejczuk postanowił przetestować kilka ustawień taktycznych. Z powodu braku zawodników między słupkami gości musiał stanąć testowany w Parzycach bramkarz Daniel Mićić (czyli nawiasem mówiąc ja :D). Na początku meczu przewagę uzyskali goście z Bolesławca co szybko udokumentowali pierwszą bramką w tym meczu. Jednak w końcu nasza drużyna nabrała wiatru w żagle i zaczęła próbować akcji ofensywnych. Po kilkunastu minutach meczu do wyrównania doprowadził Tomasz Jasiński wykorzystując wrzutkę z rzutu rożnego autorstwa Henryka Kusego. Na prowadzenie ekipę z Parzyc wyprowadził młody Marek Pławiak, który pewnie wykorzystał jedenastkę. Goście zdołali jednak wyrównać stan meczu, a wynik po pierwszej połowie wynosił 2:2.

W drugiej połowie nasz szkoleniowiec dokonał paru zmian, a gra naszej drużyny w końcu zaczęła się układać, czego efektem były bramki Artura Miechurskiego (po ładnym uderzeniu głową) oraz Pawła Zielińskiego (po mocnym strzale z pola karnego). Goście z Bolesławca zdołali jednak zdobyć dwie bramki, jednak w międzyczasie kolejną bramkę zdobył zawodnik Towarzyszy Paweł Wilk. Do końca meczu Parzyce jeszcze dwa razy skierowały piłkę do siatki rywala. Szóstą bramkę dla TS-u zobył Roman Sondaj po uderzeniu w długi róg bramki w sytuacji sam na sam z golkiperem gości, a zwycięstwo miejscowych przypieczętował jeden z obrońców gości, kierując piłkę do własnej bramki w ostatnich sekundach meczu.

Mecz ten pokazał, w jakiej dyspozycji są obecnie nasi zawodnicy, intensywnie przygotowujący się do nowego sezonu. Nasza drużyna pokazała dziś dobrą piłkę, ładne, składne akcje i mimo wielu strat piłki na pewno można ten występ zaliczyć do udanych i pochwalić wszystkich zawodników. Również kondycyjnie nasza ekipa pokazała się dziś z bardzo dobrej strony.

Parzyce, 12 lipca 2009, godzina 16:00

TS PARZYCE - TEAM BOLESŁAWIEC  7:4 (2:2)

0:1 ............... 13'

1:1 Tomasz Jasiński 19'