TS Parzyce - strona oficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Statystyki drużyny

Kontakty

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 116, wczoraj: 96
ogółem: 665 721

statystyki szczegółowe

Aktualności

TS Parzyce w A-Klasie?

  • autor: Myka, 2009-07-17 13:13
W związku z przetasowaniami na szczeblach wyższych lig, w A-klasie zwolniło się jedno miejsce. OZPN w Jeleniej Górze jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie, ale według nieoficjalnych informacji, wśród kandydatów na to miejsce jest również nasz klub.

Zacznę może od początku. Po zakończeniu sezonu 2008/2009 w dolnośląsko-lubuskiej grupie III ligi z rozgrywek wycofały się 3 drużyny z tej grupy: Zagłębie II Lubin, Lechia II Zielona Góra oraz Unia Kunice. W związku z tym dodatkowy awans do tej grupy wywalczyła Polonia Trzebnica, która w poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce w rozgrywkach IV ligi dolnośląskiej (oprócz niej awans uzyskał mistrz tejże ligi Górnik Wałbrzych). Wobec zwolnienia jednego miejsca w IV lidze dolnośląskiej, awans tam uzyskała najlepsza drużyna z drugich miejsc z czterech dolnośląskich Lig Okręgowych czyli Chrobry Nowogrodziec (mistrzem został Twardy Świętoszów). Na zwolnione po Chrobrym miejsce w okręgówce wskoczyła ekipa Jawy Otok, która w poprzednim sezonie uzyskała najwięcej punktów z drużyn, które zajęły drugie miejsca w trzech jeleniogórskich grupach A-Klasy (z tej grupy awans uzyskała Victoria Ruszów). Wobec powyższych roszad w III grupie A-Klasy pooostało jedno wolne miejsce, a o tym, kto je uzupełni JOZPN jeszcze nie zdecydował. Wydaje się, że w grę wchodzą dwie możliwości: albo awans uzyska drużyna z drugiego miejsca z Klasy B, która uzyskała najwyższy współczynnik, albo w A-Klasie utrzyma się drużyna z przedostatniego miejsca z najwyższym współczynnikiem. A to właśnie TS Parzyce w poprzednim sezonie zdobyły najwięcej punktów z drużyn, które zajęły przedostatnie miejsca w swoich A-Klasach - TS uzyskał 16 punktów, Olimpia Jędrzychowice z grupy III zdobyła 15 oczek, a Rudawy Janowice Wielkie z I grupy zdobyły 13 punktów. Wszystko teraz pozostaje w rękach OZPN-u w Jeleniej Górze, który wkrótce ma podjąć decyzję kto zajmie to wolne miejsce.

Aktualizacja: Po rozmowie prezesa Kazimierza Miechurskiego z Andrzejem Kowalem, prezesem JOZPN-u wynika, że OZPN przyzna wolne miejsce w A-Klasie według schematu, w którym awanse uzyskiwały drużyny z drugich miejsc, czyli najprawdopodobniej miejsce Jawy Otok w A-Klasie zajmie KS Włodzice, jeden z naszych głównych rywali w grupie IV B-Klasy. Jednak JOZPN nie wydał jeszcze oficjalnej decyzji w tej sprawie, ale sprawa zapowiada się jednak nie po naszej myśli.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [346]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

TS ParzyceChrobry Nowogrodziec
TS Parzyce 3:1 Chrobry Nowogrodziec
2015-08-23, 15:00:00
     

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 2
LKS Ocice - TS Parzyce
Chrobry Nowogrodziec - KS Stare Jaroszowice
LZS Brzeźnik - Majdan Bolesławice
GKS Gromadka - KS Łąka
GKS Tomaszów Bolesławiecki - Rybak Parowa
Górnik Węgliniec - LZS Łaziska
Victoria Ruszów - Sparta Zebrzydowa

Wyniki

Ostatnia kolejka 1
TS Parzyce 3:1 Chrobry Nowogrodziec
LKS Ocice 1:3 Victoria Ruszów
KS Stare Jaroszowice 3:2 LZS Brzeźnik
Majdan Bolesławice 3:6 GKS Gromadka
KS Łąka 4:5 GKS Tomaszów Bolesławiecki
Rybak Parowa 1:1 Górnik Węgliniec
LZS Łaziska 3:3 Sparta Zebrzydowa

Znajome kluby