statystyki szczegółowe

Aktualności

Kolejne 3 sparingi bez zwycięstwa

• autor: Myka, 2009-08-11 22:51
W minionym tygodniu nasza drużyna rozegrała 3 kolejne mecze sparingowe, niestety w żadnym z nich nie odnosząc zwycięstwa. TS Parzyce kolejno zremisował w Bolesławcu z tamtejszą Kolonią 1-1, uległ u siebie Jawie Otok 1-4, a w minioną niedzielę przegrał 2-4 z GKS-em Gromadka.

Niestety na meczu z Kolonią Bolesławiec nie był obecny żaden z redaktorów naszej strony, więc mogę napisać tylko skromną wzmiankę o tym spotkaniu. Dla naszej ekipy bramkę zdobył Krystian Hrycaj, dla Kolonii Jacek Szarycz. Znamienną informacją jest na pewno to, iż naszej bramki z powodu nieobecności nominalnych bramkarzy dzielnie bronił Wiesław Szajwaj, któremu nawet brak rękawic nie przeszkodził w rozegraniu dobrego meczu.

Bolesławiec, 2 sierpnia 2009, godzina 11:00

KOLONIA BOLESŁAWIEC - TS PARZYCE  1:1 (0:0)

Bramki:

1:0 Jacek Szarycz 57'

1:1 Krystian Hrycaj 66'

-----------------------------------------------------------

W kolejnym sparingu, rozegranym w środę 5. sierpnia TS Parzyce podjęły u siebie ekipę Jawy Otok. Zawodnicy z Otoku w tym sezonie rozpoczną walkę w Klasie Okręgowej. Od początku tego pojedynku widać było przewagę gości w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Gracze Jawy spokojnie rozgrywali piłkę i atakowali bramkę Krzyśki, jednak i nasza drużyna stworzyła sobie kilka dobrych sytuacji w pierwszej tercji meczu. Po jednej z kolejnych kontr to gospodarze w 27. minucie meczu niespodziewanie wychodzą na prowadzenie. Z pomocą Marka Pławiaka piłkę na linii pola karnego przyjmuje testowany w TS-ie Grzegorz Sondaj i mocnym strzałem zmusza golkipera gości do wyjęcia piłki z siatki. W drugiej tercji meczu to goście z Otoku niepodzielnie rządzili na boisku, czego efektem są dwie bramki ich autorstwa. Najpierw w 39. minucie meczu zawodnik gości wychodzi na pozycję sam na sam z miejscowym golkiperem i uderzając piłkę po krótkim rogu doprowadza do wyrównania. Kilka minut później goście wychodzą na prowadzenie, kiedy to po mocnym uderzeniu gracza Jawy Krzyśko wybija piłkę na bok, jednak do futbolówki błyskawicznie dobiega napastnik gości i umieszcza piłkę w bramce. W trzeciej tercji meczu obraz gry się wyrównał, a zawodnicy coraz śmielej atakowali bramkę rywala. Jednak w 69. minucie meczu Jawa wychodzi na prowadzenie, kiedy to w sytuacji sam na sam z bramkarzem TS-u zawodnik  gości po raz trzeci umieszcza piłkę w naszej siatce. 10 minut przed końcem spotkania Jawa zdobywa kolejną bramkę. Obrońcy TS-u w swoim polu karnym nie dopilnowali zawodnika gości, który po raz drugi zmusił mnie do wyciągniecią piłki z siatki. Można powiedzieć, że w ostatniej odsłonie spotkania gracze z otoku zanotowali stuprocentową skuteczność akcji, ponieważ z dwóch stworzonych sobie sytuacji obie zakończyły się bramką.

Parzyce, 5 sierpnia 2009, godzina 18:00

TS PARZYCE - JAWA OTOK  1:4 (1:0; 0:2; 0:2)

Bramki:

1:0 Grzegorz Sondaj 27'

1:1 Zdzisław Wiśniowiecki 39'

1:2 Wojciech Kuźnik 44'

1:3 Zdzisław Wiśniowiecki 69'

1:4 Tomasz Woźniak 80'

W minioną niedzielę nasza drużyna wybrała się na mecz do Gromadki. Warunki do gry były nienajlepsze, panował upał, a boisko pod bramkami przypominało bardziej kartoflisko niż piłkarską murawę. Pierwszą tercję meczu zdominowali młodzi zawodnicy GKS-u, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Za to sytuacji pod bramką golkipera gospodarzy było jak na lekarstwo. Po bezbramkowej pierwszej odsłonie meczu drugą tercję od mocnego uderzenia rozpoczęli goście. W 35. minucie meczu po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez zawodnika gospodarzy sędzia zawodów wskazał na wapno. Z jedenastki nie pomylił się Marek Pławiak, który tym samym wyprowadził Towarzyszy na prowadzenie w meczu. Jednak gospodarze nie pozostawali dłużni i zaciekle atakowali bramkę Kamila Krzyśki. Do wyrównania w 42. minucie doprowadził Tomasz Gortych, który po składnej akcji dopełnił formalności kierując piłkę do bramki Parzyc. W 55. minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie. Po uderzeniu z rzutu wolnego Krzyśko wybija piłkę na poprzeczkę, następnie futbolówka odbija się od głowy naszego golkipera i trafia wprost pod nogi Michała Pajdy, który z kilki metrów spokojnie kieruje piłkę do siatki gości. W trzeciej tercji obraz gry zasadniczo się nie zmieniła zawodnicy GKS-u masowo marnowali znakomite sytuacje do podwyższenia wyniku. Jednak sztuka ta udaje im się po raz kolejny w 69. minucie, kiedy to po mocnym strzale zawodnika gości Krzyśko odbija piłkę do której błyskawicznie dobiega inny zawodnik i podwyższa wynik na 3-1. Chwilę później świetną paradą popisuje się nasz bramkarz, który instynktownie broni strzał oddany z kilku metrów przez napastnika miejscowych. W 75. minucie spotkania czwartą bramkę dla gospodarzy zdobywa Łukasz Posiewała, który wykorzystuje jedną z wielu składnych akcji w polu karnym TS-u. Przez ostanie kilkanaście minut spotkania to jednak piłkarze TS-u przejmują inicjatywę i zaciekle atakują bramkę GKS-u (którą z konieczności broniłem ja :). Akcje te przynoszą efekt dopiero kilka minut przed końcem spotkania, kiedy to po zagraniu z rzutu rożnego bramkę głową zdobywa Tomasz Jasiński. Do końca spotkania wynik nie ulega zmianie i TS Parzyce ponoszą kolejną porażkę w sparingach przygotowujących do sezonu. I choć wynik 2-4 nie wydaje się być taki zły, to jednak gra naszej drużyny pozostawia wiele do życzenia. W Gromadce rywale nas zabiegali, dopiero w końcówce, kiedy młodej drużynie gospodarzy zabrakło sił, nasza drużyna zaczęła kombinować ładne akcje pod bramką rywala. Miejmy nadzieję, że w kolejnym sparingu z Piastem Czerwona Woda nasza drużyna zaprezentuje lepszą grę.

Gromadka, 9 sierpnia 2009, godzina 11:00

GKS GROMADKA - TS PARZYCE  4:2 (0:0; 2:1; 2:1)