Podsumowanie przygotowań do sezonu

• autor: Myka, 2009-08-27 17:40
Międzysezonowa przerwa powoli się kończy, nadchodzi więc czas podsumowań. Dlatego też chciałbym pokrótce podsumować przygotowania TS-u Parzyce do nowego sezonu w Klasie B.

Po rozegraniu 14 czerwca ostatniego meczu w poprzednim sezonie zawodnicy mieli dwa tygodnie przerwy w treningach, jednak już 1. lipca drużyna wróciła do treningów. Ekipa trenowała 3 razy w tygodniu, a już po pięciu treningach przyszedł czas na sparingi. Mecze przygotowujące do sezonu nie za bardzo udawały się naszej drużynie. Tylko w pierwszym sparingu z byłymi juniorami BKS-u Bolesławiec nasza drużyna odniosła zwycięstwo. Kolejne mecze to pasmo porażek: 2-3 z LZS-em Łaziska, 0-3 z GKS-em Iwiny, 1-4 z Jawą Otok, 2-4 z GKS-em Gromadka i 2-6 z Piastem Czerwona Woda. Poza tym nasza drużyna zremisowała 1-1 z Kolonią Bolesławiec. Królem strzelców sparingów został nasz etatowy bramkarz Kamil Krzyśko (2 bramki). Po jednym trafieniu dorzucili Krystian Hrycaj, Franciszek Doliński i Tomasz Jasiński. Resztę bramek dla TS-u zdobywali zawodnicy testowani. Na pewno duża uwagę należy zwrócić na fakt, iż w czasie przedsezonowych przygotowań przez szeregi naszej drużyny przewinęło się co najmniej kilkunastu testowanych zawodników. Niestety tych, którzy zdecydowali się kontynuować karierę w klubie z Parzyc można policzyć na palcach jednej ręki. W dwa ostatnie tygodnie przygotowań nasza drużyna trenowała 2 razy w tygodniu. W czasie przygotowań TS rozegrał 23 treningi (został jeszcze tylko jeden jutrzejszy trening). Z frekwencją na zajęciach bywało różnie - czasem przychodziło tylko kilku zawodników, jednak w ostatnich tygodniach średnia graczy uczestniczących w treningach wynosiła około 10-12. Miejmy nadzieję, że dosyć długie i ciężkie przygotowania do sezonu wpłyną pozytywnie na postawę naszej drużyny w nadchodzącym sezonie.

Po zakończeniu sezonu z Parzyc odeszło kilku zawodników, jednak klub również nabył kilku nowych graczy. Są to obrońca Krzysztof Kozioł ostatnio występujący w Jawie Otok, zawodnicy występujący ostatnio w drużynie z Czernej  - obrońca Radosław Mandziuk, pomocnicy Krystian Hrycaj i Dariusz Socha, pomocnik Sebastian Marzec, występujący ostatnio w juniorach Chrobrego Nowogrodziec. Kontrakt podpisał również Adam Burdzy - pomocnik mający za sobą występy w Roanie Tomisław. Stawkę tą uzupełnia również piszący ten artykuł Daniel Mićić - bramkarz dopiero rozpoczynający swoją przygodę z futbolem.

autor: vanMyka 2009-08-27 18:37:14

Profil vanMyka w Futbolowo Jeśli kogoś pominąłem to proszę mi przypomnieć :)

autor: pilkarznr11 2009-08-29 17:35:37

Profil pilkarznr11 w Futbolowo A Radosław Mandziuk nie dołączył do naszej drużyny?

autor: vanMyka 2009-08-30 11:47:58

Profil vanMyka w Futbolowo Tak jest.