Porażka z Parową po słabym meczu

• autor: Myka, 2009-09-07 11:28

Wczorajszego popołudnia do Parzyc przyjechała zdeterminowana drużyna z Parowej, która pewnie zgarnęła 3 punkty, tym samym komplikując naszą sytuację w tabeli.

Mecz jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a drużyna gości cieszyła się już z prowadzenia. 40 sekund po rozpoczęciu meczu po błędach naszych obrońców niepilnowany zawodnik gości wychodzi na czystą pozycję przed naszym golkiperem i z kilku metrów umieszcza piłkę w siatce. Gospodarze nie zdążyli jeszcze ochłonąć po stracie bramki, a było już 0-2. W 3. minucie kolejne błędy popełniają nasi obrońcy i po składnej akcji w polu karnym zawodnik gości z kilku metrów kieruje piłkę do bramki obok bezradnego Kamila Krzyśki. Dwie błyskawicznie stracone bramki źle wpłynęły na psychikę zawodników Parzyc, którzy od tej pory musieli gonić wynik. Pierwszy strzał na bramkę rywala TS oddaje w 10. minucie, jednak uderzenie Franciszka Dolińskiego ląduje nad bramką gości. Pomimo słabej gry naszej drużynie udaje się zdobyć gola kontaktowego. W 13. minucie po długim podaniu Krzysztofa Kozioła do piłki dopada Roman Sondaj, a jego strzał po koźle z linii pola karnego ląduje w siatce rywali. Kilka minut później Towarzysze byli bliscy wyrównania, jednak najpierw strzał Jarosława Oleksiaka z rzutu wolnego wybijają obrońcy, a dobitka Dariusza Sochy również zostaje zablokowana. Chwilę później napastnik Rybaka znajduje się w pozycji sam na sam z Krzyśką, jednak nasz bramkarz wygrywa ten pojedynek. Minutę później goście zdobywają swoją trzecią bramkę, kiedy to po nieporozumieniu naszych obrońców z bramkarzem piłkę przejmuje zawodnik gości i mocnym strzałem zza szesnastki kieruje piłkę do siatki TS-u. Goście spokojnie kontrolują przebieg meczu i próbują podwyższyć wynik, a akcji podbramkowych naszej drużyny jest jak na lekarstwo. Jednak mimo słabej postawy nasi zawodnicy ma kwadrans przed końcem pierwszej odsłony meczu znów zmniejszają straty. Dwójkową akcję Henryk Kusy - Roman Sondaj wykorzystuje ten drugi po raz drugi w meczu kierując piłkę do bramki Rybaka. Jednak pomimo zmniejszenia strat nasi zawodnicy nie idą za ciosem próbując wyrównać stan meczu, wręcz przeciwnie - to przyjezdni są coraz bliżej zdobycia kolejnych bramek. I choć w 43. minucie Krzyśko wygrywa kolejny pojedynek sam na sam, to już minutę później goście cieszą się z czwartej bramki. Po zagraniu z rzutu rożnego w zamieszaniu pod naszą bramką gracz z Parowej na raty kieruje piłkę do siatki. Chwilę później gwizdek arbitra kończy pierwszą połowę meczu.

W przerwie meczu trener Zbigniew Andrzejczuk zdecydował dokonać kliku zmian, które jednak nie wpłynęły na postawę naszej drużyny. Wydawało się, że nasza drużyna już gorzej grać nie może, jednak początek drugiej połowy pokazał, że jednak można. Parowa robiła na boisku to, co chciała i tylko cud nas uratował od straty kolejnych bramek. Kilka minut po wznowieniu spotkania zawodnik Rybaka w przeciągu kilkudziesięciu sekund znalazł się dwukrotnie w sytuacji jeden na jednego z Kamilem Krzyśko. Najpierw jego strzał trafia w słupek, a druga próba o centymetry mija naszą bramkę. W tym momencie Rybak całkowicie zdominował to spotkanie, a w naszą grę wkradła się nerwowość, czego efektem były żółte kartki, których arbiter spotkania wlepił naszym zawodnikom aż 6. Do głosu nasza drużyna doszła dopiero w końcówce meczu. Zmęczeni zawodnicy gości poluzowali swe szyki obronne, czego efektem było kilka groźnych akcji TS-u. Najpierw w 70. minucie przez linię obrony rywala przedarł się Artur Miechurski, którego rajd powstrzymał jednak bramkarz drużyny przyjezdnej. 10 minut później w starciu z rywalem kontuzji kostki nabawił się Kamil Krzyśko i w związku z wykorzystaniem wszystkich zmian w naszej bramce staje Sebastian Marzec, a TS do końca spotkania zmuszony jest grać w dziesiątkę. W ostatnich minutach meczu kilkakrotnie dogodne sytuacje stwarzają sobie Roman Sondaj i Daniel Mrozik, jednak obrońcy i bramkarz gości wychodzą z tych starć obronną ręką. W końcówce meczu dwiema świetnymi interwencjami popisuje się Marzec, który zatrzymuje groźne kontrataki rywala. Sędzia główny spotkania kończy mecz, a drużyna z Parowej zasłużenie wygrywa to spotkanie 4-2.

Nasza drużyna dawno nie zagrała tak słabego meczu, jakim była potyczka z Rybakiem Parowa. W Parzycach mogliśmy obejrzeć dobrze poukładaną drużynę, która przeważała nad nami w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Po tej porażce TS nie może sobie już pozwolić na żadną stratę punktów, a czekają nas jeszcze ciężkie pojedynki z drużynami z Gierałtowa i Świętoszowa, które wyrastają na poważnych kandydatów w walce o awans do Klasy A. Następny mecz TS Parzyce grają na wyjeździe z LZS-em Płóczki Dolne i zdecydowane, wysokie zwycięstwo na pewno uspokoiłoby sytuację w naszej drużynie.

Parzyce, 6 września 2009, godzina 15:00

TS PARZYCE - RYBAK PAROWA  2:4 (2:4)

0:1 Ireneusz Machacz 1'

0:2 Marek Zbyl 3'

1:2 Roman Sondaj 13'

1:3 Marek Zbyl 20'

2:3 Roman Sondaj 29'

2:4 Jarosław Ryś 44'

Żółte kartki: TS - Kamil Krzyśko, Artur Miechurski, Franciszek Doliński, Krystian Hrycaj, Sebastian Marzec, Roman Sondaj; RYBAK - 3 zawodników

TS PARZYCE: Kamil Krzyśko - Tomasz Jasiński, Artur Miechurski, Franciszek Doliński (46' Mariusz Szajwaj), Franciszek Moczydlak (6' Radosław Mandziuk) - Krzysztof Kozioł, Dariusz Socha (30' Krystian Hrycaj), Jarosław Oleksiak, Sebastian Marzec, Roman Sondaj - Henryk Kusy (46' Daniel Mrozik)

autor: bacian18 2009-09-07 16:33:01

avatar nic dodać nic ując :(

autor: yarabi13 2009-09-12 20:09:08

Profil yarabi13 w Futbolowo ująć się już nic nie da.....dodać owszem trochę rozumu!!!!!!!!!!!!!