TS przywozi 3 punkty z Płóczek Dolnych

• autor: Paweł & Myka, 2009-09-14 22:06
Ten mecz miał być okazją do zrehabilitowania się za ostatnią porażkę z Parową. Pomimo ciężkich warunków wszystko poszło po naszej myśli, a ozdobą meczu było aż 6 bramek Romana Sondaja.

W dniu 13.09.2009 na mecz 3. kolejki jeleniogórskiej B-klasy nasza drużyna udała się do Płóczek Dolnych. To co zastaliśmy po przyjeździe na boisko ciężko jest opisać. W skrócie: zawodnicy gospodarzy najpierw grabili skoszoną trawę a później wynosili ją ręcznie poza plac gry. Trzeba dodać, że nasi zawodnicy także przyłączyli się do akcji oczyszczanie boiska.  Pięć minut przed planowanym rozpoczęciem meczu miejscowi zaczynają wysypywać linie a prezes naszego klubu Kazimierz Miechurski przygotowuje się do roli głównego sędziego, gdyż ci którzy mieli to widowisko poprowadzić z niewiadomych przyczyn nie pojawili się na spotkaniu. Pierwszy gwizdek usłyszeliśmy po 25-minutowym opóźnieniu.

Przez pierwsze minuty gra na bardzo nierównym boisku była bardzo chaotyczna, piłkarze mieli trudności z obliczeniem  w którym kierunku może odbić się piłka a także z prostym prowadzeniem futbolówki. Mimo tego, iż nasi zawodnicy nie są przyzwyczajeni do takich warunków szybko uzyskali przewagę a gra toczyła się  praktycznie cały czas na połowie przeciwnika. To sprawiło, że linia obrony była ustawiona bardzo wysoko, co wykorzystali przypadkowo gospodarze. W 10. minucie defensorzy Płóczek Dolnych wybijają piłkę na tyle mocno, że przelatuje ona nad głowami naszych wysoko ustawionych obrońców, do piłki dopada napastnik gospodarzy, wychodzi na pozycję sam na sam z Kamilem Krzyśko, na szczęście zwycięsko z tego pojedynku wychodzi nasz bramkarz wybijając piłkę na rzut rożny. To była jedna i jedyna groźna akcja pod bramką TS-u. Trzy minuty później nasz lewy pomocnik Mariusz Szajwaj wbiega w pole karne, zagrywa do niepilnowanego Romana Sondaja a nasz najlepszy snajper z zimną krwią kieruje piłkę do siatki. Kolejna groźna sytuacja miała miejsce w 25. minucie, kiedy to z prawego narożnika szesnastki Jarosław Oleksiak dośrodkowuje w pole karne, do wybitej piłki za polem karnym jako pierwszy dobiega Franciszek Doliński jednak jego strzał z pierwszej piłki ląduje nad poprzeczką. To, że jest się nieprzypadkowo najlepszym strzelcem Roman Sondaj udowadnia w pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie. Gol na 0-2 padł w 29 minucie po ładnej akcji naszych napastników. Przy zdobyciu bramki asystował Daniel Mrozik, który podał piłkę między dwóch obrońców do wychodzącego Sondaja. Na kolejne trafienie nie musieliśmy długo czekać, bo już 10 minut później w granicach 30. metra Sondaj przechwytuje piłkę i ze spokojem umieszcza ją w siatce. Warto dodać, iż w pierwszej połowie mieliśmy kilka rzutów wolnych z okolic linii pola karnego, jednak żaden z nich nie znalazł drogi do bramki rywala. Do końca pierwszej połowy Parzyczanie nadal atakowali bramkę gospodarzy, jednak wynik już nie uległ zmianie i do szatni nasi zawodnicy schodzili z prowadzeniem 3-0.

Drugą połowę od mocnego uderzenia zaczęli przyjezdni. 4 minuty po wznowieniu gry Henryk Kusy zagrywa piłkę w pole karne do Sondaja, ten pomimo asysty obrońców Płóczek oddaje piękny strzał z ośmiu metrów, lobując stojącego na linii bramkowej golkipera LZS-u. Jednak już 2 minuty później gospodarze zdobywają swoją pierwszą bramkę. Po długim podaniu obrońców Płóczek w pole karne do piłki jako pierwszy dopada Krzyśko, jednak nasz bramkarz poślizgnął się na nierównej murawie a prezent wykorzystał Rafał Bomersbach kierując piłkę do pustej bramki. Odpowiedź Towarzyszy była błyskawiczna, bo już kilkadziesiąt sekund później przy asyście Mrozika Sondaj po raz piąty kieruje piłkę do siatki rywala. W tym momencie LZS przejmuje inicjatywę w meczu i zaczyna stwarzać coraz groźniejsze sytuacje pod naszą bramką. Gospodarze oddają kilka strzałów na bramkę Krzyśki, jednak bez efektu w postaci gola. W końcu jednak akcje miejscowych przynoszą efekt. W 67. minucie po błędach naszej obrony zawodnicy z Płóczek spokojnie przedzierają się przez pole karne Parzyc, a Piotr Sykała zdobywa gola. Gospodarze atakowali dalej, jednak na ich akcje groźnie odpowiadali goście z Parzyc, a kilka znakomitych akcji nie wykorzystali Sondaj i Mrozik. Minutę przed końcem spotkania Towarzysze zadają ostatni cios drużynie gospodarzy, kiedy to Roman Sondaj zdobywa swoją szóstą bramkę w tym meczu, a Henryk Kusy tym samym zalicza swoją trzecią asystę. Chwilę później Kazimierz Miechurski kończy widowisko i TS Parzyce odnoszą swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Gra naszej drużyny w porównaniu z poprzednimi meczami w końcu się poprawiła, jednak nie jest jeszcze taka, jakiej byśmy oczekiwali. Wariant gry z dwoma napastnikami okazał się trafny, co pokazuje aż 6 bramek Romana Sondaja, choć dorobek naszego napastnika mógł być nawet dwucyfrowy. Nie można też zapominać, że Płóczki Dolne stworzyły sobie również wiele okazji do zdobycia gola, większość po błędach naszej defensywy. Na kolejny mecz Parzyce wybierają się do Brzeźnika a o randze tego spotkania nie muszę chyba nikomu przypominać.

Płóczki Dolne, 13 września 2009, godzina 15:00

LZS PŁÓCZKI DOLNE - TS PARZYCE  2:6 (0:3)

0:1 Roman Sondaj 13'

0:2 Roman Sondaj 29'