statystyki szczegółowe

Aktualności

Krzyśko ratuje 3 punkty w Brzeźniku

• autor: Myka, 2009-09-21 16:35
W gorące niedzielne popołudnie nasza drużyna udała się na mecz do Brzeźnika. Spotkanie pełne było emocji, także tych niezdrowych, jednak Towarzysze dość szczęśliwie wygrali to spotkanie.

Już od początku meczu agresywnie bramkę TS-u zaczęli atakować gospodarze, a groźną sytuację pod bramką Parzyc stworzyli sobie już w pierwszej minucie gry, jednak nasi defensorzy w porę przerywają tę akcję. LZS starał się szybko objąć prowadzenie w meczu a naszej drużynie ciężko było przedostać się w pole karne miejscowych. Brzeźnik ciągle atakował, jednak z drugiej strony na czystą pozycję przed bramkarzem wyszedł Daniel Mrozik, jednak jego akcję przerywa obrońca Brzeźnika. Chwilę później ten sam zawodnik oddaje strzał na bramkę, jednak piłka mija bramkę gospodarzy. Następne minuty mijają pod znakiem dominacji miejscowych, którzy stwarzają sobie akcję za akcją pod bramką Kamila Krzyśki. W 20. minucie z kontrą wychodzą zawodnicy z Parzyc, jednak Franciszek Moczydlak marnuje okazję swym złym dośrodkowaniem. Kilka minut później zawodnik LZS-u oddaje mocny strzał na bramkę Parzyc, jednak piłka ląduje nad poprzeczką. Chwilę później gospodarze przypieczętowują swoją przewagę zdobywając bramkę. Z prawej strony obrońcom TS-u urwał się Marek Stempak i pomimo asysty obrońcy zdołał strzelić w krótki róg bramki Krzyśki sprawiając radość kibicom gospodarzy. Goście jednak otrzęśli się po stracie bramki i kilka minut później stworzyli znakomitą sytuację do wyrównania. Po dośrodkowaniu Jarosława Oleksiaka z rzutu wolnego zamykający akcję Tomasz Jasiński strzela głową, jednak piłka mija bramkę miejscowych. Chwilę później Oleksiak próbuje swych sił z rzutu wolnego, jednak jego strzał okazuje się niecelny. Choć gracze z Brzeźnika wielkiej piłki nie pokazywali, to jednak prostymi środkami udawało im się dochodzić do sytuacji podbramkowych. Tak też było w 36. minucie, kiedy to po długim podaniu z linii obrony w świetnej sytuacji znalazł się dobrze znany w Parzycach Michał Mierzwa, jednak jego strzał z najwyższą trudnością broni Krzyśko. Końcowe minuty pierwszej połowy upływały pod znakiem dominacji Parzyczan, którzy stworzyli sobie dwie znakomite sytuacje pod bramką LZS-u, jednak jedna z nich zakończyła się kontrą gospodarzy którzy nie wykorzystali znakomitej sytuacji do podwyższenia wyniku. Do przerwy gospodarze wygrywali 1:0.

Od początku drugiej odsłony spotkania ochoczo do ataków ruszyli Towarzysze. 2 minuty po wznowieniu gry rzut wolny wykonuje Oleksiak, piłka po jego dośrodkowaniu trafia do Mrozika jednak futbolówka po jego strzale głową uderza w poprzeczkę. Chwilę później z kontrą ruszyli Brzeźniczanie, jednak Krzyśko wyłapuje strzał zawodnika LZS-u. W 51. minucie groźnie na bramkę uderza Krzysztof Kozioł, jednak jego strzał golkiper miejscowych wybija na róg. Jednak kolejne minuty to prawdziwy wstrząs dla gospodarzy i ich kibiców. Najpierw Roman Sondaj wychodzi na pozycję sam na sam z bramkarzem Brzeźnika, jednak obrońca LZS-u zatrzymuje od tyłu naszego gracza i sędzia wskazuje na wapno. Wydawać by się mogło, że po tym faulu decyzja sędziego powinna być jednoznaczna - wykluczenie zawodnika faulującego, jednak sędzia tylko upomina defensora LZS-u. Do jedenastki podchodzi Oleksiak i pewnym strzałem doprowadza do wyrównania. 4 minuty później goście wychodzą na prowadzenie. Adam Burdzy mocnym podaniem uruchamia Sondaja a ten pomimo asysty obrońców kieruje piłkę do siatki rywala w podobny sposób, jak zrobił to strzelec pierwszej bramki dla LZS-u. Gospodarze jednak nie odpuszczają i zaciekle próbują doprowadzić do wyrównania. Już parę minut po stracie drugiej bramki w zamieszaniu w polu bramkowym TS-u piłkę łapie Krzyśko ratując zespół przed niebezpieczeństwem. W tym momencie inicjatywę przejmują Brzeźniczanie, którzy nieustannie atakują bramkę Parzyc. 15 minut przed końcem spotkania do wyrównania powinien doprowadzić zawodnik gospodarzy, jednak jego z strzał głową z kilku metrów ląduje nad poprzeczką bramki TS-u. Ostatnie 10 minut meczu mogły przyprawić niektórych kibiców o palpitację serca. W 80. minucie w zamieszaniu pod bramką Krzyśki zawodnik Brzeźnika oddaje strzał który jednak ląduje na poprzeczce. Kilka minut później Krzyśko musi po raz kolejny interweniować, jednak piłka znowu wędruje w ręce naszego golkipera. Na minutę przed końcem spotkania rajd lewą stroną przeprowadza były zawdonik TS-u Michał Mierzwa, wpadając w pole karne przewraca się w starciu z Tomaszem Jasińskim i sędzia wskazuje na punkt oddalony 11 metrów od bramki. Do piłki podchodzi Zenon Stempak, strzela blisko lewego słupka, jednak cudowną interwencją popisuje się Kamil Krzyśko ratując swój zespół od utraty bramki. Chwilę później z kontrą ruszają Parzyczanie, wchodzącego w pole karne Krystiana Hrycaja nieprzepisowo zatrzymuje na granicy szesnastki defensor LZS-u, jednak sędzia decyduje się pokazać rzut wolny. Stały fragment gry nie udaje się naszym zawodnikom, za to z szybką kontrą ruszają miejscowi, Mierzwa mija obrońcę i znajduje się oko w oko z Krzyśką, jednak po jego strzale piłka o centymetry mija naszą bramkę. Chwilę później arbiter odgwizduje koniec zawodów i Koniki Polne wywożą 3 punkty z trudnego terenu.

Trzeba przyznać, że w Brzeźniku nasza drużyna odniosła szczęśliwe zwycięstwo. Najważniejsze jest zdobycie trzech punktów ale jednak styl, w jakim odnieśliśmy zwycięstwo wciąż pozostawia wiele do życzenia. Ciągle nie widać progresu, a mecze z rywalami z dołu tabeli już się kończą. Za tydzień czeka nas mecz z czerwoną latarnią ligi, czyli ekipą LZS-u Niwnice. Jednak później czekają nas prawdziwe sprawdziany formy - 4 ostatnie mecze z solidnymi ekipami z górnej części tabeli.

Brzeźnik, 20 września 2009, godzina 15:00

LZS BRZEŹNIK - TS PARZYCE  1:2 (1:0)