Podział punktów z Twardym

• autor: Myka, 2009-10-11 17:28
TS Parzyce zremisowały 2:2 w meczu na szczycie tabeli z drużyną Twardego II Świętoszów. Tym samym Towarzysze ciągle zajmują fotel lidera.

Od początku spotkania obie drużyny zaczęły odważnie atakować, jednak akcje obu ekip nie przynosiły skutku. Wzmocnieni zawodnikami z grającej w IV lidze drużyny Twardego Świętoszowianie w 17. minucie obejmują prowadzenie w spotkaniu. Na pozycję sam na sam z Kamilem Krzyśko wychodzi Sylwester Zieliński, mając przed sobą naszego golkipera waha się chwilę i jego intencje wyczuwa Krzyśko, jednak strzał napastnika Wojskowych okazuję się wystarczająco mocny i precyzyjny by wpaść do siatki Parzyczan. Gospodarze od razu zabierają się do odrabiania strat, jednak defensywa Świętoszowian w porę zatrzymuje ataki ze strony TS-u. Najgroźniejszą sytuację w tym momencie gry Towarzysze stworzyli w 26. minucie, gdy po strzale Jarosława Oleksiaka z rzutu wolnego i po rykoszecie piłka odbija się od poprzeczki. Dwie minuty później Parzyczanie w końcu doprowadzają do wyrównania. Z rzutu rożnego piłkę zagrywa Adam Burdzy, futbolówka z pomocą silnego wiatru kieruje się wprost w bramkarza gości, który niefortunnie zmienia tor jej lotu kierując ją do własnej bramki. Kilka minut później zawodnik Twardego wychodzi na czystą pozycję, jednak po jego strzale lobem piłka mija bramkę TS-u. Gra jest jednak ciągle wyrównana i Koniki Polne nie mogą znaleźć recepty na skuteczny atak. Sztuka ta w końcu udaje im się w 39. minucie. Po zagraniu Burdzego z narożnika boiska piłka wpada na przedpole bramki przyjezdnych, strzał Krystiana Hrycaja broni golkiper gości ale dobitka Daniela Mrozika okazuje się skuteczna. Parzyce dowożą wynik do końca połowy.

Od mocnego uderzenia drugą część gry rozpoczęli Wojskowi. Już dwie minuty po wznowieniu gry do wyrównania doprowadza Adam Woźniak. Po wrzutce z rzutu wolnego z czterdziestu metrów niepilnowany zawodnik gości głową kieruje piłkę do siatki, wykorzystując niezdecydowanie defensywy i bramkarza. Przez całą drugą odsłonę spotkania obraz gry się nie zmienił, gra była bardzo wyrównania, jednak gra się mocno zaostrzyła czego efektem było sześć żółtych kartek. Najgroźniejszą sytuację Towarzysze stworzyli trzy minuty przed końcem spotkania. Bramkarz Twardego wychodzi poza pole karne trzymając piłkę w rękach a sędzia dyktuje tym samym rzut wolny pośredni. Na strzał decyduje się Oleksiak, jednak piłka odbija się od nogi obrońcy i bramkarz spokojnie wyłapuje futbolówkę. Chwilę później arbiter kończy spotkanie i tym samym Twardy pozostaje jedyną niepokonaną do tej pory drużyną w lidze.

Remisowy wynik wydaje się być sprawiedliwym rozstrzygnięciem. I choć TS stworzył wystarczającą ilość sytuacji by wygrać mecz, to jednak Twardy również miał kilka piłek meczowych na nodze. Chociaż gra naszej drużyny była gorsza od tej w Gierałtowie, to należy pochwalić naszych graczy za determinację i walkę. Miejmy nadzieję, że Towarzysze utrzymają dobry styl gry do końca rundy.

Parzyce, 11 października 2009, godzina 15:00

TS PARZYCE - TWARDY II ŚWIĘTOSZÓW  2:2 (2:1)

0:1 Sylwester Zieliński 17'

1:1 Adam Burdzy 28'