TS Parzyce - strona oficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Statystyki drużyny

Kontakty

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 84, wczoraj: 96
ogółem: 665 689

statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej

  • autor: Myka, 2009-11-11 16:42
Niedawno zakończyła się runda jesienna sezonu 2009/2010 w IV grupie jeleniogórskiej Klasy B, przyszedł więc czas na podsumowania. Nasza drużyna TS Parzyce zajęła czwarte miejsce  w tabeli, w dziewięciu meczach zdobyła 19 punktów tracąc do liderującego Twardego II Świętoszów dwa oczka. TS wygrał sześć meczów, dwa przegrał a jeden zakończył się remisem. Nasza drużyna zdobyła 31 bramek a straciła 14.

Podsumowanie zacznę od przeanalizowania formy drużyny w przeciągu sezonu:

Po zaprezentowaniu niepewnej formy w przedsezonowych meczach sparingowych do meczu w Mierzwinie podchodziliśmy z pewnymi obawami. Obawy okazały się niebezpodstawne, bowiem gra TS-u w pierwszym meczu w sezonie była bardzo nieskładna. Jednak udało się skutecznie wypunktować rywala przywożąc z trudnego terenu 3 punkty. W drugiej kolejce do Parzyc przyjechał Rybak Parowa. Mecz ten pokazał nasze słabe strony. Goście niepodzielnie rządzili na boisku wygrywając mecz 4:2 i pokazali nam miejsce w szeregu. Po tym zimnym prysznicu przyszła kolej na wyjazd do Płóczek Dolnych, gdzie TS odniósł łatwe zwycięstwo. Kolejnym trudnym sprawdzianem umiejętności był wyjazdowy mecz w Brzeźniku. Szczęśliwe zwycięstwo przyszło nam jednak niełatwo a pojedynek ten pokazał, że gra drużyny ciągle jest niestabilna.  W piątej kolejce TS odniósł skromne zwycięstwo 4:0 nad ekipą z Niwnic, chociaż wynik powinien być zdecydowanie wyższy. W kolejnym pojedynku czekał nas kolejny ciężki sprawdzian umiejętności w Gierałtowie. W spotkaniu tym Towarzysze zaprezentowali zgoła odmienną grę niż we wcześniejszych spotkaniach. Wszystko nam wychodziło tak jak chcieliśmy i po naprawdę świetnej grze mogliśmy sobie dopisać 3 punkty. Mecz ten dał nam wiarę we własne umiejętności i w sukces. Jednak żeby wygrać kolejne spotkanie z drużyną ze Świętoszowa TS musiał zagrać co najmniej tak dobrze jak z Granitem. Po dość niezłej grze mecz zakończył się sprawiedliwym remisem, ale chociaż nasza gra nie wyglądała źle, to nie była również wystarczająco dobra by myśleć o najwyższych celach. Ładna gra naszej ekipy jednak na meczu z Wojskowymi się skończyła i w Tomisławiu musieliśmy ponieść gorycz kolejnej porażki. Mecz nam kompletnie nie wyszedł a grający w kratkę Roan skrzętnie wykorzystał nasze słabości. Na osłodę seoznu w ostatnim meczu rundy Towarzysze rozgromili dołującą Sobotę 9:0. Patrząc w przekroju całej rundy, TS w tej rundzie grał średnio i nie osiągnął stylu ani wyników, jaki jest w zasięgu drużyny. Jesień można uznać za średnio udaną, ale na pewno ważnym faktem jest to, że żadna ekipa w lidze nie prezentowała się dobrze przez cały sezon i do lidera tracimy dwa punkty, które jeszcze można odrobić. Jednak zagranie dwóch, trzech dobrych meczów jest niewystarczające by spokojnie myśleć o awansie.

Patrząc przez pryzmat kadry klubu, to w minionej rundzie wystąpiło 21 zawodników. We wszystkich spotkaniach udział brało trzech zawodników: J. Oleksiak, K. Hrycaj i S. Marzec. Najwięcej czasu na boisku spędzili J. Oleksiak (777 minut) i T. Jasiński (720 minut). Nasz stoper jako jedyny rozegrał wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym. Na pochwałę zasługuje również K. Hrycaj, który jako jedyny zawodnik z letniego zaciągu z Czernej przykładał się do gry i treningów. Pozostali (P. Zieliński, R. Mandziuk i D. Socha) po pierwszych dwóch meczach ulotnili się i już więcej na meczach drużyny się nie pojawili. W połowie sezonu do drużyny dołączył S. Łaniocha, który jednak ze względu na zawiłe sprawy związane z transferem zadebiutował dopiero w ostatnim spotkaniu. Najwięcej bramek w rundzie - 14 zdobył R. Sondaj, z czego aż sześć w meczu z Płóczkami Dolnymi. Sześć goli ustrzelił D. Mrozik, a po dwa trafienia zaliczyli T. Jasiński, K. Krzyśko i J. Oleksiak. Po raz na listę strzelców wpisali się A. Burdzy, K. Hrycaj, H. Kusy, S. Marzec i D. Mićić. Tak więc bramki dla TS-u zdobywali odpowiednio: napastnicy - 21, pomocnicy - 5, obrońcy - 2 i bramkarze - 3. Najlepszym asystentem okazał się D. Mrozik który sześć razy asystował przy bramkach kolegów. Po cztery asysty zaliczyli H. Kusy i J. Oleksiak, trzy A. Burdzy, a po dwie K. Hrycaj, K. Krzyśko i S. Marzec. Najczęściej upominany przez sędziego był K. Hrycaj, który obejrzał cztery żółte kartoniki. Dwa razy sędziowie ukarali R. Sondaja a siedmiu zawodników zaliczyło po jednym żółtku. Jedyną czerwoną kartką ukarany został K. Kozioł.

Pora na przeanalizowanie tabeli ligowej:

1. miejsce - Twardy II Świętoszów. W fotelu lidera na całą zimę zasiadły rezerwy IV-ligowego Twardego Świętoszów. Wojskowi udowodnili, że stawianie ich w roli faworyta rozgrywek nie było tylko pobożnym życzeniem. Twardy jako jedyna ekipa nie doznał goryczy porażki tracąc punkty tylko w trzech spotkaniach. Były to remisy 2:2 ze średniakiem z Mierzwina, 2:2 z outsiderami z Soboty i remis 2:2 na naszym obiekcie. Świętoszowianie stracili tylko 9 bramek strzelając przy tym 39 goli. Na pewno trzeba również zaznaczyć, że wszystkie swoje mecze u siebie Twardy rozgrywał w Parowej, czyli tak jakby cały sezon spędził na wyjazdach.

2. miejsce - Rybak Parowa. Na pozycji wicelidera uplasował się Rybak Parowa zdobywając 21 oczek. Rybak odniósł siedem zwycięstw i zanotował dwie porażki w meczach na szczycie z Twardym i Roanem. Podobnie jak Wojskowi Parowianie trafili 39 razy do siatki rywala tracąc 14 bramek. Początek sezonu był dla Rybaka bardzo udany, jednak w połowie rundy nastał kryzys który poskutkował dwiema porażkami w ważnych meczach. Parowa jednak do końca rundy nie straciła punktów pewnie wygrywając wszystkie inne spotkanie, w tym to w Parzycach.

3. miejsce - Roan Tomisław. Trzecią pozycję w tabeli zajęli gracze z Tomisławia. Roan zanotował fatalny start w rozgrywkach, przegrywając dwa pierwsze ważne mecze. Później było już tylko lepiej i Tomisławianie stracili punkty tylko raz, remisując w Mierzwinie. Najważniejszym momentem było zgarnięcie pełnej puli punktów w dość szczęśliwie wygranych pojedynkach z Parową i TS-em. Roan zakończył sezon niepewnym zwycięstwem 4-2 w Niwnicach. W bramkach: 31 strzelonych, 15 straconych.

4. miejsce - TS Parzyce. Kolejną pozycję zajęła nasza drużyna, TS Parzyce, której postawę opisałem już wyżej.

5. miejsce - LKS Mierzwin. Piąte miejsce nieoczekiwanie przypadło drużnie LKS-u Mierzwin. Poza czterema faworytami rozgrywek opisanymi wyżej to Mierzwinianie zaprezentowali się najlepiej z pozostałych drużyn. LKS można śmiało nazwać czarnym koniem rundy. Ekipa ta zdobyła 14 punktów, strzelając 17 bramek a tracąc ich 19. Poza dwiema wpadkami pod koniec sezonu LKS niejednokrotnie odbierał punkty wyżej notowanym rywalom co sprawiło, że jesienne poczynania Mierzwinian można uznać za niespodziankę.

6. miejsce - Granit Gierałtów. Drugą połowę tabeli otwiera ekipa Granitu Gierałtów. Postawę tej drużyny również można uznać za niespodziankę, jednak w tym przypadku niemiłą dla sympatyków tego klubu. Po dobrym początku sezonu dalsza gra to pasmo porażek, poza dwoma zwycięstwami z outsiderami ligi. Stawiany w szerokim gronie faworytów Gierałtów szybko odpadł z rywalizacji o awans. Granit uzbierał tylko 12 punktów, a bilans bramek wyniósł 23 - 22.

7. miejsce - LZS Brzeźnik. Na siódmej pozycji uplasował się LZS Brzeźnik. Ekipa ta miała fatalny początek sezonu, w pierwszych pięciu spotkaniach zbierając tylko jeden punkt za remis ze słabymi Płóczkami. Później przyszły trzy zwycięstwa z rzędu, w tym dwa bardzo cenne w spotkaniach z Mierzwinem i Gierałtowem. Na koniec sezonu LZS znów przegrał w Parowej. Trzeba zaznaczyć, że Brzeźnik wygrał jeszcze jedno spotkanie w Sobocie, ale trzy punkty zostały im odebrane za błędy w meczowym sprawozdaniu. Bilans: 10 punktów, bramki 16 - 23.

8. miejsce - LZS Płóczki Dolne. Trzecie miejsce od końca zajął LZS Płóczki Dolne. Ekipa ta uzbierała 7 punktów za remis w Brzeźniku i zwycięstwa w Niwnicach i Sobocie. Poza tymi meczami Płóczki były tylko dostarczycielem punktów i bramek rywalom, tracąc aż 42 bramki a zdobywając 18, co wydaje się jedyną rzeczą godną pochwały.

9. miejsce - LZS Sobota. Dziewiąte pozycja przypadła drużynie LZS-u Sobota. Postawa tej ekipy jest dość dużą niespodzianką. LZS zapowiadał się jako co najmniej ligowy średniak a ten sezon mogą już spisać na straty. Sobota zdobyła zaledwie cztery punkty - za walkower z Brzeźnikiem i nieoczekiwany remis z Twardym. Sobocie udało się wygrać tylko z Niwnicami na początku sezonu, ale zostali wtedy ukarani walkowerem. Odwrotna sytuacja była w meczu z Brzeźnikiem. W bramkach fatalnie, 11 - 40.

10. miejsce - LZS Niwnice. Ligową tabelę zamyka ekipa LZS-u Niwnice, co akurat nie wydaje się być niespodzianką. Niwniczanie zdobyli tylko trzy punkty, ale to za walkower w Sobocie. Poza tym drużyna spisała się fatalnie przegrywając wszystkie mecze, tracąc 39 bramek i zdobywając 12. Jednak postawa tej drużyny nie wydaje się być wielką niespodzianką, chociaż na pewno zupełnie zerowy dorobek punktowy (oprócz walkoweru) może budzić zaskoczenie postawą drużyny.

Pełną tabelę ligową można zobaczyć w menu głównym w kolumnie z lewej strony witryny w podstronie "Tabela ligowa".


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [384]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

TS ParzyceChrobry Nowogrodziec
TS Parzyce 3:1 Chrobry Nowogrodziec
2015-08-23, 15:00:00
     

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 2
LKS Ocice - TS Parzyce
Chrobry Nowogrodziec - KS Stare Jaroszowice
LZS Brzeźnik - Majdan Bolesławice
GKS Gromadka - KS Łąka
GKS Tomaszów Bolesławiecki - Rybak Parowa
Górnik Węgliniec - LZS Łaziska
Victoria Ruszów - Sparta Zebrzydowa

Wyniki

Ostatnia kolejka 1
TS Parzyce 3:1 Chrobry Nowogrodziec
LKS Ocice 1:3 Victoria Ruszów
KS Stare Jaroszowice 3:2 LZS Brzeźnik
Majdan Bolesławice 3:6 GKS Gromadka
KS Łąka 4:5 GKS Tomaszów Bolesławiecki
Rybak Parowa 1:1 Górnik Węgliniec
LZS Łaziska 3:3 Sparta Zebrzydowa

Znajome kluby