Towarzysze zagrali w turnieju halowym

• autor: Myka, 2010-02-07 13:53
W rozegranym dzisiejszego przedpołudnia halowym Turnieju o Puchar Burmistrza Nowogrodźca TS Parzyce zajęły szóste miejsce. Triumf odnieśli faworyci - piłkarze Chrobrego Nowogrodziec. Zdjęcia z turnieju można obejrzeć w Galerii zdjęć.

W turnieju zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu udział wzięło cześć drużyn z terenu naszej gminy: IV-ligowy Chrobry Nowogrodziec, występująca w klasie okręgowej Sparta Zebrzydowa, A-klasowe Cosmos Milików i Piast Wykroty oraz B-klasowe Granit Gierałtów i TS Parzyce. Drużyny zostały podzielone na dwie trzyzespołowe grupy. Nasza ekipa znalazła się w grupie z drużynami z Zebrzydowej i Wykrotów. Zwycięzcy grup zagrali ze sobą w finale, zdobywcy drugich miejsc o trzecie miejsce na podium a ekipy z ostatnich miejsc w meczu o piąte miejsce.

W pierwszym meczu Parzyce zmierzyły się ze Spartą. Faworyci nie zawiedli i rozgromili naszą drużynę 6:0. W tym meczu zagraliśmy słabo a jedyną dobrą ofensywną akcją był strzał Daniela Mrozika w słupek. Spartanie po szybkim objęciu trzybramkowej przewagi kontrolowali przebieg meczu i spokojnie zdobywali kolejne bramki.

W kolejnym spotkaniu Towarzysze nie dali rady Piastowi Wykroty. Szybko rozgrywający piłkę A-klasowicze świetnie spisywali się w defensywie nie dopuszczając naszych zawodników do akcji podmbramkowych. Nie mylili się również w ataku, zwyciężając naszą ekipę 3:0.

W spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie Sparta zremisowała bezbramkowo z Piastem, lecz zwycięzcami grupy dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu zostali Zebrzydowianie.

W meczu o piąte miejsce w turnieju przyszło nam się zmierzyć z Cosmosem Milików. Parzyczanie w końcu zaczęli rozgrywać dobrą piłkę, jednak Cosmos objął prowadzenie po błędzie naszego bramkarza. TS stworzył sobie mnóstwo okazji do wyrównania, jednak piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki milikowian. Tym samym Towarzysze musieli zadowolić się szóstym miejscem.

Nasza drużyna występowała w składzie: Daniel Mićić - Franciszek Moczydlak, Franciszek Doliński, Jarosław Oleksiak, Sebastian Marzec, Maciej Przybylski, Henryk Kusy, Kamil Krzyśko, Daniel Mrozik

Drugą grupę wygrali zawodnicy z Nowogrodźca pewnie wygrywając pojedynki z Milikowem i Gierałtowem. W ostatnim meczu między Comosem a Granitem padł remis 1:1, jednak dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowemu w meczu o trzecie miejsce przeciwko Wykrotom zagrali Gierałtowianie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a w serii rzutów karnych lepszy okazał się Piast, który wygrał 3:1.

W finale turnieju zmierzyły się dwaj faworyci - Chrobry i Sparta. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy z Zebrzydowej, jednak po emecjonującej końcówce meczu czwartoligowcy odrobili straty i zwyciężyli 2:1.

Wyniki:

Sparta Zebrzydowa - TS Parzyce  6:0

TS Parzyce - Piast Wykroty  0:3

Piast Wykroty - Sparta Zebrzydowa 0:0

Chrobry Nowogrodziec - Granit Gierałtów  2:0

Granit Gierałtów - Cosmos Milików  1:1

Cosmos Milików - Chrobry Nowogrodziec  0:4

Mecz o 5. miejsce:  TS Parzyce - Cosmos Milików  0:1

Mecz o 3. miejsce: Piast Wykroty - Granit Gierałtów 0:0, karne 3:1

Finał: Chrobry Nowogrodziec - Sparta Zebrzydowa 2:1

autor: filemon11 2010-02-12 20:37:46

Profil filemon11 w Futbolowo 6 miejsce na całą gminę to i tak wielki sukces!!!!!!!!