TS Parzyce wznowiły treningi

• autor: Myka, 2010-03-05 21:16
Zawodnicy TS-u Parzyce od dwóch tygodni trenują już na świeżym powietrzu. W najbliższą niedzielę zagrają w końcu pierwszy mecz sparingowy z LKS-em Ocice.

Towarzysze od grudnia rozgrywali dwa treningi w tygodniu na hali. Długo zalegająca gruba pokrywa śnieżna na boisku w Parzycach spowodowała, że dopiero dwa tygodnie temu nasi zawodnicy pierwszy raz trenowali na powietrzu. Obecnie TS trenuje dwa razy w tygodniu: raz na hali, raz na własnym boisku lub Orliku w Nowogrodźcu. Najprawdopodobniej w najbliższą niedzielę w Parzycach odbędzie się sparing z drużyną z Ocic. Nasz rywal jest beniaminkiem III grypy Klasy A i zajmuje obecnie jedenastą lokatę w stawce czternastu drużyn. W trzynastu meczach LKS uzbierał 12 punktów.

Pora na słów kilka o sytuacji kadrowej. Jak wiadomo, po zakończeniu rundy jesiennej pracę w klubie zakończył trener Zbigniew Andrzejczuk. Z klubu odeszło również kliku wartościowych zawodników. Do Sparty Zebrzydowa przeniósł się Daniel Mrozik, a na pół roku buty na kołku postanowił zawiesić Kamil Krzyśko. Nie zagrają również Krzysztof Kozioł i zawodnicy z Czernej (oprócz Krystiana Hrycaja).

W ostatnich tygodniach zaszły również duże zmiany w kierownictwie klubu. Po wielu latach pracy ze stanowiska prezesa odszedł Kazimierz Miechurski. W najbliższym czasie ma się odbyć zebranie członków klubu i wybranie nowego zarządu.