statystyki szczegółowe

Aktualności

2. kolejka - zwycięstwo z Niwnicami

• autor: Myka, 2012-09-10 19:25

Po wysokim zwycięstwie w Kierżnie zawodnicy parzyckiego TS-u pokonali po niełatwym meczu LZS Niwnice 4:2. Relacja z meczu w rozwinięciu newsa.

Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy po kilkudziesięciu sekundach gry objęli prowadzenie, gdy po podaniu Jarosława Oleksiaka ładnym strzałem z linii pola karnego popisał się Roman Sondaj. Nie minęła minuta, a wynik mógł znów być remisowy. Najpierw mocny strzał zawodnika LZS-u obronił Jarosław Rogowski, a chwilę później po zagraniu z rzutu rożnego piłkę z linii bramkowej wybił Oleksiak. W 11 minucie Towarzysze podwyższyli prowadzenie - Daniela Mrozika w bój wypuścił Henryk Kusy, a nasz napastnik nie dał szans golkiperowi Niwnic. Po szybkim objęciu prowadzenia parzyczanie nieco spuścili z tonu, a tempo gry spadło. Coraz częściej pod bramką TS-u zaczęli gościć niwniczanie. Świetną okazję na zdobycie trzeciej bramki mieli Mrozik i Sondaj, jednak będąc na piątym metrze przed bramką zamiast dopiąć formalności i skierować piłkę do siatki, zbyt koronkowo rozegrali piłkę i ostatecznie ją stracili. Gdy wydawało się, że do przerwy wynik się nie zmieni, swój trzeci cios zadały Parzyce. Po długiej piłce za linię obrony sam na sam z Mateuszem Kędzią znalazł się Sondaj, minął golkipera i wpakował piłkę do pustej bramki.

Niestety, gra naszej drużyny w drugiej połowie zamiast się poprawić, pogorszyła się. Tempo gry wyraźnie spadło, brakowało dobrych okazji z naszej strony. W 67 minucie goście zmniejszyli straty. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Radosław Szpila, a piłka wpadła do bramki między słupkiem, a starającym się ją wybić Pawłem Ostrowskim. Goście zwęszyli okazję i zaczęli atakować coraz śmielej. Towarzysze w końcu przełamali ofensywną niemoc i na 10 minut przed końcem meczu podwyższyli prowadzenie. Długą piłkę do Mrozika posłał Piotr Szewczyk, nasz napastnik przebiegł nieatakowany pół boiska, minął Kędzię i spokojnie wbił piłkę do pustej bramki. LZS się nie poddał i na dwie minuty przed końcem spotkania zmniejszył straty. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i nieporozumieniu w naszej defensywnie ponownie Szpila skierował piłkę do bramki.

Towarzysze mieli w tym meczu zdobyć trzy punkty, i punkty te zdobyli. Co prawda styl tej wygranej pozostawia wiele do życzenia, ale zwycięzców się nie osądza. Kolejny, niełatwy pojedynek na fatalnym boisku czeka nas w Kotliskach.

Widzów: 80

Sędziowie: Adrian Graczyk (arbiter główny), Piotr Bajer (asystent), Mariusz Masztalerz (asystent)

Składy:

TS PARZYCE: Jarosław Rogowski - Piotr Szewczyk, Piotr Żak, Zbigniew Kapusta, Krystian Szymański - Marcin Bajek (60' Paweł Ostrowski), Jarosław Oleksiak, Henryk Kusy (82' Wiesław Szajwaj), Marek Pławiak (77' Maciej Przybylski) - Roman Sondaj, Daniel Mrozik

LZS NIWNICE: Mateusz Kędzia - Rafał Karol (46' Wojciech Anioł), Radosław Chorążyczewski, Roman Kędzia, Łukasz Kędzia - Mateusz Troszczyński (60' Łukasz Suhako), Piotr Przygoński, Radosław Szpila, Michał Śliwa (75' Kacper Wołoszyn) - Dawid Ścigan, Szymon Płatek (60' Mariusz Anioł)