4. kolejka - TS wciąż niepokonany

• autor: Myka, 2012-09-23 20:59

Po nienajlepszej grze Towarzysze znów zgarnęli trzy punkty wygrywając u siebie 5:0 z LZS-em Sobota. Relacja z meczu w rozwinięciu newsa.

O swojej grze w dwudziestu pierwszych minutach meczu Towarzysze powinni jak najszybciej zapomnieć, bo była ona po prostu fatalna. TS nie potrafił stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Długo oczekiwane przełamanie nastąpiło w 25 minucie, gdy miejscowi objęli prowadzenie. Wypuszczony w bój Roman Sondaj ładnym strzałem przelobował golkipera gości. Zdobyta bramka zmieniła nieco obraz gry, gospodarze coraz częściej zaczynali gościć w polu karnym Soboty.  Efektem tego była druga bramka dla Parzyc. Na listę strzelców znów wpisał się Sondaj, ponownie pewnie wykorzystując sytuację sam na sam.

W drugiej połowie mogliśmy ujrzeć nieco lepiej grających parzyczan. Już po kilku minutach było 3:0 - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową wzdłuż bramki zagrał Zbigniew Kapusta, a formalności dopełnił Daniel Mrozik, głową kierując piłkę do siatki. Pięć minut później goście pierwszy raz poważnie zagrozili bramce Rogowskiego i od razu mogli zmniejszyć straty, ale strzał Daniel Knapika na szczęście wylądował na słupku. Kolejne minuty upływały pod znakiem coraz częstszych ataków gospodarzy, jednak świetne zawody w bramce LZS-u rozgrywał Maciej Kwiecień. Bramkarz Soboty w świetnym stylu zatrzymał strzelających Sondaja i Mrozika, którzy zmarnowali wyborne, stuprocentowe okazje. Ożywienie w ofensywie przyniosło wejście Marcina Bajka, który dwukrotnie poważnie zagroził bramce gości, w tym raz trafiając w poprzeczkę. Towarzysze w końcu postawili kropkę nad i. W przeciągu kilku minut Mrozik dwukrotnie wykończył akcje oko w oko z rozgrywającym dobre zawody Kwietniem. Parzyczanie nie zachwycili grą, ale co ważne wygrali.

4 kolejki, 12 punktów - takie było założenie i zostało one wypełnione. Po czterech meczach z gatunku tych łatwiejszych nastała pora na trzy ciężkie mecze. Zaczynamy od pojedynku w Nowogrodźcu, który powinien rozstrzygnąć kto zakończy rundę jesienną w fotelu lidera. Pozostali rywale do awansu - Gierałtów i Tomisław - stracili już punkty i sytuacja w tabeli stała się klarowna - jeśli ekipy z Parzyc i Nowogrodźća będą zgarniać trzy punkty ze słabszymi rywalami, to walka o awans powinna rozstrzygnąć się między nimi. Jednak na meczu z Chrobrym runda się nie kończy - pozostaje bardzo trudny pojedynek w Gierałtowie, który mimo spadku formy ciągle jest groźny i liczy się w walce o awans, a także mecz u siebie z nieprzewidywalnym Tomisławiem. Jeśli chcemy poważnie myśleć o awansie, w Nowogrodźcu przegrać nie możemy. Tak więc, panowie, do boju!

Parzyce, 23 września 2012, godzina 15:00

TS PARZYCE - LZS SOBOTA  5:0 (2:0)

1:0 Roman Sondaj 25'

2:0 Roman Sondaj 38'