5. kolejka - bez bramek w Nowogrodźcu

• autor: Myka, 2012-10-01 19:35

W meczu na szczycie Towarzysze bezbramkowo zremisowali z Chrobrym i utrzymali pozycję lidera. Relacja z meczu w rozwinięciu newsa.

Od początku spotkania zaznaczyła się przewaga gospodarzy. Chrobry rozgrywał piłkę i starał się przedostać pod bramkę TS-u. Choć w defensywie miejscowi pewnie rozgrywali futbolówkę, to w ataku skutecznie przeszkadzali im nasi defensorzy. W pierwszej połowie MKS miał kilka dobrych sytuacji na zdobycie bramki. Najgroźniejszą był strzał w słupek Norberta Fili, a także nieudane próby Roberta Zarzyckiego (dobitka w boczną siatkę) i Marcina Szutra. Z naszej strony nieudanie lobować próbował Roman Sondaj, a strzał głową Daniela Mrozika z łatwością wyłapał golkiper miejscowych. Niepotrzebne żółte kartki za rozmowy z arbitrem wyłapali nasi napastnicy.

Obraz gry na początku drugiej połowy znacznie się nie zmienił, choć coraz częściej akcji ofensywnych próbowali parzyczanie. Momentem zwrotnym meczu było wejście na boisko Henryka Kusego. Nasz zawodnik po kilkunastu minutach musiał opuścić boisko po dwóch żółtych kartkach, z powodu dyskusji z arbitrem. Wydawać by się mogło, że grając z przewagą jednego zawodnika nowogrodźczanie zamkną przyjezdnych w hokejowym zamku, ale Towarzysze zaczęli grac lepiej i stwarzać sytuacje pod bramką Piotra Bobera. Chrobry próbował, a TS kontrował. Na strzał z dystansu zdecydował się Mrozik, lecz piłka wylądowała na poprzeczce. Na bramkę Rogowskiego z wolnego niecelnie uderzał Zarzycki. Kilkanaście minut przed końcem meczu piłkę meczową mieli parzyczanie - po dośrodkowaniu Mrozika z rzutu rożnego piłka ostro zmierzała w pole bramkowe, trącił ją Bober i uratował tym samym swój zespół przed stratą bramki, bowiem składający się do strzału głową Sondaj tylko trącił piłkę karkiem. Ostatnie minuty meczy przyniosły najgroźniejsze sytuacje dla Nowogrodźca. Po niefrasobliwym faula Żaka na linii pola karnego rzut wolny wykonywał Paweł Maliszewski, lecz nieznacznie się mylił. W doliczonym czasie gry na bramkę TS-u strzelał Fila, piłka po rykoszecie zmierzała wprost w okienko parzyckiej bramki, ale wspaniałą paradą popisał się Rogowski. Chwilę później sędzia zakończył mecz i TS mógł cieszyć się z wywalczonego punktu.

Mecz w Nowogrodźcu był pierwszym ciężkim pojedynkiem, ale nie ostatnim w tej rundzie. Równie trudno powinno być w Gierałtowie, ale Towarzysze pokazali, że potrafią wywalczyć punkty na trudnym terenie, dodatkowo grając w osłabieniu. W Gierałtowie liczyć będą się tylko trzy punkty.

Nowogrodziec, 30 września 2012, godzina 15:00

MKS CHROBRY NOWOGRODZIEC - TS PARZYCE  0:0

Żółte kartki: Chrobry - Wiesław Tkacz, Sławomir Tkacz; TS - Zbigniew Kapusta, Sebastian Marzec, Piotr Żak, Roman Sondaj, Daniel Mrozik, Henryk Kusy

Czerwona kartka: TS - Henryk Kusy 66'