6. kolejka - Granit rozłupany

• autor: Myka, 2012-10-07 14:05

Parzycki TS odniósł w Gierałtowie pewne zwycięstwo, choć wynik 2:3 wcale by na to nie wskazywał. Relacja z meczu w rozwinięciu newsa.

Pierwsze kilkanaście minut meczu było wyrównane, żadna z ekip nie stworzyła sobie sytuacji do zdobycia gola. Wynik otworzyli w 18 minucie goście. Dośrodkowanie autorstwa Piotra Żaka z prawego skrzydła na bramkę strzałem głową zamienił Daniel Mrozik. Objęcie prowadzenia spowodowało, że Parzyczanie nabrali wiatru w żagle i zaczęli dominować na boisku. Najbliższy zdobycia bramki był Żak, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił piłką w stojącego na linii bramkowej obrońcę Granitu. Kiedy wydawało się, że Towarzysze spokojnie zejdą na przerwę prowadząc, gospodarze wyrównali stan meczu. Wbiegającego w pole karne rywala niepotrzebnie sfaulował Sebastian Marzec i chwilę później Damian Szuter umieścił piłkę w siatce po strzale z jedenastu metrów.

Drugą połowę z większym animuszem rozpoczęli przyjezdni. Przewaga gości została udokumentowana już po 10 minutach bramką autorstwa Mrozika. Nasz snajper zdobył gola strzałem z rzutu wolnego, z ostrego kąta. Przy interwencji głową w słupek uderzył bramkarz Granitu Roman Gardulski, jednak zdecydował się kontynować grę mimo kontuzji. Trzecia bramka padła 8 minut później. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Henryk Kusy, a sprytem w polu karnym rywala wykazał się Roman Sondaj i z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki. Prowadzący dwiema bramkami parzyczanie kontrolowali przebieg gry, od czasu do czasu próbując akcji ofensywnych. Golkiper Gierałtowa nie dograł meczu do końca - w 70 minucie Gardulskiego w bramce zastąpił Patryk Tur. Bezpieczna przewaga TS-u zmalała do jednej bramki w ostatnich minutach spotkania. W naszym polu karnym przewrócił się zawodnik gospodarzy i sędzia (po kilkunastu sekundach) wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Paweł Tur. Bramka wprowadziła trochę nerwowości w poczynania parzyczan, ale prowadzenie udało się utrzymać. W doliczonym czasie gry goście zmarnowali świetną okazję na czwartego gola, kiedy to trzech naszych zawodników urwało się gierałtowskiej obronie, ale zamiast dobić rywala, jeden z naszych zawodników został złapany na spalonym.

Plan został zrealizowany, TS wygrał w Gierałtowie 2:3, dopisał kolejne trzy punkty. W następnej kolejce do Parzyc przyjedzie nieprzewidywalna ekipa z Tomisławia. Cel jest jasny - trzy punkty.

Gierałtów, 7 października 2012, godzina 11:00

GRANIT GIERAŁTÓW - TS PARZYCE  2:3  (1:1)

0:1 Daniel Mrozik 18'

1:1 Damian Szuter 44' (k)