7. kolejka - pewne zwycięstwo z Tomisławiem

• autor: Myka, 2012-10-14 21:13

Parzyczanie zgarnęli kolejne trzy punkty pewnie pokonując u siebie Roan Tomisław 4:0. Relacja z meczu w rozwinięciu newsa.

Pierwsze kilkanaście minut meczu było bardzo wyrównane, parzyczanie nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Radosława Hyjka. Pierwsza groźna akcja TS-u od razu przyniosła prowadzenie. Podanie Henryka Kusego na bramkę zamienił Daniel Mrozik. Nie minęła minuta, a Mrozik po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem gola zdobył ładnym strzałem z dystansu. Po dwóch szybkich ciosach Towarzysze zaczęli kontrolować przebieg gry. W pierwszej połowie żadna ze stron nie stworzyła sobie dobrej sytuacji na zmianę rezultatu.

Obraz gry po przerwie nie zmienił się. Gospodarze prowadzili grę i po piętnastu minutach podwyższyli wynik na 3:0. Hat-tricka ustrzelił Mrozik. Siedem minut później TS zadał czwarty cios. Swoją premierową bramkę zdobył Piotr Szewczyk, zdobywając gola z pola karnego ładnym uderzeniem lewą nogą. Dopiero przegrywając czterema bramkami tomisławianie potrafili stworzyć kilka groźnych akcji pod bramką Rogowskiego, jednak żadna z nich nie skończyła się zdobyciem honorowego gola. W ostatnich minutach parzyczanie mogli przypieczętować zwycięstwo kolejnymi bramkami, jednak nasi napastnicy nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego golkipera Roanu.

TS pewnie wygrał kolejny mecz, łatwo pokonując rywala z którym zawsze toczyliśmy zacięte boje. Pozostały jeszcze dwie kolejki, z wydawałoby się, słabszymi rywalami. Jednak rywale są słabsi tylko na papierze, żadnego przeciwnika nie można zlekceważyć, a liga w tym roku pokazała już nie raz, że futbol jest bardzo nieprzewidywalny. Kolejny mecz rozgrywamy w Milikowie z ekipą Orła Gościszów, z którą ostatnio graliśmy 6 lat temu. Stawki spotkania nie muszę nikomu przypominać.

Parzyce, 14 października 2012, godzina 15:00

TS PARZYCE - GTS ROAN TOMISŁAW  4:0 (2:0)

1:0 Daniel Mrozik 18'

2:0 Daniel Mrozik 19'