8. kolejka - wygrana z Gościszowem

• autor: Myka, 2012-10-21 20:16

W przedostatniej jesiennej kolejce parzycki TS wywiózł komplet punktów z niełatwego terenu w Milikowie wygrywając 0:4. Relacja z meczu w rozwinięciu newsa.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli goście. Wypracowana już od pierwszych minut przewaga przyniosła prowadzenie - mocny wykop Jarosława Rogowskiego dotarł do Daniela Mrozika, ten huknął na bramkę, piłka trafiła w słupek, ale strzał dobił Roman Sondaj i wyprowadził gości na prowadzenie. Grający w nie najmocniejszym składzie parzyczanie prowadzili grę, ale kibice w Milikowie nie mieli okazji oglądać dobrego widowiska. Z obu stron było mnóstwo niedokładności, Orzeł długimi wybiciami z linii obrony starał zaskoczyć naszą defensywę. Towarzysze napierali i podwyższyli prowadzenie w 22 minucie. Dośrodkowanie Sondaja na bramkę zamienił Henryk Kusy. Goście stworzyli sobie jeszcze kilka okazji na podwyższenie prowadzenia, ale swoich sytuacji nie wykorzystali Sondaj i Mrozik, świetny strzał głową Kusego okazał się minimalnie niecelny, a dobre zawody w bramce gospodarzy rozgrywał Paweł Jadach. Pod koniec pierwszej połowy gościszowianie zwietrzyli szansę na zmniejszenie strat i kilka razy przedarli się w nasze pole karne. Najgroźniejszą sytuacją ze strony gospodarzy był strzał w poprzeczkę.

W drugiej połowie parzyczanie grali nieco lepiej. Po dziesięciu minutach wpadła trzecia bramka dla gości. Po długim wyrzucie piłki z autu autorstwa Zbigniewa Kapusty gościszowianie sami wpakowali piłkę do siatki. Przyjezdni nie spoczęli na tym i atakowali bramkę KS-u. Czwarty gol wpadł znów po długim wyrzucie Kapusty, jednak tym razem piłkę do bramki strzałem głową skierował Mrozik. W szeregach gospodarzy największe zagrożenie pod bramką TS-u siał Damian Klimek, jednak nie udało mu się wpisać na listę strzelców. Świetną okazję miał Mrozik - po długim wybiciu Rogowskiego znalazł się sam na sam z Jadachem, ale jego strzał był minimalnie niecelny. Do końca meczu Towarzysze jeszcze kilkakrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką rywala. Swoją okazję miał nawet Daniel Mićić, ale jego sytuacyjny strzał wyłapał golkiper Gościszowa. Miejscowi meczu musieli kończyć w dziesiątkę, bowiem  za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Kojder.

Parzycki TS pomimo nie najlepszej postawy zgarnął kolejne trzy punkty. Do końca rundy zostało jeszcze jedno spotkanie, u siebie ze Zbylutowem.

Milików, 21 października 2012, godzina 15:00

KS ORZEŁ GOŚCISZÓW - TS PARZYCE  0:4 (0:2)

0:1 Roman Sondaj 4'

0:2 Henryk Kusy 22'

0:3 Krzysztof Kasprzyk 54' (sam.)

0:4 Daniel Mrozik 65'

Żółte kartki: Orzeł - Gracjan Pawłowski, Marcin Kojder TS - Zbigniew Kapusta, Marek Pławiak, Roman Sondaj, Daniel Mrozik

Czerwona kartka: Orzeł - Marcin Kojder 87'

Sędziowie: Robert Miesiąc (arbiter główny), Zbigniew Banach (asystent), Mariusz Skraba (asystent)

Składy:

ORZEŁ GOŚCISZÓW: Paweł Jadach - Wojciech Dołobowski (55' Marcin Kojder), Sławomir Gałuszka, Gracjan Pawłowski, Wojciech Machnio - Krzysztof Kasprzyk, Dariusz Pikuła, Ireneusz Pędlowski, Jarosław Zdunek (70' Łukasz Jadach) - Kamil Łaniocha (60' Piotr Gałuszka), Damian Klimek

TS PARZYCE: Jarosław Rogowski - Piotr Szewczyk, Piotr Żak, Zbigniew Kapusta, Paweł Ostrowski - Marek Pławiak (82' Daniel Mićić), Piotr Mitera (48' Maciej Przybylski), Henryk Kusy (66' Marcin Bajek), Krystian Szymański - Roman Sondaj, Daniel Mrozik (80' Wiesław Szajwaj)

autor: KsGs2012 2012-10-22 17:10:52

Profil KsGs2012 w Futbolowo 3 błedy w opisie meczu;)
1. Gracjan Pawłowski dostał żółtą kartke;)
2. 2 żółte a nastepnie czerwoną Marcin Kojder
3. Mecz rozegrany był w Gościszowie a nie w Milikowie. Mimo tego ze spotkania pare sezonow grał tam Cosmos, boisko jest na terenie Gościszowa;]

autor: vanMyka 2012-10-22 18:20:55

Profil vanMyka w Futbolowo No dobra, ale zawsze graliście na boisku w Gościszowie w parku, a Cosmos na swoim "milikowskim". Nawet na stronie OPZn-u piszą, ze mecze są rozgrywane w Milikowie, więc tym się sugeruję. :)

autor: KsGs2012 2012-10-22 18:47:01

Profil KsGs2012 w Futbolowo No ok;) Teraz jest inaczej dlatego napisałem;) Ale jak na OZPN-ie jest tak napisane to ok;) Ale i tak chodziło głównie o ta pomyłke z kartkami;) Dzięki za poprawienie;)