9. kolejka - pogrom na koniec rundy

• autor: Myka, 2012-11-04 23:32

W ostatnim jesiennym meczu parzyczanie rozgromili gości ze Zbylutowa 7:0. Relacja z meczu w rozwinięciu newsa.

Przez pierwszych kilkanaście minut meczu żadna z drużyn nie pokazała nic konstruktywnego. Parzyczanie grali tak, jakby dzień wcześniej świętowali zakończenie sezonu. Pierwszą świetną sytuację TS wypracował w 14 minucie i powinien wyjść na prowadzenie. Roman Sondaj popędził na bramkę rywala, minął obrońcę, bramkarza ale piłka po jego strzale do pustej bramki tylko minęła słupek. Trzy minuty później miejscowi objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego uderzał Daniel Mrozik, bramkarz gości próbował interweniować ale popełnił błąd i przepuścił piłkę do bramki. Towarzysze nie grali najlepiej, ale udawało im się zdobywać kolejne bramki. W 28 minucie w polu karnym faulowany był Mrozik, a jedenastkę pewnym strzałem na bramkę zamienił Jarosław Oleksiak. Trzecia bramka padła na kilka minut przed końcem pierwszej połowy. Z lewej strony dośrodkowywał Krystian Szymański, interweniujący Damian Onacki wypuścił piłkę z rąk co sprawiło, że Sondaj nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Przed przerwą gospodarze powinni zdobyć czwartą bramkę, ale stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Sondaj. Zbylut kilka razy zagrażał bramce Rogowskiego, ale żadna sytuacja nie była na tyle groźna, by mogła przynieść efekt w postaci bramki.

W drugiej części meczu parzyczanie zagrali lepiej, co przełożyło się na cztery zdobycze bramkowe. W 57 minucie Mrozik uruchomił Marcina Bajka, a ten w sytuacji sam na sam nie mylił się i posłał piłkę obok bramkarza gości. Piętnaście minut później Henryk Kusy zagrał wzdłuż pola karnego do Mrozika, a nasz snajper mocnym strzałem podwyższył prowadzenie. Chwilę później z powodu kontuzji plac gry musiał opuścić golkiper Zbylutowa i goście byli zmuszeni dokończyć mecz w dziecięciu, bowiem nie mieli już zawodników rezerwowych. Szóstą bramkę na kilka minut przed końcem zdobył Mrozik, kompletując tym samym hat-tricka. Ostatni cios zadał Maciej Przybylski, który wykorzystał wrzutkę Bajka i skierował piłkę do bramki. Parzycki TS pewnie wygrywając ostatnie spotkanie zamknął pierwszą część sezonu.

Parzyce, 4 listopada 2012, godzina 14:00

TS PARZYCE - KS ZBYLUT ZBYLUTÓW  7:0 (3:0)

1:0 Daniel Mrozik 17'

2:0 Jarosław Oleksiak 28' (k)