Ligę czas zacząć!

• autor: Myka, 2013-04-12 23:30

Po ponad 5 miesiącach zimowego letargu rozgrywki wznawia Klasa B. Towarzysze na pierwszy wiosenny mecz wybierają się do Lwówka Śląskiego, gdzie podejmie ich LZS Niwnice.

Niestety, na wiosnę w grze nie zobaczymy już zawodników Kwisy Kierżno. Kilka dni temu oficjalnie zostały potwierdzone pogłoski o wycofaniu się outsidera ligi z rozgrywek. W pierwszej kolejce po przerwie parzyczanie zagrają wyjazdowy mecz z Niwnicami na pamiętnym boisku w Lwówku Śląskim. Pamiętnym, bowiem to tam w zwycięskim dla nas sezonie 2007/08 ponieśliśmy dotkliwą porażkę 2:6. Historia naszych ostatnich wyjazdowych meczów z ekipą z Niwnic na pewno nie jest powodem do dumy - w poprzednim sezonie wymęczyliśmy tam zwycięstwo 6:5, a trzy lata temu przegraliśmy 0:1. Nie ma co jednak wyciągać brudów z przeszłości - fakty są takie, że obecnie Niwnice, oprócz bycia ekipą nieprzewidywalną, nieprzypadkowo zajmują 3 miejsce w ligowej tabeli. Pojedynek będzie więc meczem sąsiadów w tabeli i parzyczanie na lekceważenie rywala pozwolić sobie nie mogą. Strata punktów bardzo zredukuje nasze szanse na awans.

W przerwie zimowej w naszej drużynie nastąpiło kilka zmian personalnych. TS zasiliło pięciu zawodników: występujący ostatnio w Roanie Tomisław bramkarz Mariusz Kornacki i pomocnik Łukasz Tokicz, oraz trzech pomocników z Cosmosu Milików: Sebastian Różnicki, Remigiusz Bober i Mariusz Kukawski.

Towarzysze przed startem rozgrywek rozegrali 8 sparingów. Zanotowali 4 zwycięstwa, 1 remis i 3 porażki. Rywalami były po 4 drużyny A-klasowe i 4 B-klasowe. Wyniki prezentują się następująco:

KS Łąka - TS Parzyce 2:2
LKS Dobra - TS Parzyce 3:0