11. kolejka - pewna wygrana z Niwnicami

• autor: Myka, 2013-04-15 22:58

Na inaugurację wiosny parzycki TS pewnie pokonał na wyjeździe trzecią drużynę ligi, zespół LZS-u Niwnice. Relacja z meczu w rozwinięciu newsa.

Pierwsze minuty meczu to wyrównana gra obu ekip. Jako pierwsi groźnie zaatakowali w 8. minucie gospodarze - po błędzie obrony sam na sam z Jarosławem Rogowskim znalazł się Dawid Ścigan, ale nasz golkiper był górą w tym pojedynku. 4 minuty później goście wyszli na prowadzenie - po rzucie rożnym i wybiciu piłki przez bramkarza do futbolówki dopadł Daniel Mrozik i strzałem z 16 metrów umieścił ją w bramce LZS-u. Niecałe 2 minuty później przyjezdni za sprawą Marcina Bajka podwyższyli prowadzenie. W kolejnych kilkunastu minutach gry inicjatywę przejęły Niwnice, ale z kilku podbramkowych akcji nic nie wynikło. Na ataki miejscowych w najlepszy możliwy sposób odpowiedział Roman Sondaj w 32. minucie podwyższając prowadzenie TS-u. Kilka minut późnie potężne uderzenie z dystansu Rafała Karola świetnie wybronił parzycki golkiper.

Drugą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęli parzyczanie. Najpierw po strzale głową Mrozika piłka minęła bramkę Niwnic, a później pojedynek sam na sam z Mateuszem Kędzią przegrał Sondaj. W 62. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie myli się Zbigniew Kapusta. Czwarta bramka padła w 70. minucie, po ładnym strzale zza pola karnego autorstwa Henryka Kusego. Niwniczanie wyraźnie spuścili z tonu, czego efektem była tylko jedna groźna sytuacja w drugiej połowie, która nie przyniosła jednak efektu w postaci honorowego trafienia. Towarzysze przypieczętowali zwycięstwo w 81. minucie, gdy wrzutkę Mrozika strzałem głową na gola zamienił Maciej Przybylski. W końcówce meczu ponownie Kapusta powinien trafić do sieci, ale piłka jak zaczarowana minęła bramkę LZS-u. Nasz stoper w tym meczu pownien ustrzelić hat-tricka, jednak jego dorobek bramkowy pozostał w niezmienionym stanie.

Parzyczanie po ładnej grze pewnie wygrali na trudnym terenie, choć gdyby gospodarze w pierwszej połowie byli skuteczniejsi, wynik nie byłby tak okazały. Warto zanotować debiut pięciu nowych zawodników w ekipie TS-u.

Lwówek Śląski, 14 kwietnia 2013, godzina 15:00

LZS NIWNICE - TS PARZYCE  0:5 (0:3)

0:1 Daniel Mrozik 12'

0:2 Marcin Bajek 14'