14. kolejka - Chrobry zwycięża w Parzycach

• autor: Myka, 2013-05-05 22:31

W meczu na szczycie parzycki TS wyraźnie uległ Chrobremu Nowogrodziec 2:5, zmniejszając niemal do zera swoje szanse na wygranie ligi. Relacja z meczu w rozwinięciu newsa.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla miejscowych. W 3. minucie po zagraniu z rzutu rożnego niefortunnym wybiciem piłki popisał się Wiesław Tkacz i tym samym wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Chrobry od razu ruszył do ataku i konstruował groźne akcje pod bramką Jarosława Rogowskiego. Najpierw w sytuacji sam na sam z naszym golkiperem znalazł się Robert Zarzycki, ale nasz golkiper był górą, a chwilę później po zagraniu z rzutu rożnego piłka minęła bramkę TS-u. Kolejne minuty to napór MKS-u. Strzał Zarzyckiego z rzutu wolnego okazał się być minimalnie niecelny, również próba Marcina Szutra nie znalazła celu. Chrobry dopiął swego w 18. minucie. Do długiej piłki z linii obronnej dopadł Szuter i wykorzystując niezdecydowanie Rogowskiego przelobował naszego golipera. Parzyczanie ograniczali się do kontrataków, które nie przynosiły żadnego skutku. Tylko raz po strzale Romana Sondaja piłka minimalnie minęła bramkę Marka Bobra. W 25. minucie przed stratą bramki uratował nas Łukasz Tokicz, w ostatniej chwili blokując strzał Szutra. Pięć minut później nowogrodźczanie wyszli na prowadzenie, kiedy to pięknym strzałem z dystansu popisał się Szuter i zdjął pajęczynę z parzyckiej  bramki. Napór gości nie ustawał i w 36. minucie za sprawę świetnego uderzenia Tomasza Kurdziela z narożnika pola karnego przyjezdni powiększyli przewagę. Zmasowane ataki trwały - chwilę później minimalnie pomylił się Jakub Piekarz. Czwarty cios przyszedł po dwóch minutach - Zarzycki wymanewrował parzycką defensywę, dograł do Kurdziela a ten ze spokojem zdobył swoją drugą bramkę. Do szatni miejscowi schodzili z bagażem aż 4 bramek - prowadzenie ich było jednak zasłużone, a o niemocy Towarzyszy niech świadczy liczba celnych strzałów na bramkę Bobra - wynosiła ona zero.

Drugą odsłonę spotkania świetnie mogli rozpocząć goście, ale Kurdziel zamiast skompletować hat-tricka uderzył nad poprzeczką. Parzyczanie w końcu się obudzili i w 49. minucie ładnym strzałem straty zmniejszył Daniel Mrozik. Gospodarze nabrali wiatru w żagle i zaczęli prowadzić grę. Chrobry ograniczał się do kontrataków, a dobrze zorganizowana obrona nowogrodźczan nie dopuszczała do groźnych sytuacji. W 60. minucie mogło być 3:4, ale minimalnie pomylił się Mrozik. Towarzysze atakowali, niestety bezskutecznie. Z rzutu wolnego uderzał Jarosław Oleksiak, ale czujny Bober nie dał się zaskoczyć. Najgroźniejsza kontra MKS-u zakończyła się przegranym pojedynkiem Tomasza Piekarza z bramkarzem TS-u. Na 7 minut przed końcem spotkania padła piąta bramka dla przyjezdnych - po kontrze piłkę w sieci umieścił Zarzycki. Miejscowym podcięło to skrzydła, a goście mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale stuprocentowych sytuacji po kontratakach nie wykorzystali Kurdziel i Zarzycki. TS próbował zmniejszyć straty, ale mimo walki do końca nie udało się zdobyć trzeciej bramki.

Chrobry zgarnął w Parzycach pełną pulę i praktycznie wywalczył na naszym boisku promocję do Klasy A. Nowogrodźczanie wygrali zasłużenie - a czy u nas zawiodła takyka, czy po prostu zabrakło umiejętności - tego rozstrząsać nie powinniśmy. Towarzyszom pozostaje walka do końca o jak najlepszy bilans punktowy, bowiem jak pokazał ostatni (i nie tylko) sezon, w sprzyjających okolicznościach i druga lokata może być premiowana awansem. Warto nadmienić, że w Parzycach padł rekord frekwencji - 260 widzów jeszcze nasz skromny obiekt nie widział.

Parzyce, 5 maja 2013, godzina 15:00

TS PARZYCE - MKS CHROBRY NOWOGRODZIEC  2:5 (1:4)

1:0 Wiesław Tkacz 3' (sam.)

1:1 Marcin Szuter 18'

1:2 Marcin Szuter 32'

1:3 Tomasz Kurdziel 36'

1:4 Tomasz Kurdziel 43'