statystyki szczegółowe

Aktualności

15. kolejka - TS wypunktował Granit

• autor: Myka, 2013-05-13 13:44

Parzycki TS pewnie pokonał u siebie drużynę z Gierałtowa wynikiem 3:0. Relacja z meczu w roziwnięciu newsa.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 11. minucie, gdy po błędzie obrońcy Granitu piłkę do pustej bramki skierował Roman Sondaj. Miejscowi wyraźnie przeważali i stwarzali okazje pod bramką przyjezdnych, ale zawodziła skuteczność. W najgroźniejszej akcji Gierałtowa w pierwszej połowie TS przed stratą bramki uratował Łukasz Tokicz. Zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sondaj, wykorzystując podanie Jarosława Oleksiaka. Po godzinie gry powinno być 3:0, ale po dośrodkowaniu Sondaja minimalnie pomylił się Daniel Mrozik. Chwilę później Henryk Kusy nie wykorzystał świetnej okazji by oddać czysty strzał z linii pola karnego. Goście sporadycznie zagrażali bramce Jarosława Rogowskiego - w najgroźnieszej sytuacji nasz golkiper wybronił mocny strzał zawodnika Granitu. W odpowiedzi po dośrodkowaniu Mariusza Kukawskiego i strzale głową autorstwa Kusego piłka minęła bramkę Podchajnego. Na dziesięć minut przed końcem Towarzysze zwiększyli prowadzenie - po dośrodkowaniu Mrozika strzałem głową bramkę zdobył Sondaj, tym samym kompletując hat-tricka. Do końca spotkania parzyczanie oddali jeszcze kilka groźnych strzałów, ale żaden nie znalazł celu w siatce gości.

Parzyczanie pewnie pokonali gierałtowian, choć wynik powinien być dużo bardziej okazalszy. Za tydzień wybieramy się do Tomisławia, gdzie podejmiemy notującego fatalny sezon Roana. Tomisławianie na wiosnę nie zdobyli jeszcze żadnego punktu (nie licząc walkowera z Kierżnem), ale żadnego rywala nie możemy zlekceważyć.

Parzyce, 12 maja 2013, godzina 15:00

TS PARZYCE - GRANIT GIERAŁTÓW  3:0 (1:0)

Bramki:

1:0 Roman Sondaj 11'

2:0 Roman Sondaj 49'

3:0 Roman Sondaj 80'

Żółte kartki: brak

Widzów: 40

Sędziowie: Jan Czajka (arbiter główny), Mateusz Owoc (asystent), Bartosz Budziński (asystent)

Składy:

TS PARZYCE: Jarosław Rogowski - Piotr Szewczyk, Zbigniew Kapusta, Łukasz Tokicz, Paweł Lipiński - Remigiusz Bober (75' Piotr Mitera), Jarosław Oleksiak (60' Maciej Przybylski), Piotr Żak (20' Mariusz Kukawski), Sebastian Różnicki (55' Henryk Kusy) - Roman Sondaj, Daniel Mrozik

GRANIT GIERAŁTÓW: Bartłomiej Podchajny - Marcin Majszczyk, Michał Szuter, Kamil Greszczyszyn, Marcin Chudzik - Kacper Wrzeszcz (55' Grzegorz Mazurkiewicz), Daniel Dutkiewicz (65' Szymon Zieliński), Łukasz Rendycz, Mateusz Skrobiś (46' Damian Szuter), Paweł Tur - Pascal Janiec (46' Marcin Zieliński)