statystyki szczegółowe

Aktualności

Porażka w Bolesławcu

• autor: Myka, 2010-03-21 23:18

W swoim drugim meczu sparingowym TS Parzyce uległy na wyjeździe Kolonii Bolesławiec 1:2. Po raz kolejny w naszej ekipie zawiodła skuteczność, bowiem TS w tym spotkaniu był zespołem lepszym, jednak nie potrafił przełożyć swojej przewagi na wynik meczu.

Od mocnego uderzenia zaczęli goście. Już po trzech minutach gry ładną akcję Romana Sondaja w polu karnym celnym strzałem zakończył Kamil Krzyśko. Szybko zdobyta bramka spowodowała zbyt duże rozluźnienie w szeregach Towarzyszy. Gospodarze radzili sobie lepiej, czego efektem były coraz groźniejsze akcje pod bramką TS-u. Kolonia dopięła swego w 18. minucie gry. Miejscowi bez problemu przedarli się w pole karne Parzyc, gdzie akcję sam na sam na bramkę zamienił Sławomir Dziewulski. TS wziął się do roboty, jednak nie mógł znaleźć skutecznego sposobu na pokonanie bramkarza Kolonii. Najgroźniejszą sytuacją był mocny strzał Sondaja pod poprzeczkę bramki Bolesławian, jednak w tej akcji świetną paradą popisał się miejscowy golkiper. 10 minut przed końcem pierwszej połowy po ładnym strzale z linii pola karnego Sławomir Pełdiak wyprowadził Bolesławian na prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie meczu zobaczyliśmy zupełnie inny przebieg meczu. Towarzysze zdobyli przewagę, a akcje gospodarzy ograniczały się do nielicznych kontrataków. Pomimo wielu dogodnych sytuacji podbramkowych gracze TS-u nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego bramkarza Kolonii. Swoich sił wielokrotnie próbowali Krzyśko, Sondaj i pozostali zawodnicy naszej ofensywy, jednak wynik nie uległ zmianie. Pod koniec meczu Bolesławianie mogli podwyższyć prowadzenie po kontrze, jednak zawahanie bramkarza przyjezdnych naprawił stoper Paweł Gręda. Do końca spotkania żadna ze stron nie przeprowadziła bramkowej akcji i Kolonia wygrała 2:1.

Bolesławiec, 21 marca 2010, godzina 15:00

KOLONIA BOLESŁAWIEC - TS PARZYCE  2:1 (2:1)