Zwycięstwo nad juniorami Sparty

• autor: Myka, 2010-03-28 21:27

W swoim trzecim meczu sparingowym Parzycki TS nie bez problemów wysoko pokonał juniorski zespół Sparty Zebrzydowa.

Mecz rozpoczął się niepewną grą obu ekip. Goście szybko objęli prowadzenie, gdy po błędzie obrony bramkę z kilku metrów zdobył Marek Kucia. Gospodarze przeważali warunkami fizycznymi, ale nie potrafili przełożyć przewagi na efekt w postaci bramki. W końcu jednak miejscowi wyrównali stan meczu. W 15. minucie ładną solową akcję w polu karnym gości przeprowadził Henryk Kusy, a rajd celnym strzałem zakończył Roman Sondaj. Wydawało się, że Towarzysze kontrolują grę, jednak Spartanie często wychodzili z groźnymi kontrami. Kilkanaście minut przed końcem pierwszej połowy gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Kusy, który celnym strzałem głową zakończył akcję Sondaja. Jeszcze przed przerwą Zebrzydowianie kilkakrotnie groźnie, ale nieefektywnie atakowali bramkę Parzyc.

Drugą połowę meczu od mocnego uderzenia zaczęli młodzi Spartanie. Wrzutkę z prawej strony na bramkę zamienił Sylwester Drozd. Od tej pory na boisku wyraźną przewagę zdobyli Parzyczanie. W 55. minucie miejscowych ponownie na prowadzenie wyprowadził Kusy. Kilkanaście minut później swoje trzy grosze do dorobku TS-u dorzucił Jarosław Oleksiak, umieszczając piłkę w siatce po składnej akcji naszej ekipy. Do końca spotkania padły jeszcze dwie bramki dla Parzyc, a autorem obu był Marek Pławiak. Pierwsza padła po ładnym strzale z rogu pola karnego, druga była identyczna, lecz padła z bliższej odległości. Przy ostatniej bramce zmęczeni juniorzy Sparty dopuścili do sytuacji, gdzie trzech zawodników TS-u znalazło się w sytuacji niemal sam na sam z bramkarzem gości.

Parzyce, 28 marca 2010, godzina 12:30

TS PARZYCE - SPARTA ZEBRZYDOWA (J)  6:2 (2:1)

0:1 Marek Kucia 6'

1:1 Roman Sondaj 17'