Zapowiedź 11. kolejki B-klasy

• autor: Myka, 2010-04-20 01:01

Po 177 dniach zimowego letargu swoje rozgrywki w końcu wznawia IV grupa jeleniogórskiej Klasy B. Po przełożeniu dwóch pierwszych kolejek inauguracja odbywa się dopiero w czwartek 22 kwietnia. Choć postawa wielu drużyn pozostaje zagadką, to pierwsza wiosenna kolejka zapowiada się bardzo emocjonująco, a nasza ekipę na początku czeka bardzo ciężkie zadanie - TS zmierzy się w Parowej z Rybakiem.

Rybak Parowa - TS Parzyce (pierwszy mecz 4:2)

Już w pierwszym meczu przyjdzie nam się zmierzyć z silnym rywalem. Ekipy z Parowej chyba nie trzeba nikomu przedstawiać - Rybak jest jednym z faworytów ligi i wspólnie z Twardym nadaje ton rozgrywkom. W Parzycach w ciągu przerwy zimowej zaszło wiele zmian. Najpierw kontrakt z trenerem Zbigniewem Andrzejczukiem został rozwiązany, potem z funkcji prezesa zrezygnował Kazimierz Miechurski. Na stanowisku tym zastąpił go Henryk Kusy. Z drużyny odeszło kilku zawodników, m.in. Daniel Mrozik, który podjął wyzwanie gry w Klasie Okręgowej ze Spartą Zebrzydowa. Do składu dołączyło trzech zawodników - ostatnio występujący w Sparcie Paweł Gręda, przybyły z tej samej drużyny pomocnik Jarosław Puzio oraz 16-letni junior z Chrobrego Nowogrodziec - Marek Pławiak. Postawa TS-u w sparingach nie napawa optymizmem. Towarzysze grali w kratkę, a osiągane wyniki były złe. A jakie są cele Parzyczan na tą rundę? Nowy prezes Henryk Kusy mówi, że "naszym celem jest spokojne dogranie tej rundy do końca w przyjemnej atmosferze". Trzeźwo oceniając, Parzyce są za słabe kadrowo aby atakować pozycję lidera. Priorytetem pozostaje utrzymanie czwartej pozycji w tabeli. Co do spotkania, to mecz zweryfikuje, która ekipa lepiej przepracowała zimowy okres przygotowań. Faworytem spotkania jest drużyna Rybaka, a dla naszej ekipy zwycięstwem będzie wywiezienie z Parowej chociaż jednego punktu. Osłabieniem będzie brak kilku zawodników. Miejmy nadzieję, że Towarzysze wezmą rewanż za rundę jesienną i wywiozą z Parowej punkty. Mecz sędziuje Paweł Cieśla. Do boju TS!

Roan Tomisław - Twardy II Świętoszów (0:5)

Niezwykle emocjonujący pojedynek szykuje się w Osiecznicy, gdzie swoje wiosenne mecze rozgrywa Roan. Tomisławianie chcą nawiązać bezpośrednią walkę o awans i żeby zwiększyć swoje szanse na supremację muszą urwać punkty rezerwom Twardego. Świętoszowianie natomiast wydają się murowanym faworytem do awansu i na stratę punktów z Roanem nie mogą sobie pozwolić, bo rywale depczą im po piętach. Pomimo, że faworytem tego pojedynku są Wojskowi, to jednak żaden wynik w tym spotkaniu nie powinien nas zdziwić. Mecz sędziuje Robert Miesiąc.

LZS Sobota - Granit Gierałtów (4:6)

Po pewne 3 punkty do Soboty wybiera się Granit. Wydaje się, że nadchodzące spotkanie nie będzie tak zacięte jak jesienny pojedynek tych ekip. Wiosenna postawa LZS-u jest dużą zagadką, a Granit zapowiada walkę o wyższe miejsca w tabeli. Strata punktów Gierałtowian w tym meczu byłaby dużą niespodzianką. Mecz sędziuje Sławomir Dmuchowski.

LKS Mierzwin - LZS Niwnice (2:0)

Na początku sezonu LKS mocno zaatakował czołową czwórkę, jednak pod koniec rundy Mierzwinianie wyraźnie obniżyli loty. Pomimo słabszej postawy ostatnio gospodarze nie powinni mieć problemów z wypunktowaniem outsiderów z Niwnic. 3 punkty powinny bez problemu zostać w Mierzwinie. Mecz sędziuje Tomasz Bill.

LZS Płóczki Dolne - LZS Brzeźnik (2:2)

W pierwszym meczu tych drużyn padł niespodziewany remis. Obecnie wydaje się, że Brzeźnik jest faworytem tego spotkania. Jednak aby wywieźć 3 punkty z Płóczek goście będą musieli się nieźle napracować. Wiosenna postawa gospodarzy, podobnie jak innych ekip z dołu tabeli, wydaje się być wielką zagadką. Mecz sędziuje Rafał Kucharski.