statystyki szczegółowe

Aktualności

Towarzysze wygrywają w Parowej

• autor: Myka, 2010-04-22 19:19

W pierwszym wiosennym meczu o punkty TS Parzyce odniosły zwycięstwo 2:0 z faworyzowanym Rybakiem Parowa. Towarzysze rozegrali najlepsze spotkanie tego sezonu i w pełni zasłużyli na zwycięstwo.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli goście. Parzyczanie mądrze rozgrywali piłkę i byli coraz bliżsi objęcia prowadzenia. Świetnie spisująca się defensywa TS-u dobrze radziła sobie z napastnikami Rybaka, praktycznie nie dopuszczając ich do sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie przyjezdni przeprowadzili kilka groźnych ataków, z których jeden zakończył się bramką. 5 minut  przed końcem pierwszej połowy akcję wyrzutem z autu uruchomił Henryk Kusy, po wrzutce w pole bramkowe obrońca Rybaka chciał wybić piłkę, lecz ta trafiła w próbującego zablokować strzał Jarosława Puzio i wpadła do siatki.

W drugiej połowie goście kontrolowali przebieg spotkania i nadawali mu ton. Świetne zawody rozgrywał debiutujący w roli napastnika Artur Miechurski. Parzyczanie grali spokojnie i dokładnie, starali się podwyższyć prowadzenie. Pomimo wielu doskonałych okazji goście podwyższyli wynik dopiero w 79. minucie. Po mocnym dośrodkowaniu Miechurskiego z piłką minął się Kusy, lecz dzieła dopełnił Sebastian Marzec i z bliska pokonał miejscowego bramkarza. Sytuacje podbramkowe gospodarzy w ciągu całego spotkania możnaby policzyć na palcach jednej ręki. W najgroźniejszej sytuacji, przy mocnym strzale zawodnika Rybaka świetnie zachował się Kamil Krzyśko. Parowianie byli tylko cieniem drużyny, która na wiosnę rozibiła nas w Parzycach 4:2. Po wspaniałej grze Towarzysze odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo i awansowali na drugą pozycję w tabeli.

Ważną do odnotowania wiadomością jest powrót do gry naszego obrońcy, Pawła Ostrowskiego, dla którego mecz w Parowej był pierwszą potyczką od ponad roku, kiedy to musiał przerwać karierę w związku z ciężką kontuzją kolana. Za dobrą postawę w meczu na słowa pochwały zasługuje również arbiter główny spotkania, Paweł Cieśla.

Parowa, 22 kwietnia 2010, godzina 17:00

RYBAK PAROWA - TS PARZYCE  0:2 (0:1)

Bramki:

0:1 Jarosław Puzio 40'

0:2 Sebastian Marzec 79'

Żółte kartki: Rybak - Marcin Sygut, Paweł Szczepaniak, Przemysław Szczepaniak; TS - Franciszek Moczydlak, Jarosław Oleksiak

Widzów: 50

Sędziowie: Paweł Cieśla (arbiter główny), Czesław Rościszewski (asystent), Piotr Cieśla (asystent)

Składy:

RYBAK PAROWA: Bartosz Najdek - Rafał Baut, Damian Pagórski, Paweł Szczepaniak (65' Jan Szczepaniak), Marcin Sygut (75' Patryk Ryś) - Grzegorz Mazur, Sebastian Mielnik (60' Tomasz Białek), Tomasz Machacz, Przemysław Szczepaniak - Bartosz Tychowski, Arkadiusz Ryś

TS PARZYCE: Kamil Krzyśko - Tomasz Jasiński, Paweł Gręda, Franiszek Moczydlak, Paweł Ostrowski - Maciej Przybylski, Jarosław Oleksiak, Sebastian Marzec, Jarosław Puzio (65' Marek Pławiak) - Henryk Kusy, Artur Miechurski