Zapowiedź 14. kolejki B-klasy

• autor: Myka, 2010-05-06 22:37

Po stracie punktów z Brzeźnikiem graczy Parzyckiego TS-u czeka kolejny niełatwy pojedynek, bowiem Towarzysze wybierają się do Niwnic. W pozostałych spotkaniach również emocji nie powinno zabraknąć.

LZS Niwnice - TS Parzyce (pierwszy mecz 0:4)

Jeszcze do niedawna faworyta tego meczu można by bezapelacyjnie upatrywać w ekipie gości. Jednak ostatnie wyniki LZS-u pokazują, że ta ekipa w żadnym meczu tanio skóry nie sprzeda. Zaskakująco wysokie zwycięstwo z Rybakiem i remis w Płóczkach sprawiają, że Niwnic nie można już traktować tylko i wyłącznie jako chłopca do bicia. Nasza drużyna natomiast będzie musiała nieźle się wysilić, aby wywieźć trzy punkty z Niwnic. Towarzysze muszą zagrać dużo lepiej niż w meczu z Brzeźnikiem. Musimy pamiętać, że ciągle liczymy się w walce o awans. Liczymy na to, że Parzyczanie zrehabilitują się za ostatnią porażkę i pokonają LZS. Nie liczy się wynik, lecz najważniejsze są trzy punkty. Mecz sędziuje Michał Gilewski. Do boju Towarzysze!

Granit Gierałtów - LZS Płóczki Dolne (4:1)

Pomimo średniej postawy ekipy Granitu w ostatnim zwycięskim spotkaniu w Parowej gospodarze powinni poradzić sobie z Płóczkami Dolnymi. LZS pokazał ostatnio, że potrafi mocno powalczyć i gospodarze nie mogą lekceważyć słabszego rywala. Pomimo dobrej postawy Płóczek w ostatnich meczach to Gierałtowianie są faworytem i strata punktów w tym meczu byłaby niespodzianką. Mecz sędziuje Konrad Paś.

Roan Tomisław - LKS Mierzwin (1:1)

Roan ostatnio wygrał po męczarniach w Sobocie 2:1, a LKS dzielnie stawiał opór faworytom ze Świętoszowa. Mimo niezłej formy Mierzwina Tomisławianie nie powinni mieć problemu z wypunktowaniem graczy gości. Mecz sędziuje Józef Ferensowicz.

LZS Brzeźnik - LZS Sobota (0:3 wo)

Brzeźnik na wiosnę załapał dobrą formę i ich ostatnie wyniki pokazują, że ekipa ta będzie starała namieszać w ligowej tabeli. Sobota natomiast po laniu z Wojskowymi postawiła wysoko poprzeczkę Roanowi, minimalnie przegrywając to spotkanie. Jednak obiektywnie patrząc, gospodarze nie powinni mieć problemu z pokonaniem Soboty. Mecz sędziuje Paweł Suski.

Twardy II Świętoszów - Rybak Parowa (3:2)

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej spotkanie to można by nazywać bezapelacyjnym hitem kolejki. Obecnie jednak faworyta tego pojedynku wskazać jest bardzo łatwo. Wojskowi odzyskują dobrą formę i Rybak raczej nie powinien przeszkodzić im w zdobyciu trzech punktów. Parowianie, pomimo osiągnięcia ostatnio niezłego wyniku z Granitem coraz bardziej staczają się w dół tabeli. I ich spadek będzie się coraz bardziej pogłębiał, bowiem ekipa ta nie ma juz żadnych dobrych perspektyw na tą rundę. Sytuacja ta powoduje, że Twardy powinien bezproblemowo zgarnąć trzy punkty na boisku w Parowej. Mecz sędziuje Piotr Rój.