Zapowiedź 15. kolejki B-klasy

• autor: Myka, 2010-05-14 22:04

Po złej passie dwóch porażek ze słabszymi drużynami ekipę Parzyckiego TS-u czeka ciężki mecz z Granitem Gierałtów. W pozostałych spotkaniach faworytów będzie wskazać o wiele łatwiej.

TS Parzyce - Granit Gierałtów (pierwszy mecz 3:1)

W jesiennym meczu tych ekip Towarzysze w pięknym stylu pokonali derbowego rywala. Tym razem o dobry wynik będzie dużo ciężej, niż przed kilkoma miesiącami. TS gra słabo, czego efektem są porażki z ekipami pokroju Brzeźnika, a nawet Niwnic. Granit natomiast wyszedł zwycięsko z trzech ostatnich spotkań, a w poprzedniej kolejce zaaplikował aż 10 bramek Płóczkom Dolnym. W najbliższym spotkaniu ciężko jest wskazać jednoznacznego faworyta. Za Parzycami przemawia atut własnego boiska i chęć zrehabilitowania się za ostatnie porażki, Gierałtowianie natomiast na pewno będą chcieli zrewanżować się za jesienną porażkę z TS-em. Żeby odnieść zwycięstwo Towarzysze muszą diametralnie zmienić swój styl gry na lepszy, a przede wszystkim skuteczniejszy. Mecz sędziuje Stanisław Matwiejczyk. Do boju TS!

Rybak Parowa - Roan Tomisław (4:2)

Tomisławianie wybierają się po pewne trzy punkty do Parowej. Drużyna Rybaka stacza się coraz bardziej w dół tabeli i nic nie wskazuje na to, że proces ten zostanie zatrzymany. Roan natomiast żeby nie tracić kontaktu do lidera ze Świętoszowa w Parowej punktów nie może stracić. Na taki scenariusz raczej się nie zanosi i goście powinni spokojnie wywieźć trzy punkty z boiska lokalnego rywala. Mecz sędziuje Ryszard Juszkiewicz.

LKS Mierzwin - LZS Sobota (1:0)

Gospodarze w minionej kolejce sprawili dużą niespodziankę wywożąc jeden punkt z trudnego terenu w Osiecznicy. Sobocianie natomiast przeplatają dobry mecz słabszym, ale raczej nie zanosi się by w Mierzwinie znów pokazali pazur. LZS stracił ostatnio aż 9 bramek w Brzeźniku i nie wróży to dobrze na mecz z LKS-em. Pomimo nieobliczalności drużyny gości murowanym faworytem spotkania pozostają Mierzwinianie. Mecz sędziuje Krzysztof Adamczyk.

LZS Niwnice - LZS Brzeźnik (1:4)

Bardzo emocjonująco zapowiada się spotkanie w Niwnicach. Gospodarze ostatnio zgarnęli pełną pulę w meczach z faworyzowanymi ekipami z Parowej i Parzyc. Goście ostatnio spisują się świetnie, ale żeby wywieźć trzy punkty z Niwnic, będą musieli się nieźle napocić. Faworytem, chociaż nie stuprocentowym, wydaje się być drużyna z Brzeźnika. Mecz sędziuje Paweł Mruczyński.

LZS Płóczki Dolne - Twardy II Świętoszów (0:10)

Wojskowi wybierają się po pewne zwycięstwo do Płóczek. Dość prawdopodobne wydaje się być to, że Twardy osiągnie jeszcze lepszy rezultat niż w jesiennym pojedynku. Strzelenie Płóczkom dużej liczby bramek wydaje się być nietrudnym zadaniem zważając na fakt, że o dwucyfrowy wynik pokusili się w meczu z LZS-em gracze przeciętnego Gierałtowa. Mecz sędziuje Józef Ferensowicz.