Zapowiedź 16. kolejki B-klasy

• autor: Myka, 2010-05-20 21:22

Po odprawieniu z kwitkiem Granitu ekipę Parzyckiego TS-u czeka niezwykle trudne zadanie. W hicie kolejki nasi zawodnicy wybierają się do Parowej, aby podjąć walkę o 3 punkty z liderującym Twardym II Świętoszów.

Twardy II Świętoszów - TS Parzyce (pierwszy mecz 2:2)

Statystyki każą upatrywać faworyta tego pojedynku w drużynie Twardego. Wojskowi są na swoim terenie niepokonani i bardzo groźni. Nie zapominajmy jednak, że Świętoszowianie ostatnio zawiedli remisując w Płóczkach 4:4. Wynik ten pokazuje, że Twardy jest ekipą jak najbardziej do ogrania i Towarzysze nie mają prawa obawiać się tego rywala. Parzyce odzyskały wiarę we własne umiejętności, a najdobitniej świadczy o tym ostatnia wysoka wygrana z Gierałtowem. Strata punktów przez gospodarzy może wyraźnie zmniejszyć ich szanse na awans, bowiem tuż za ich plecami czyhają gracze Roanu. Parzyczanie nie mają nic do stracenia i powinni na luzie przystąpić do tego meczu. Miejmy nadzieję, że TS utrzyma dobrą formę i wywiezie punkty z trudnego terenu. Mecz sędziuje Czesław Rościszewski. Do boju Towarzysze!

Roan Tomisław - LZS Płóczki Dolne (7:1)

Ostatnio dotarła do nas przykra wiadomość, że najlepszy strzelec drużyny z Tomisławia, Kamil Kubaczyński nabawił się groźnej kontuzji stawu kolanowego i jego absencja od futbolu może potrwać nawet dwa lata. Wydarzenie to bardzo osłabiło siłę ofensywną Roanu. Tomisławianie po mocnym początku rundy wyraźnie obniżyli loty, czego następstwem były dwa ostatnie remisy ze słabszymi rywalami. Płóczki natomiast sprawiły ostatnio wielką niespodziankę, odrabiając cztery stracone bramki i doprowadzając do remisu z rezerwami Twardego. Nie zapominajmy jednak, że Tomisławianie wciąż są głównym kandytatem do awansu i w tym meczu są zdecydowanymi faworytami. Mecz sędziuje Piotr Rój.

LZS Brzeźnik - LKS Mierzwin (4:2)

Bardzo emocjonująco zapowiadają się derby gminy Bolesławiec. Obie ekipy delikatnie mówiąc nie darzą siebie sympatią, co dodatkowo podgrzewa atmosferę meczu. Wracając do spraw czysto piłkarskich, Brzeźnik w ostatnich spotkaniach idzie jak burza zdobywając bramkę za bramką. Mierzwin ostatnio również spisuje się zadowalająco. Faworytem spotkania są gospodarze, ale jak wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami i tak naprawdę żaden wynik w tym meczu nie powinien nas zdziwić. Mecz sędziuje Jan Stolarz.

Granit Gierałtów - LZS Niwnice (7:1)

Ciekawie zapowiada się mecz w Gierałtowie. Granit ostatnio bardzo zawiódł dostając lanie w Parzycach, a Niwnice grają zaskakująco dobrze. Patrząc na różnicę punktową faworytem są Gierałtowianie, ale żeby wygrać ten mecz będą musieli się nieźle namęczyć. Mecz sędziuje Mariusz Trzonek.

LZS Sobota - Rybak Parowa (1:9)

Na ciężki mecz do Soboty wybiera się Rybak. LZS na wiosnę pokazuje, że na swoim boisku potrafi stawić czoła lepszym rywalom. Parowianie natomiast zdają się wychodzić z głębokiego kryzysu, jaki dotknął ich ekipę na początku tej rundy. Czy jednak zdołają stawić czoła bardzo nieprzewidywalnej drużynie Soboty? Mecz sędziuje Marian Jędras.