Remis na zakończenie sezonu

• autor: Myka, 2010-06-13 20:11

W ostatnim meczu sezonu 2009/2010 Parzycki TS nie wykorzystał szansy na zajęcie pozycji wicelidera, bowiem zremisował u siebie z LKS-em Mierzwin 2:2, chociaż zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Skandalem było, że OZPN nie przydzielił sędziów do żadnego ze spotkań ostatniej kolejki w naszej grupie.

Od mocnego uderzenia spotkanie rozpoczęła ekipa gospodarzy. Już w 2. minucie Jarosław Oleksiak mocno uderzał z rzutu wolnego, Wilk wybił piłkę przed siebie, a dobitka Romana Sondaja wylądowała minimalnie nad poprzeczką. W kolejnych minutach gra się wyrównała i po nieciekawej grze obu ekip widać było, że jest to ostatnie spotkanie w sezonie, gdy karty były już rozdane. Przełamanie nastąpiło w 13. minucie, gdy znajdujący się na pozycji spalonej Marek Farbis urwał się defensywie TS-u i w sytuacji sam na sam posłał piłkę do siatki obok bezradnego Kamila Krzyśki. Wydawało się, że Towarzysze od razu rzucą się do odrabiania strat, ale pierwsza dobra akcja udała się im w 20. minucie, gdy po wrzutce Jarosława Puzio Sebastian Marzec minimalnie spudłował. Kolejne minuty przyniosły w końcu niemal oblężenie bramki LKS-u. Najlepsza okazję do wyrównania zmarnował Sondaj, gdy piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę gości. Na kolejną dobrą okazję dla TS-u czekaliśmy do 29. minuty, gdy swoich sił spróbował Marzec, ale jego strzał był niecelny. Kilkadziesiąt sekund później świetną okazję zmarnował Henryk Kusy, który po wrzutce Sondaja strzelił prosto w ręce golkipera gości. Parzyczanie dopięli swego w 33. minucie. Po mocnej wrzutce Oleksiaka w pole karne nasz stoper Tomasz Jasiński ubiegł bramkarza Mierzwina i głową wpakował piłkę do siatki. Gospodarze nie oddawali przewagi i kolejną dobra okazję wypracowali sobie pięć minut później. Puzio znalazł się w świetnej pozycji na siódmym metrze przed bramką LKS-u, ale zamiast podawać lepiej ustawionym partnerom stracił piłkę w starciu z obrońcą przyjezdnych. TS osiągnął dużą przewagę i kontrolę nad przebiegiem spotkania, ale nie mógł przełożyć tego na skutki w postaci bramek. Przed zejściem do szatni czujność Wilka chciał sprawdzić jeszcze Kusy, ale bramkarz LKS-u pewnie chwycił jego strzał głową.

Drugą połowę świetnie mogli rozpocząć Mierzwinianie, ale Jarosław Wiżgała nie trafił z czwartego metra do niemal pustej bramki. Piłkarskie porzekadło głosi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Sprawdziło się to już trzy minuty po akcji Wiżgały. Na 20. metrze przed bramką Mierzwina Kusy oddał piłkę Marcowi, ten długo się nie zastanawiał i mocnym strzałem przełamał ręce Józefa Wilka wyprowadzając Parzyce na prowadzenie. Gra się nieco uspokoiła, a kolejna znakomita okazja do podwyższenia wyniku nadarzyła się pięć minut później. Roman Sondaj wyszedł na pozycję sam na sam, ale przegrał starcie z golkiperem gości. LKS doszedł do głosu dopiero w 60. minucie. Niebezpiecznie w polu karnym TS-u zrobiło się po wrzutce z rzutu rożnego, a zmierzającą w kierunku bramki piłkę wybił Marzec. W odpowiedzi oko w oko z Wilkiem stanął Kusy, ale jego strzał minął bramkę. W kolejnych minutach gra sie wyrównała, a jedyną wartą odnotowania akcją był strzał Oleksiaka w mur z rzutu wolnego w 68. minucie. Pięć minut później mający jak dotąd niewiele okazji do zdobycia bramki Mierzwinanie zdołali doprowadzić do wyrównania. Cudownym uderzeniem z 18. metra popisał się Mateusz Sikora, gdy piłka po jego strzale wylądowała w okienku parzyckiej bramki. Od tego momentu widowisko w końcu nabrało rumieńców. W 78. minucie po wrzutce Sondaja Puzio trafił w słupek mierzwińskiej bramki. Chwilę później groźny strzał Damiana Rajczakowskiego minął bramkę TS-u. W odpowiedzi z rzutu wolnego mocno uderzał Oleksiak, ale jego strzał wybronił Wilk. Pięć minut przed końcem meczu Sondaj znalazł się sam przed bramką rywala, ale znów przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Kilkadziesiąt sekund później Rajczakowski wyszedł na świetną pozycję, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował Jasiński. Po kilkunastu minutach zrywu gra się ustatkowała i kilka chwil później mecz dobiegł końca.

Towarzysze remisując w tym meczu nie wykorzystali świetniej okazji na wskoczenie na drugie miejsce w tabeli. Sezon 2009/2010 dobiegł końca, TS Parzyce zajęły trzecie miejsce. Nastał czas podsumowań, ale takowe na naszej stronie z mojej strony nie ukaże się - na okres lipca i sierpnia pełną kontrolę nad stroną przejmuje Paweł, ja do redagowania strony wrócę na początku września. Muszę przyznać, że w okresie wakacji a także na początku sezonu informacje o sparingach, transferach itp. będą bardzo ograniczone - Paweł nie ma zbyt wiele czasu na prowadzenie strony i dobrze by było, gdyby ktoś z drużyny pomógł przy prowadzeniu witryny. Jakby znalazł się taki ochotnik - proszę o kontakt z Pawłem. Jedyne co moge powiedzieć obecnie nt. naszych przygotowań w okresie wakacji, to że 25 lipca zagramy w Parzycach sparing z LKS-em Kraśnik Dolny (godzina meczu jeszcze do ustalenia). Przebywający za granicą menedżer Heniek K. poinformował, że najprawdopodobniej zaraz po tym sparingu rozpoczną się treningi przygotowawcze.

Parzyce, 13 maja 2010, godzina 15:00

TS PARZYCE - LKS MIERZWIN  2:2 (1:1)

0:1 Marek Farbis 6'

1:1 Tomasz Jasiński 33'