statystyki szczegółowe

Aktualności

TS przyjeżdża z Parowej na tarczy

• autor: Myka, 2010-09-21 16:10

W 4. kolejce parzyckiemu TS-owi nie udał się wyjazd do Parowej, gdzie minimalnie uległ tamtejszemu Rybakowi 2:3, chociaż mógł wywieźć z trudnego terenu przynajmniej punkt.

Początek spotkania należał do gości, którzy odważnie zaatakowali bramkę Rybaka. W 8. minucie piłka po strzale Daniela Mrozika zatrzepotała w siatce gości, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej naszego zawodnika. 4 minuty później ten sam zawodnik znalazł się w sytacji sam na sam z golkiperem gospodarzy, ale po minięciu bramkarza nie udało mu sie umieścić piłki w bramce. Kilka minut później groźna sytuację stworzyli parowianie, gdy po wrzutce przed bramką Marca dwóch zawodników wzajemnie przeszkodziło sobie w oddaniu strzału. W kolejnych minutach gra się uspokoiła, a jedna dobra akcja Mrozika została zastopowana przez Bartosza Najdka. W 30. minucie Rybak stworzył sobie dwie świetnie akcje do objęcia prowadzenia, ale oba strzały parowian wylądowały na poprzeczce. Towarzysze nie chcieli pozostać dłużni i coraz częściej zaczeli gościć pod polem karnym gospodarzy. Przed wyśmienitą okazją do zdobycia gola znalazł się Maciej Przybylski, ale nasz pomocnik nie zachował zimnej krwi i będąc sam przed bramką miejscowych posłał piłkę obok bramki. Na minutę przed końcem pierwszej odsłony meczu Sebastian Marzec uchronił parzyczan od straty bramki, gdy znakomitą interwencją sparował piłkę na róg po strzale głową Piotra Sikory. Do końca połowy wynik się nie zmienił.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy w 49. minucie stworzyli pierwszą groźną akcję - z rzutu wolnego w poprzeczkę uderzył Jarosław Oleksiak. Jednak to gospodarze już minutę później cieszyli się z prowadzenia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową bramkę zdobył Jarosław Ryś. Gol ten podziałał na Towarzyszy niczym czerowona płachta na byka. Trzy minuty po stracie bramki sam przed golkiperem Parowej znalazł się Henryk Kusy, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę. Chwilę później przyjezdni w końcu dopięli swego. Adam Burdzy pięknym crossowym podaniem uruchomił Daniela Mrozika, który w sytuacji sam na sam pewnie posłał piłkę do bramki Rybaka. Radość po zdobytej bramce nie trwała jednak długo, bowiem już cztery minuty później miejscowi doprowadzili do wyrównania. W zamieszaniu przed bramką TS-u najpierw strzał zawodnika Parowej zablokował Artur Miechurski, ale dobitka Pawła Szczepaniaka okazała się skuteczna i gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Chwilę później mogło być już 3:1, ale napastnik Rybaka będąc sam przed bramką Parzyc minimalnie przestzrelił. W odpowiedzi dobry strzał Mrozika z rzutu wolnego wybronił Najdek. Parzyczanie starali sie odrobić straty, jednak w naszej grze brakowało dokładności i przebojowości. Akcje TS-u były zbyt łatwe do rozpracowania, brakowało pomysłu na grę. Po kilkunastu minutach bezpłodnej gry gospodarze zdobyli trzecią bramkę. W polu karnym gości zawodnik Rybaka przewrócił się na Franciszku Moczydlaku, a sędzia podjął kontrowersyjną decyzję wskazując na wapno. Z jedenastki nie pomylił sie Jarosław Ryś i miejscowi prowadzili już dwiema bramkami. Ostatnie kilkanaście minut spotkania to wyrównana gra obu drużyn i niestety brak zagrożenia ze strony przyjezdnych pod bramką Parowej. Jedyną dobrą okazję zmarnował Burdzy, gdy znajdując się w polu karnym Rybaka zdecydował się na niecelny strzał w boczną siatkę, chociaż przed bramką stało dwóch niepilnowanych zawodników. W doliczonym czasie gry przewrócony w polu karnym został Mrozik, a arbiter zdecydował się podyktować jedenastkę. Karnego strzałem w okienko wykorzystał Oleksiak, jednak bramka ta nie miała juz żadnego znaczenia dla przebiegu meczu, bowiem po tej akcji sędzia zakończył pojedynek i Rybak zgarnął trzy punkty.

W słoneczną niedzielę w Parowej mieliśmy okazję obejrzeć bardzo wyrównany pojedynek, w którym o wyniku zawodów zdecydowała jedna akcja. Towarzysze mogli spokojnie wywieźć z Parowej przynajmniej jeden punkt, ale z powodu indolencji strzeleckiej w poczynaniach naszej drużyny musieliśmy po raz kolejny obejść się smakiem w wyjazdowym meczu.

Widzów: 30

Sędziowie: Janusz Misiewicz (arbiter główny), Marcin Misiewicz (asystent), Jan Stolarz (asystent)

Składy:

RYBAK PAROWA: Bartosz Najdek - Arkadiusz Ryś, Bartosz Tychowski, Grzegorz Mazur (69' Przemysław Szczepaniak), Tomasz Machacz - Jerzy Olejniczak, Marcin Sygut, Tomasz Białek, Jarosław Ryś - Damian Pagórski (46' Paweł Szczepaniak), Piotr Sikora

TS PARZYCE: Sebastian Marzec - Jarosław Oleksiak, Franciszek Moczydlak, Artur Miechurski, Marek Pławiak - Adam Burdzy, Paweł Lipiński, Maciej Przybylski, Mariusz Szajwaj - Henryk Kusy, Daniel Mrozik