Podsumowanie 4. kolejki B-klasy

• autor: Myka, 2010-09-24 14:41

Czwarta kolejka Klasy B nie przyniosła żadnych niespodzianek, faworyci nie zawiedli i w ligowej tabeli nie zaszły znaczne zmiany.

RYBAK PAROWA - TS PARZYCE  3:2 (0:0)

Bramki: Rybak - Jarosław Ryś 2, Paweł Szczepaniak; TS - Daniel Mrozik, Jarosław Oleksiak

W meczu bez wyraźnego faworyta Rybak pokonał Parzycki TS po bardzo wyrównanych zawodach. Gospodarze wykorzystując niemoc strzelecką parzyczan pokazali nam, jak powinno wygrywać się mecze samemu prezentując nienajlepszy futbol. Dzięki temu zwycięstwu Rybak wskoczył na 5. miejsce w tabeli, spychając tym samym Parzyce na 6. pozycję. Obie drużyny zdobył jak dotąd po 6 punktów. Więcej o tym spotkaniu można przeczytać w obszernej relacji TUTAJ.

LZS RADOGOSZCZ - KS KOTLISKA  9:1 (5:1)

Bramki: Radogoszcz - Mateusz Wojnicki 3, Łukasz Kusiak 2, Tomasz Grygo 2, Dariusz Trzonek, Tomasz Kogut; Kotliska - Leszek Trochimowicz

W meczu faworyta rozgrywek z outsiderem ligi radogoszczanie pomimo nienajlepszej gry wysoko pokonali Kotliska. Przed meczem wydawałoby się, że lider po raz kolejny pokusi się o zdobycie kilkunastu bramek, ale zaciekle broniący się kotliszczanie nie dopuścili do straty dwucyfrowej liczby goli, a sami bramke z rzutu karnego zdobyli. Co więcej, najmłodsza drużyna naszej ligi mogła pokusić się o zdobycie kilku bramek na boisku lidera. LZS wykorzystał niemal wszystkie swoje okazje, dwie bramki zdobywając z rzutów karnych. Radogoszcz umocnił się na pozycji lidera (12 pkt.), a Kotliska ciągle okupują ostatnie miejsce w tabeli (0 pkt.).

ROAN TOMISŁAW - LZS BRZEŹNIK  1:2 (1:0)

Bramki: Roan - Łukasz Tokicz; Brzeźnik - Józef Stempak, Paweł Pogwizd

W Osiecznicy grający w osłabionym składzie Roan pomimo prowadzenia do przerwy nie sprostał wymagającemu rywalowi z czuba tabeli. Grający słabo w pierwszej połowie wicelider na samym początku drugiej wyrównał stan meczu, a 20 minut przed końcem spotkania wyszedł na prowadzenie. Zwycięstwo LZS-u mogło być o wiele bardziej okazałe, ale brzeźniczanie nie wykorzystali kilku znakomitych okazji na podwyższenie prowadzenia. Brzeźnik z 12 punktami na koncie pozostał wiceliderem, a Tomisław ciągle z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

ORLIKI WĘGLINIEC - GRANIT GIERAŁTÓW 4:2

Bramki: Orliki - ?; Granit - Kamil Greszczyszyn, samobójcza

W Węglińcu Orliki pewnie pokonały gierałtowski Granit i przesunęły się na trzecie miejsce w tabeli (9 pkt.), spychając Gierałtów na czwartą pozycję (9 pkt.).

LZS NIWNICE - LZS PŁÓCZKI DOLNE 2:2 (0:0)

Bramki: Niwnice - Piotr Przygoński, Radosław Szpila; Płóczki - Wojciech Leśniewski, Bartosz Bordziłowski

Derbowy mecz podlwóweckich miejscowości przyniósł wiele emocji. Po bezbramkowej pierwszej połowie drugą świetnie zaczęli gospodarze, wychodząc na prowadzenie po ładnym strzale P. Przygońskiego z dystansu. 10 minut przed końcem meczu R. Szpila podwyższył prowadzenie Niwnic na 2:0. Ostatnie minuty meczu należały jednak do Płóczek. W przeciągu kilku minut R. Kędzia dwukrotnie fauluje w polu karnym Cz. Sidora, a goście dwukrotnie nie mylą się z jedenastki doprowadzając do remisu. W doliczonym czasie gry R. Kędzia trafia w poprzeczkę, a po kontrze Cz. Sidor nie trafia do pustej bramki. Niwniczanie zdobyli pierwszy punkt w sezonie i wskoczyli na ósme miejsce w tabeli, a gracze z Płóczek z czterema oczkami na koncie ciągle zajmują siódmą pozycję.

Niedługo postaram się zrobić zaległe podsumowania trzech pierwszych kolejek B-klasy. Relacje z trzech pierwszych meczów TS-u nie ukażą się.