Zapowiedź 5. kolejki B-klasy

• autor: Myka, 2010-09-24 21:10

W piatej kolejce Klasy B do Parzyc przyjeżdża lider i faworyt rozgrywek z Radogoszczy. W pozostałych spotkaniach nie powinno również zabraknąć emocji.

TS PARZYCE - LZS RADOGOSZCZ

Towarzysze zanotowali dość słaby start na początku rozgrywek, w czterech spotkaniach zdobywając tylko 6 punktów. Radogoszczanie natomiast nadają ton rozgrywkom, mając na swoim koncie komplet punktów i aż 43 zdobyte bramki, wobec 3 straconych. LZS współpracuje z grającymi w Klasie Okręgowej Łużycami Lubań i jest "zapleczem" dla lubańskiego klubu. Z tego powodu w kadrze ekipy z Radogoszczy możemy zobaczyć kilku zawodników występujących niedawno w okręgówce czy też A-klasie. LZS mając bogatych sponsorów mógł sobie pozwolić na przedsezonowe transfery o jakich inne ekipy z Klasy B mogłyby tylko pomarzyć. W lipcu drużynę tą zasilił grający ostatnio w ocierającym sie o III ligę Chrobrym Nowogrodziec Łukasz Kusiak. Pomocnik ten wraz z grającymi w ataku Tomaszem Grygo i Piotrem Borowieckim zdobyli już 32 bramki. W drużynie Parzyc może w końcu uda nam się zobaczyć pełen skład drużyny, bowiem w ostatnich meczach znów zmuszeni byliśmy walczyć w osłabionym składzie. Faworytem spotkania bezapelacyjnie są goście, ale nie zapominajmy, że mecz rozpoczyna się od stanu 0:0 i w tym sporcie wszystko jest możliwe. Jeśli Towarzysze zagrają dobrze w obronie i skutecznie w ataku, mogą spokojnie pokusić się o urwanie punktów liderowi. Miejmy nadzieję, że Parzyczanie na ten mecz zmobilizują się wyjątkowo mocno i w końcu pokażą, na co ich stać. Mecz sędziuje Zbigniew Banach. Do boju TS!

Wcześniejsze mecze: brak

LZS BRZEŹNIK - RYBAK PAROWA

Wicelider z Brzeźnika gościć będzie u siebie odbudowującą się po ostatnim fatalnym sezonie drużynę z Parowej. Do Rybaka powróciło kilku zawodników i parowianie powoli zaczynają prezentować coraz lepszą grę, co pokazują zwycięstwa z Tomisławiem i Parzycami. Faworyt tego pojedynku, LZS najpierw pokonał słabą drużynę z Kotlisk, wygrał na trudnym terenie w Niwnicach i w Osiecznicy z Roanem, i zwyciężył silną ekipę z Węglińca. Mecz ten pokaże, czy Rybak wyszedł już na dobre z długiego kryzysu i czy Brzeźnik gotów jest na realną walkę o awans do A-klasy. Mecz sędziuje Zenon Licki.

Wcześniejsze mecze: 09/10 3:0 i 1:3; 08/09 4:0 i 0:1; 07/08 3:4 i 1:1; 06/07 1:1 i 4:2; 05/06 0:3wo i 1:2; 04/05 0:5 i 1:2

GRANIT GIERAŁTÓW - ROAN TOMISŁAW

Faworyci spotkania, Gierałtowianie jak dotąd zdobyli 9 punktów w 3 meczach z outsiderami ligi i polegli w Węglińcu. Roan natomiast jak dotąd nie zaznał smaku zdobycia chociażby punktu, przegrywając wszystkie spotkania. Tomisławian czeka dość ciężkie zadanie i żeby w końcu wywalczyć punkty będą musieli się znacząco wysilić w Gierałtowie. Mecz sędziuje Wiesław Frycz.

Wcześniejsze mecze: 09/10 4:1 i 3:1; 08/09 2:3 i 1:5

LZS PŁÓCZKI DOLNE - ORLIKI WĘGLINIEC

Mocno wzmocnieni przed sezonem gracze LZS-u jak dotąd wywalczyli 4 punkty z niezbyt mocnymi ekipami z Kotlisk i Niwnic. Poza tym dostali lanie w Radogoszczy i ulegli Granitowi. Orliki jako nowa drużyna ligi prezentują sie bardzo dobrze, jak dotąd ulegli tylko Brzeźnikowi, pewnie wygrywając pozostałe ciężkie spotkania. Faworytem spotkania jest młodziutka ekipa z Węglińca, ale przy świetnej grze jeden punkt jest w zasięgu Płóczek. Mecz sędziuje Marian Jędras.

Wcześniejsze mecze: brak

KS KOTLISKA - LZS NIWNICE

Ciekawie zapowiada się derbowy pojedynek w dole tabeli. Dla Kotlisk mecz z Niwnicami jest jedna z niewielu okazji na zdobycie punktów. Dla KS-u będzie to jednak trudne zadanie, bowiem niwniczanie nie są już typowymi chłopcami do bicia i o zwycięstwo z nimi trzeba nieźle powalczyć. Derbowe pojedynki zawsze są jednak nieobliczalne i w tym meczu żaden rezultat nie powinien nas zdziwić. Mecz sędziuje Czesław Rościszewski.

Wcześniejsze mecze: 1:3 (przedsezonowy sparing)