Zaległe relacje z trzech ostatnich kolejek

• autor: Myka, 2010-12-04 02:28

Zaległe relacje z meczów Parzyckiego TS-u z Granitem Gierałtów, LZS-em Płóczki Dolne i KS-em Kotliska.

Po derbowej porażce z Brzeźnikiem nasza ekipa udała się do Gierałtowa, gdzie przywitała nas dość mroźna pogoda. Spotkanie było słabym widowiskiem, a w grze obu ekip aż roiło się od błędów. Strzelanie szybko za sprawą Marcina Szutera zaczęli gierałtowianie, ale dwa kontrataki Romana Sondaja były zabójczo skuteczne i wyprowadziły gości na prowadzenie. W 35. minucie meczu po starciu z rywalem groźnie na głowę upadł skrzydłowy Krystian Hrycaj. Zniesionego z boiska zawodnika po kilkunastu minutach do szpitala zabrała karetka. Jak się potem okazało, uraz był na szczęście niezbyt groźny i Krystian musiał przez miesiąc nosić usztywniacz na szyi. Od tego momentu Towarzysze zmuszeni byli grać w dziesiątkę z powodu braku rezerwowych zawodników. Niedługo przed przerwą miejscowi wyrównali, gdy po strzale Zawrotniaka piłka odbiła się od słupka, a następnie od próbującego łapać ją golkipera Parzyc i niefortunnie wpadła do siatki. Po przerwie bramkę na 3:2 z ostrego kąta zdobył Rafał Zawrotniak. Parzyczanom w odpowiedzi udało się trafić do siatki tylko raz za sprawą Henryka Kusego, chociaż wybornych okazji bramkowych było co najmniej kilka. Końcowa część meczu to niestety seria błędów parzyckiego bramkarza, przez którego złe ustawienie przy strzałach Granit zdobył dwie bramki i odniósł cenne zwycięstwo.

Gierałtów, 10 października 2010, godzina 15:00

GRANIT GIERAŁTÓW - TS PARZYCE  5:3 (2:2)

1:0 Marcin Szuter 7'

1:1 Roman Sondaj 19'

1:2 Roman Sondaj 29'

2:2 Daniel Mićić 42' - samobójcza

3:2 Rafał Zawrotniak 54'

3:3 Henryk Kusy 63'

4:3 Łukasz Rendycz 69'

5:3 Grzegorz Mazurkiewicz 78'

Żółte kartki: Granit - Roman Gardulski, Daniel Wyspiański; TS - Franciszek Moczydlak

Sędziowie: b/d

Składy:

GRANIT GIERAŁTÓW: Roman Gardulski - Michał Szuter, Kamil Greszczyszyn, Daniel Wyspiański, Patryk Tur - Damian Kozioł, Łukasz Rendycz, Marcin Chudzik, Grzegorz Mazurkiewicz - Marcin Szuter, Rafał Zawrotniak

TS PARZYCE: Daniel Mićić - Franciszek Moczydlak, Roman Sondaj, Jarosław Oleksiak, Marek Pławiak - Sebastian Marzec, Krystian Hrycaj, Adam Burdzy, Wiesław Szajwaj - Henryk Kusy, Daniel Mrozik

-------------------------------------------------

W kolejnym meczu do Parzyc zawitała ekipa Płóczek Dolnych, która zajmowała  o jedno miejsce wyżej w ligowej tabeli. Po tym spotkaniu niestety utrzymał się status quo. Mecz od początku był bardzo zacięty, miejscowi atakowali, ale goście nie zamierzali łatwo sprzedać skóry. Dobra gra Płóczek nie była zaskoczeniem - zespół ten mocno się wzmocnił i po wynikach tej widać pozytywne efekty. Towarzysze w tym spotkaniu zagrali lepiej niż w Gierałtowie, ale tylko raz za sprawą Mariusza Szajwaja zdołali pokonać golkipera LZS-u. Druga połowa upłynęła pod znakiem gry cios za cios obu ekip. Ostateczne uderzenie należało jednak do przyjezdnym, którzy dzięki ładnemu strzałowi Jarosława Cybulskiego urwali punkt w Parzycach. Dla TS-u był to kolejny czwarty mecz bez zwycięstwa.

Parzyce, 17 października 2010, godzina 15:00

TS PARZYCE - LZS PŁÓCZKI DOLNE  1:1 (1:0)

1:0 Mariusz Szajwaj 27'

1:1 Jarosław Cybulski 74'

Żółte kartki: brak

Sędziowie: Czesław Rościszewski (arbiter główny), Stanisław Matwiejczyk (asystent), Wiesław Frycz (asystent)

Składy:

TS PARZYCE: Daniel Mićić - Franciszek Moczydlak, Daniel Góralski (46' Kazimierz Miechurski), Paweł Lipiński, Jarosław Oleksiak - Sebastian Marzec, Mariusz Szajwaj, Jarosław Puzio, Maciej Przybylski - Henryk Kusy, Marek Pławiak

LZS PŁÓCZKI DOLNE: Paweł Grześków - Maciej Herba, Patryk Bedkowski, Marcin Biliński, Jarosław Cybulski - Paweł Tatyrża, Krzysztof Myśka, Czesław Sidor, Bartosz Bordziłowski - Tomasz Charęzowicz, Rafał Rusin

-------------------------------------------------

W ostatnim jesiennym meczu Towarzysze udali się do Kotlisk, by zmierzyć się z outsiderem ligi. Trzeba zaznaczyć, że boisko KS-u daje wiele do życzenia - jest bardzo krótkie i wąskie, murawa nierówna i bardzo grząska. Przechodząc do meczu, przyjezdni szybko wyszli na prowadzenie dzięki Romanowi Sondajowi. Kilkanaście minut później po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłka po strzale Łukasza Wosia i rykoszecie znalazła drogę do siatki. Goście nie pozostali dłużni i do szatni schodzili prowadząc 2:1 po bramce Henryka Kusego. Po przerwie na boisku w piłkę grała tylko jedna drużyna, która dwukrotnie za sprawą R. Sondaja i raz dzięki Jarosławowi Oleksiakowi wyszła na prowadzenie 5:1. Bramka naszego obrońcy padła po rzucie wolnym pośrednim z sześciu metrów. Pomimo dużej przewagi Parzyczan, gospodarze kilkakrotnie przeprowadzali bardzo groźne akcje. Jedna z takich szarż zakończyła się faulem naszego defensora i rzutem karnym, który pewnie wykorzystał Mariusz Jankowski. Na dokładkę kilka minut przed końcem meczu wynik ustalił Daniel Mrozik. Tym samym po czterech spotkaniach posuchy Parzyczanie w końcu odnieśli zwycięstwo i zakończyli słabą rundę na 6 miejscu w tabeli,  z 11 punktami na koncie. Tak słabej jesieni TS nie miał od kilku dobrych lat.

Kotliska, 24 października 2010, godzina 15:00

KS KOTLISKA - TS PARZYCE  2:6 (1:2)

0:1 Roman Sondaj 11'

1:1 Łukasz Woś 24'